IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Milyarlk Piyango ekilii
sahaf
mesaj 28.08.2007, 15:44:33
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 5,985
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

O yil ki byk ikramiye ekilisi iin milli piyango idaresi byk ikramiye miktari olarak tam Bir milyar ikramiye belirlemis ve milyarder olma hayalleri baslamisti tm yurtta.Trt 1 (2 de vermis olabilir) zeki ile metinin piyango reklamini her reklamlara girdiginde ilk reklam olarak verirdi.

Ve byk ikramiye Adanali bir muhasebeciye ikmis ve ev halkinin milyarder olma hayalleri bir baska dneme kalmisti..

Sonralari milyarlik piyango ekilisleri katlana katlana byms ve bir byk ekiliste huzur evinde kalan Salih dede'ye ikmisti.Salih dede kendine bakan hemsire ile evlenir. kisa bir zaman sonra Salih dede vefat eder ve hemsire hanim paralar ile dul kalir.

Birde sener sen usta'nin Milyarder filmi vardi.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Always
mesaj 28.08.2007, 16:36:20
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 259
Katlm: 13.07.2007
ye No: 252

Bu ilk byk ikramiyenin yks syle:

Milli Piyango tarihinde ilk kez yilbasi ekilisinde 1 milyarlik ikramiyeyi 1985 senesinde verdi. Piyango Idaresi en byk ikramiyesi 150 milyon lira olan normal yilbasi ekilisinin yani sira, zel bir ekilis dzenledi.

31 Aralik 1985 gecesi, milyonlarin umutla bekledigi talih kusu Osmaniye'de serbest muhasebecilik yapan Sahin Sari'nin basina kondu. Sahin Sari tam biletini, esi ve ocuklariyla birlikte gittigi Iskenderun'da bir lokantada yemek yerken yanina gelen bir seyyar bayiden ogluna ektirerek almis, kazandigini televizyonda ekilisi izlerken grenmisti.

O geceyi aile fertleriyle birlikte sevinten uykusuz geiren piyango tarihinin ilk milyarderi dedektif gibi iz srerek kendisini bulan gazetecilere sunlari sylyordu:

��nce bir paralari greyim. ek istemiyorum. Paralarla biraz oynadiktan sonra nasil olsa evde saklayacak halim yok. Bankaya yatirip gnde 1.5 milyon faiz alirim...��

Evet ekilis yapilmis, milyonlarin umudu bir baska bahara -ekilise- kalmisti. Bu arada zal'in gazetecilerle ortak aldigi bilete amorti bile ikmamis, Sakip Sabanci ise bir numara farkla byk ikramiyeyi kairmisti. Sabanci gazetecilere, ��Bana iksaydi vallah billah tamamini hayir islerine yatirirdim�� demisti.

Not: ekilisten bir sre sonra Sari ifti bosanmisti.

--------------------
Always

+Quote Post
sahaf
mesaj 05.11.2010, 14:33:49
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

Geriye dnp baktmzda ne hayaller kurardk byk ikramiye ekilii iin.birde zeki ile metin reklamlar ile enlendirirdi ortal.geen mrbom'un siteye ykledii reklamlardan birini izledim (yamyamlarn eline dtkleri) hakikaten bugn bile keyif veriyor o reklamlar.

Bu yl byk ikramiye 35 milyoncuk.yani anlam u nacizane iki veya adet eyrek bilet kaptracaz bu senede..siz siz olun eyrek biletden ve kurduunuz hayallerden amayn sakn. smile.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Pawnee
mesaj 06.11.2010, 08:57:31
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 856
Katlm: 24.06.2010
Nereden: stanbul
ye No: 8,826
Ruh Halim:

"Paray vuran adam nce arabay, sonra hanm deitirir" sz bu Osmaniye'li abimizden sonra literatre girmi herhalde tongue.gif

--------------------
Memleket isterim
Gk mavi, dal yeil, tarla sar olsun;
Kularn ieklerin diyar olsun.

Memleket isterim
Ne bata dert, ne gnlde hasret olsun;
Karde kavgasna bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben fark olsun;
K gn herkesin evi bark olsun.

Memleket isterim
Yaamak, sevmek gibi gnlden olsun;
Olursa bir ikayet lmden olsun.

