IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Vitrinler
MMXESEN
mesaj 21.12.2009, 00:23:23
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 381
Katlm: 14.11.2009
Nereden: Batum, Gurcistan
ye No: 6,070
Ruh Halim:

Vitrinler.. ah o eski vitrinler. Surgulu camdan olanlari, tahta cerceveli olanlari, cam veya ahsap rafli olanlari, cami islemeli, kesmeli olanlari salonlarda, misafir odalarinda olurdu. Iclerine gunluk hayatta kullanilmayan sadece onemli misafirlere cikartilan kullanim esyalarinin yanisira hic bir islevi olmayan, sus amaci tasilan objeler de olabilirdi. Bizim evdeki vitrinde buzlu kesme kristal bardaklar (ben dogdugumda vardilar ve hala varlar. Bir - iki kez kullanildigini hatirliyorum), kristal boller, gumus sekerlikler, renkli camdan hayvan figurleri, biblolar, Cin porseleni tabak, kase ve dik duran kasigi, gumus cerceveli fotograf 1800'lerden kalma orta boy porselen vazo, ve babama ninesinden kalan seker pembesi renginde cesm-i bulbul sekerlik vardi. Vitrin surgulu cam kapisini acik unuttugumuz bir gun, tenis topu ile salonda futbol oynarken kazara kirmistim. Ve babam cok uzulmustu.

Vitrinlerin alt kisimlarinda ufak dolap ya da cekmeceler olurdu. Dolap kisimlarina misafire cikartilan porselen yemek takimlari, kadife ya da saten ortu kapli ahsap kutularda saklanan gumus catal kasik takimlari olur, cekmecelerde de masa ortusu, pecete takimlari olurdu.

Sizin vitrinlerde ne hazineleriniz vardi?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 19.01.2015, 21:07:18
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,150
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

pek deerli eylerimiz yoktu ,yani kristal yada gm gibi .
ne vard . u mehur sar fincanlardan vard ,babaannemin stlerine elbiseler rp ee dostta datt kk bebeklerden vard,bir iki deiik formda akmak ve kltablas vard ,ekerlik vard

birde bizde deil ama baka evlerde grdm duvara monte edilmi raflar olurdu onlarn stnde de genellikle u grseldeki gibi tahta biblolardan olurdu ve ben onlar ok severdim

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post
Krebe
mesaj 06.07.2018, 22:23:36
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 19
Katlm: 15.06.2018
Nereden: stanbul
ye No: 140,299

Ben bu resimleri yeni ektim Ama vitrinlerin 1980'lerden beri pek deitii yok. Benim yal validenin ileri...

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 14.07.2018, 23:44:53
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,184
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Ben bu resimleri yeni ektim Ama vitrinlerin 1980'lerden beri pek deitii yok. Benim yal validenin ileri...

Bu fotoda en stte yer alan altlkl ay bardaklarndan bizde de vard. Farkl bir rengi olduu iin ilgi ekerdi.

Bizim evdeki vitrinleri bir ara ekip eklerim.

Benim vitrin konusundaki anm ise bu vitrinleri amak yasak olduu iin genelde temizlik yaplrken zenle burdaki eyalar karlr, tozu alnrken yakndan bakabiliyordum. Trensel bir hava esiyordu evde biggrin.gif

+Quote Post
hazan
mesaj 15.08.2018, 20:33:19
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Fincanlar, biblolar, bilumum kadehler hari anmsamaya alyorum u an.. Kk bir eek vard, az ak f gibi bir ey tasyordu. Onun iinde krdanlar olurdu. Vitrindeki krdanlmz eekti smile.gif..Kp eklinde fotoraflk vard. Onu ok severdim. Annemin cok gzel fotoraflar vard onda. Babamn, bizlerinde vard sanrm. Yalnz, zaman zaman elime alp hayran hayran annemi seyrettiimi hatrlyorum.. Bir mzik kutumuz vard kurmal, ahap. Sigaralkt ayn zamanda..Mzik alarken, zerinde dans eden bir figr vard..Benim oynamama izin verilmeyen(belki istisnalar yahut benim frsattan istifade kaamaklar yaptm anlar hari) gelin bebeim de vitrini sslerdi..Bir tane ngiliz askeri vard. Krmz uniformal, pantolonu beyaz anmsyorum(yanlyor da olabilirim, belki siyaht)..Tyl siyah kabark bal vard. Kraliyet askeri olmal. Onu da pek severdim..Ne yazk ki, o da vitrin ss idi..u an bunlar ve bu ekilde canlandlar gzmde..

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts 70'lerde Eczane Vitrinleri
11 okseybilenkiz 3,999 27.09.2011 - 11:09:04
G?n: slope

RSS Basit Grnm Tarih : 10.12.2018 - 15:44:09
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net