IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Acmak
jetfire77
mesaj 08.06.2007, 11:48:50
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 900
Katlm: 17.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 23

Bir zamanlar basroln Ediz hun'un oynadigi yerli bir yapimdi

--------------------
Emekli Yazar
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
karakedi
mesaj 21.06.2007, 19:28:32
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

kizinin kklgn Mine ayioglu, yetiskin halini Aysegl Aldin oynamisti. Karisiyla kaynanasina ok kizardim ama adama da safligi ve pasifligi yznden acayip sinir olurdum. Basina gelenlerin bir kismi da kendi suu derdim.

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 19.09.2007, 15:25:45
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,525
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Dizinin balangcnda ok temiz ve idealist rolnde oynayan Ediz Hun, dizi sonlarna doru nerdeyse 360 derece dnmt. ki imeyen adam dizi sonlarnda berdu bir sarap olmutu. Sefil bir ekilde hayata veda etmiti.

--------------------

+Quote Post
linea
mesaj 17.11.2007, 15:25:17
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Ediz Hun'un alistigi yerdeki amiri ( ya da her ne ise ) lnce, babasi gibi sevdigi bu adamcagizin dul esine ve kizina ( Selen Bke oynuyordu sanirsam, tuhaf yz ifadeli seksenler aktristi ) yardimci olmaya alisir ve tabiri caizse hapi yutardi. Selen Bke'ye asik olur, asktan midir yaradilistan midir nedir bir perde iner Ediz Hun'un gzlerine, onca emareye ragmen geregi grmemekte israr eder. Hanim kizimiz ve a gzl annesinin bitmek bilmez isteklerini karsilayabilmek iin irpinir...

Insallah dogru diziyi animsamisimdir biggrin.gif

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
s.alice
mesaj 17.11.2007, 15:28:27
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 241
Katlm: 09.08.2007
ye No: 380

Aysegl Aldin  Zehra 'yi canlandirirdi.Zannedersem gretmen olmustu, babasindan nefret ederdi, birgn babasinin gnlgn bulup okumasiyla olaylar farklilasiyordu...gryorduki hibir sey zannettigi gibi degilmis.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 18.11.2007, 20:06:54
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,525
Katlm: 15.05.2007
ye No: 12

QUOTE(linea)
Ediz Hun'un alistigi yerdeki amiri ( ya da her ne ise ) lnce, babasi gibi sevdigi bu adamcagizin dul esine ve kizina ( Selen Bke oynuyordu sanirsam, tuhaf yz ifadeli seksenler aktristi ) yardimci olmaya alisir ve tabiri caizse hapi yutardi. Selen Bke'ye asik olur, asktan midir yaradilistan midir nedir bir perde iner Ediz Hun'un gzlerine, onca emareye ragmen geregi grmemekte israr eder. Hanim kizimiz ve a gzl annesinin bitmek bilmez isteklerini karsilayabilmek iin irpinir...

Insallah dogru diziyi animsamisimdir biggrin.gif

Dogru diziyi hatirliyorsun linea. Ediz Hun'un bu salak ve asiri saf haline sinirlenmemek elde degildi. (ya bana neyse biggrin.gif )Karisi ve kayinvalidesi Aysegl Aldin'i de babasi Ediz Hun'a karsi rgtlemisler, ktlemislerdi. Aysegl Aldin'de babasindan bu yzden hep nefret etmisti. Babasi'nin susuz oldugunu anladiginda artik ok geti. Ediz Hun ok hastaydi sanirim helallesemeden ld babasi.

--------------------

+Quote Post
F
mesaj 01.02.2008, 20:29:03
leti #7

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

"Acimak" 85 'de TRT 1 'de pazar aksamlari oynardi. Daha sonra 89 'da TRT 2 'de yine pazar aksamlari, 95 'yazinda ise yine TRT 2 'de cumartesi aksamlari tekrarlandi. Geen yil Turkmax 'da da oynadi. Dizide ok yalin bir anlatim vardir. Mrsit Efendi romanda memur olarak ilk Sivas 'a atanmis ama dizide bu Safranbolu oluyor. Sphesiz, harikulade Safranbolu Evleri diziye grsel gzellik kazandirsin diye! Ama buna gerek yoktu, zaten ok basarili bir yapimdi.

Basrolleri paylasan Ediz Hun, Selen Bke ve Semra Savas, dizinin yayinlandigi zamalarda pazar kusak programina birlikte konuk olmuslardi.

Dizinin ynetmeni Orhan Aksoy 'u geenlerde kaybettik. Posta 'da yazan Aysegl Aldin bu vesileyle ksesinde Orhan Aksoy 'u andi. "Acimak"da sphesiz en byk basarilardan birisi Orhan Aksoy 'undu. Ynetmen bir film iin o kadar nemlidir ki!

+Quote Post
alikusu
mesaj 01.02.2008, 23:34:56
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,489
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Dizinin gsteriminden bir ka yil nce okumustum Resat Nuri Gntekin'in bu unutulmaz romanini..

romaninda olaylar ve zellikle Mrsit efendi karakteri, dizideki gibi aciz ve olaylara kr olarak bakmiyordu daha ok sevgisi agir bastigi iin ve en nemlisi yuvasinin yokolmasini istemeyen erkegin fedakarligiydi aslinda yazarin sundugu...
dizideki mrsit bey tam anlamiyla tabiri caizse miyminti bir adam olup ikmisti ..kizi zehra ise o kadar acimasiz degildi sanki ..
kitapla dizi arasinda seim olsa kitap derdim ok daha sicak ve tahamml edilebilir dzeyde sregelen bir anlatim vardi ..
zaten diziyi sonun kadar izlemedim bile nk yok artik dedirtecek sahneler yznden sevmemistim..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
F
mesaj 02.02.2008, 01:03:09
leti #9

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

Dizide de o kadar saf ve aciz degil tabii ki! Sadece yanlis bir seyler yapmak istemiyor, kendini tutuyor! Yoksa her seyin farkinda! Sevgi dolu, saygili ve ince ruhlu biri. Diziyi kendi sesiyle anlatiyor. Orada aika sylyor zaten bunlari! Yani gnlgne de yle yazmis! Aciz insan ilk zamanlar sistemdeki dzensizliklerle byle mcadele eder mi?! Ya da en basindan bacanagini kayinvalidesi konusunda uyarir mi?! Basina gelenleri asla unutmuyor! Sadece dzene ve yakinindaki insanlara inanci kalmamis ve mcadeleden yorulmus!

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 15.02.2008, 16:50:20
leti #10

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
ye No: 76

Acmak dizisinin al videosu...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Acmak
0 emrahuytun 1,111 19.02.2008 - 18:14:30
G?n: emrahuytun

RSS Basit Grnm Tarih : 23.04.2018 - 21:03:31
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net