IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> izgi Romanlar

Blm Kurallar

izgi roman hakknda her ey bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Tarzan
superisi
mesaj 27.12.2010, 21:07:31
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Aklmda kalanlar yazaym:

Tarzan'n anne ve babasnn bulunduu gemi batar. Karaya glkle karlar. Ormanda bir ev yaparlar. Tarzan bebektir. Anne ve babas yerlilerin saldrsna urar.

Kala adndaki dii goril, yavrusunu yeni kaybetmitir. Gorillerin lideri Kala'nn alayan yavrusunu frlatp ldrmtr. Kala ormandaki evde beikte alayan Tarzan' bulur ve l yavrusuyla deitirir. Artk Tarzan bir maymun tarafndan yetitirilmektedir.

Bydke baz eylerin farkna varr. Zekas ile dier hayvanlar kolaylkla altedebiliyordur. Ormandaki anne ve babasnn evini bulur. Oradaki aletlere aknlkla bakar. Artk her gn bu evi ziyaret edip yeni bir eyler kefetmektedir.

Bir gn ormandaki nehirdeki yansmasna bakar. Dier maymunlarn aksine tyszdr ve alay konusu olmaktadr. Her yerini amurla kaplar.

Kendine benzeyen yerlileri kefeder. Bu yerlilerden birisi annesi Kala'y kalbinden vurarak ldrr. Yerliyi takip eder. Yerli sivri ulu aletlerin yardm ile bir hayvan ldrr ve piirerek yer. Tarzan'a gre eti mundar etmitir. Yerliyi ldrr. Gorillerin lideri ile de dvr ve onu da yener. Artk ormann kral Tarzan'dr. ita, aslan ve her hayvan onun dostudur. Yardmna komalar iin "AaaAAAaaaaa" diye barmas yeter.

Yeenime Tarzan' anlataym dedim. Kala ve yavrusunun ldrln anlatamayacam farkedip deitirerek anlattm. nk ben yeenimin yandayken ok zlmtm Kala'nn lmesine sad.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 27.12.2010, 21:42:50
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(superisi @ 27.12.2010, 21:07:31) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Aklmda kalanlar yazaym:

Tarzan'n anne ve babasnn bulunduu gemi batar. Karaya glkle karlar. Ormanda bir ev yaparlar. Tarzan bebektir. Anne ve babas yerlilerin saldrsna urar.

Kala adndaki dii goril, yavrusunu yeni kaybetmitir. Gorillerin lideri Kala'nn alayan yavrusunu frlatp ldrmtr. Kala ormandaki evde beikte alayan Tarzan' bulur ve l yavrusuyla deitirir. Artk Tarzan bir maymun tarafndan yetitirilmektedir.

Bydke baz eylerin farkna varr. Zekas ile dier hayvanlar kolaylkla altedebiliyordur. Ormandaki anne ve babasnn evini bulur. Oradaki aletlere aknlkla bakar. Artk her gn bu evi ziyaret edip yeni bir eyler kefetmektedir.

Bir gn ormandaki nehirdeki yansmasna bakar. Dier maymunlarn aksine tyszdr ve alay konusu olmaktadr. Her yerini amurla kaplar.

Kendine benzeyen yerlileri kefeder. Bu yerlilerden birisi annesi Kala'y kalbinden vurarak ldrr. Yerliyi takip eder. Yerli sivri ulu aletlerin yardm ile bir hayvan ldrr ve piirerek yer. Tarzan'a gre eti mundar etmitir. Yerliyi ldrr. Gorillerin lideri ile de dvr ve onu da yener. Artk ormann kral Tarzan'dr. ita, aslan ve her hayvan onun dostudur. Yardmna komalar iin "AaaAAAaaaaa" diye barmas yeter.

Yeenime Tarzan' anlataym dedim. Kala ve yavrusunun ldrln anlatamayacam farkedip deitirerek anlattm. nk ben yeenimin yandayken ok zlmtm Kala'nn lmesine sad.gif

ite alibaba kardeimin milliyet ocuk'tan takip ettii macera bu senin anlattn macera periiim.
bende mesajn grne rast gele bir ka resim kardm sz konusu dergilerden (1981 ylna ait )
yalnz bizim okuduumuz macerada gemi batmyordu.tayfalar isyan karyor ve kaptan ldryorlar tarzan'n anne ve babasnda ahit olduklar yznden tam ldrecekken araya giren ve daha nce gen iftin iyiliini grm olan bir tayfa sayesinde ilk rasladklar karaya terk ediyorlard..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
resimler dediim gibi rast gele ama sadece izimlerin gzellii asndan bir rnek versin diye ekliyorum

