IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yiyecek - Iecekler

Blm Kurallar

Eski gnlerden tad damanzda kalan yiyecek ve iecekleri bu balk altnda yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kkrdak
sahaf
mesaj 13.07.2012, 15:26:27
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,131
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bilirmisiniz bu lezzeti veya hi tattnzm smile.gif ? Babam gc yettiinde kurban bayramnda ift kurban alrd. Kurban eti ve dier ie yarar ksmlar iinde koyunun kuyruk ksm ok nemliydi. Kuyruk ksmnda bulunan yal ksm alnr ve bir tava iine et sote byklnde keser gibi kesilir ve ardndan tava iinde kavrulurdu. Tava iinde kavurduun kkrdaktan ok youn bir ya zlecektir ve bu ya kokusu sizi belki bu lezzetten soutacaktr. Fakat pitikten sonra en azndan ertesi gne kadar bekletilirse inanlmaz bir lezzet sunacaktr size. Valla bizim evde sabah kahvaltda bile afiyet ile yenirdi kkrdak denilen lezzetli ey wink.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 14.07.2012, 00:14:57
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,590
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

ocukluumda annem yapt lokumlarn (bizim yrede hamurdan yaplan bir nevi rek ve ekmee benzeyen yiyecee verilen ad. Bildiimiz tatl lokumdan deil yani smile.gif ) iine koyard. Babam zellikle isterdi kakrdak konulmasn. Gzel bir tad ve koku katard Sahaf'n syledii gibi. Pitikten sonra tane tane yenilmesi de ok gzeldi. Sahi yav yemeyeli nerden baksan rahat 15-20 sene olmutur heralde.

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 14.07.2012, 23:04:31
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Ben de bilirim bu lezzeti smile.gif ne zamandir yemedim. kurban kesildiginde annem kavururdu. Karnim aciktiginda buzdolabindan cikarir taze sicak ekmegin icine koyar yerdim. damaginizda muthis bir tat birakir.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
alikusu
mesaj 23.07.2012, 02:11:49
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Hay allah bende sadece bizim oralara mahsus bir ey sanrdm,kkrda laugh.gif . anneannemin syleyiiyle
'' Hakrdah'' biggrin.gif
su periciimin dedii gibi kahvaltda mutlaka olurdu erez gibi yerdik, galactica 'nn bahsettii lokum bizde kete denir, ve zaten ketede kkrdak yoksa tad olmaz ki, tuzlu tuzlu, ttr tr , en son ne zaman yedim.
hmm rolleyes.gif sanrm bir ka bayram nce halam yapmt , hatta kkrda tazelemek iin birazck tavada strlard, . taze, scak, tuzlu kkrdak .. eneem canm ekti yaa huh.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
ntetik73
mesaj 23.07.2012, 13:37:47
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,010
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

Kurbanda mutlaka yaplrd bizde de.Babam baylrd braksan tek bana bitirirdi.Yan szerdi annem sadece kkrda kalrd.Ben yiyemezdim ya diye ama sevenler afiyetle yerdi.Szlen yada yemeklerde sarmalarda dolmalarda kullanlrd.Dedem rahmetlik kahvaltda ekmeine drer drer yerdi.Eski insanlar o kadar ii yaparken sanrm byle yiyecekler sayesinde din ve ayakta kalabiliyormu...

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 09.12.2019 - 10:35:29
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net