+Quote Post
superisi
mesaj 06.11.2010, 14:49:24
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,648
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Her Ylba Milli Piyango ekilinde byk ikramiyenin bysne kaplr aldmz eyrek ve yarm biletlerimizi dizer ekrana kilitlenirdik. Bir ey kmaynca ertesi gn gazete alr teker teker bakardk. Bazen amorti ile teselli olurduk.

nallah bu sene byk ikramiye birimize kar da sevincini bizlerle paylar biggrin.gif Bana byk ikramiye karsa bu yazma teekkr edenleri Disneyland'a gtreceim sz laugh.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Candy
mesaj 06.11.2010, 16:53:15
leti #6

Grup Simge

leti: 3,504
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

lk teekkr benden geldi Superisi,bir ayrcalm olur herhalde,Crayz Dance'e iki kere binmek gibi. tongue.gif

Bu byk ikramiyelerle ilgili bir yaz dizisi okumutum hayal meyal anmsyorum,sonu kimseyi mutlu etmediiydi.ok para beraberinde felaket getiriyor sanrm.

kramiye sahipleri parann verdii sarholukla ilkin vurup tozutup sfr tkettikten sonra hemen hepsi boandklar elerinin dizinin dibinde bulmular kendilerini.Komik deil mi..? laugh.gif

O yzden hereyin fazlas zarar.Fazla deil 500.000 TL istiyorum rolleye0017.gif bu beklentiyle bir eyrek alrm,eh olurda bana karsa sizlere de nostaljik bir Mabel sakz alrm artk. laugh.gif Ahh ah Superisi masrafa soktun beni durup dururken. 005.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
nicka
mesaj 06.11.2010, 20:02:56
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 417
Katlm: 04.09.2009
Nereden: ANKARA
ye No: 5,597

ekiliten bir hafta on gn nce de ana haber bltenlerinde ve gazetelerde klasiklemi bir haber yer alr;
Kazanan talihli kazanaca ikramiyeyle bilmem ka tane ekmek;bilmem ka tane araba;bilmem ka tane daire alabilir;yok unu alabilir;yok bunu alabilir diye..
Size ne kardeim;ne alrsam alrm rolleyes.gif Allah m syletti nee?? biggrin.gif

--------------------
Hatralar ac da olsa;tatl da olsa daima hzn vericidir.

+Quote Post
sahaf
mesaj 31.12.2010, 15:25:57
leti #8

Grup Simge

Ruh Halim:

QUOTE(superisi @ 06.11.2010, 14:49:24) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Her Ylba Milli Piyango ekilinde byk ikramiyenin bysne kaplr aldmz eyrek ve yarm biletlerimizi dizer ekrana kilitlenirdik. Bir ey kmaynca ertesi gn gazete alr teker teker bakardk. Bazen amorti ile teselli olurduk.

nallah bu sene byk ikramiye birimize kar da sevincini bizlerle paylar biggrin.gif Bana byk ikramiye karsa bu yazma teekkr edenleri Disneyland'a gtreceim sz laugh.gif

O byk gn bugn m? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
alpino
mesaj 31.12.2010, 15:27:32
leti #9

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Superisi unutma ben Disneyland'e degil 4 buyuk cizgi roman fuarlarindan birine gidiyorum veya hepsine tongue.gif Secim sana kalmis biggrin.gif happy.gif

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 03.01.2011, 22:50:48
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,128
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

babam piyangoya pek bir merakl idi.
ne zaman ylba iznini bizimle geirse bir deste bilet alrd(ben bunu o zamanda imdide israf sayyorum) zaten banada bir halt kmazd yalnz vey kz kardeim ok ansl idi ans oyunlarnda .bir iki defa ufak tutarlar kazand.hi bir ey kmasa onun biletine amorti kard.galiba banada bir defasnda amorti kmt ama vey annem asla paray geri almaz,yine bilet alrd yerine.bana kalsa param kurtardma bakarm o baka mesele laugh.gif
zaten bu piyango parasda pek hayretmiyor galba insanlara.gecen seneydi tekirdada otobanda gidiyorduk.zgln nianls yanmzdan geen bir ipi gsterip.''bu adama byk ikramiye kt,ama imdi elinde bu kulland arabadan baka bir ey yok,her yerede borland durumu eskisinden beter ''dedi. insanlarn gz kalyor bu parada bence .birde ok yalan konuuyorlar biggrin.gif yok ona yardm ederiz yok buna yardm ederiz.bana ksa sokak hayvanlarna harcardm.ama bilet almadm tabi yine bu yl .ansa ortak olmak iin bilet almak gerek galiba wink.gif

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Piyango
16 GaLaCTiCa 7,142 02.05.2016 - 00:24:42
G?n: 80kua
No New Posts Piyango
0 Mrbom 937 25.02.2008 - 03:14:38
G?n: mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 15.12.2017 - 10:31:07
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net