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 27.12.2010, 22:46:46
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz @ 27.12.2010, 21:42:50) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

ite alibaba kardeimin milliyet ocuk'tan takip ettii macera bu senin anlattn macera periiim.
bende mesajn grne rast gele bir ka resim kardm sz konusu dergilerden (1981 ylna ait )
yalnz bizim okuduumuz macerada gemi batmyordu.tayfalar isyan karyor ve kaptan ldryorlar tarzan'n anne ve babasnda ahit olduklar yznden tam ldrecekken araya giren ve daha nce gen iftin iyiliini grm olan bir tayfa sayesinde ilk rasladklar karaya terk ediyorlard..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
resimler dediim gibi rast gele ama sadece izimlerin gzellii asndan bir rnek versin diye ekliyorum

Evet ben de bu dergiden okumuum okeybilenkz ve evet yanl hatrlamm. Gemi batmyordu. Senin de yazdn gibi tayfalar isyan karyordu. yi sallamm biggrin.gif ok teekkrler resimler iin..

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 28.12.2010, 19:42:32
leti #4

Grup Simge

Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz @ 27.12.2010, 21:42:50) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Sevgili okeybilenkz'n ekledii resimlere baknca aklma Conan izimleri geldi. nternette ksa bir aratrma yaptm. Conan'n en sevilen izeri John Buscema'nn izgiroman.gen.tr de Tarzan'n izeri Burne Hogart'n izimlerinden etkilendiini okudum. Gerekten de ok benziyor. Ne dersiniz?

--------------------

+Quote Post
alpino
mesaj 30.12.2010, 08:14:23
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Bu resimler bir ara ( cizgi filmin oynadigi yillarda ) bir sakiz firmasi tarafindan sakizlar ile birlikte cok orjinal minik kartonlarda verilmisti ( Turbo sakizlardan cikan araba resimlerinden biraz daha buyuklerdi ). Bunlar benim koleksiyonculuga ilk basladigim ve neredeyse tamamlamak uzere oldugum bir seri idi. Ancak annemin onlari cope atmasi ile ilk koleksiyon denemem derin bir darbe yemisti sad.gif Neyseki sonraki yillarda annem icimdeki koleksiyon ruhunu benimsemis ve topladiklarima karismamisti smile.gif Ama olan o guzelim kartlara olmustu cry.png

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
alpino
mesaj 02.01.2011, 09:38:10
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Yukarida Turkce baskisindan ornek sayfalarin verildigi kitbain orjinal Ingilizce versiyonunu indirmek isteyenler asagidaki linke tiklasin wink.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 02.01.2011, 10:06:49
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

tarzan haftalk dergisi vard .ama hangi yaynevi karyordu bilmiyorum.
yalnz kapaklar karton deildi.arka kapaktada artist resimleri olurdu.avatarmdaki fatma girik'in fotosunu basmlard bir defada hatrlyorum.bu izgi romanda jane bikini ile deilde pantalon,gmlek,izme ile dolard smile.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

yine milliyet ocuktan ama bu sefer 1982 ylndan bir macera.
2.dnya sava srasnda geiyor galiba bu macera.kt adamlar,italyana benziyor

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 19.07.2011, 22:39:08
leti #8

Grup Simge

Ruh Halim:

bu tarzan izimleride doan karde dergisinden
sene 1972
ilgin bir ayrnt jane burda sarn smile.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post
Adore
mesaj 19.07.2011, 23:24:30
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

izgi roman yazlarn o kadar ok beenirdim ki sonunda ben de onlar gibi yazmaya balamtm.
Geenlerde bir font yazlmnda kendi el yazm oluturma denemeleri yaptm.
Yaknda bu fontu tamamlayp adn loreyeno koyacam.
Ufaklklar bu fontu kullanp adm ansnlar diye dnyorum tongue.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Tarzan
11 alpino 5,657 30.06.2013 - 18:04:52
G?n: tiki tiki tempo
No New Posts Tarzan
2 alpino 1,701 07.10.2012 - 18:43:46
G?n: sahaf
No New Posts Tarzan ve Arap Kadri
4 alphaville 2,537 12.12.2011 - 09:34:10
G?n: slope
No New Posts Tarzan stanbul'da
1952
4 Fosforlu 2,508 29.06.2011 - 22:34:18
G?n: GaLaCTiCa
No New Posts Toma Balc, Ylmaz Atadeniz-Tarzan stanbul'da
Erman ener ile aramba Sinemas Rportaj
0 sahaf 1,229 29.06.2011 - 21:03:45
G?n: sahaf

RSS Basit Grnm Tarih : 20.06.2019 - 23:08:16
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net