IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

6 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Yeni Ylnz Kutlu Olsun, Yeni Ylnz Kutlu Olsun
superisi
mesaj 30.12.2009, 02:36:44
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Ylba gecesi; ocukluumda doum gnmden sonra merakla beklediim bir gnn gecesidir. yle ki aylar ncesinden geriye doru gn saymaya balar, Ajanda veya takvimin 31 Aralk sayfasn yldzlarla sslerdim.

Her sene mutlaka okulda ylba ekilii yapardk ve genelde kz yerine olana hediye almak zorunda kalr ve kara kara dnmeye balardm ne alacam diye..hani kz arkadama ksa incik, boncuk, toka bir sr alnacak ey var smile.gif Yine de bana gelen hediyelerden daha gzel hediyeler almmdr. Atk, mendil, dolmakalem..vb.

Akam i ya da okul k herkeste bir kouturmaca olurdu. Ablamla koa koa tavuk almaya giderdik ( gerekten de koa koa smile.gif) yanna kola alnr, pilav piirilir ve salata yaplr. Sonra tv nin karsna geilir erezler, meyveler tka basa yenilerek sanatlar pei sra dinlenir.

ocukluumda gece 24 de kan dansz hi bir zaman izleyemedim sad.gif Her defasnda izleyecem uyutmayn beni diyerek annemi ablam uyarrdm ama her defasnda da uykuma yenik derdim sad.gif( Ertesi sabah da kzardm niye uyandrmadnz beni diye.. Bir defasnda abim ok uram beni uyandrmaya biggrin.gif kaldrp ayakta tutuyormu beni, bense gzlerim kapal yere dyormuum.. o kadar uyandrmaya alm ite.. Bu yzden bu gece kan dansz hi izleyemediim iin hayal meyal bir an olarak kald.

Bir keresinde teyzemlerde toplandk tm aile..hatta 2 yal komumuz da geldi. 90 na merdiven dayam 2 sevimli ihtiyar..kisi de emekli, byk ehirlerde yaadktan sonra gezmek iin geldikleri kk kasabamz beenip yaamaya karar vermiler. Hep birlikte tombala oynadk. Ylba gecesi tombala oynamann ne kadar zevkli olduunu anladm onlarla smile.gif

stanbul’da iken 2-3 ylba gecesini ailemden ayr stelik darda geirdim. Arkadalarmla kapal bir mekana gidip elenmeye altk. Mzik, grlt, kalabalk kendimizi deniz kenarna zor attk..

Son zamanlarda yeni yl heyecan eskisi kadar kalmad bende.. hele i g sahibi olduktan sonra ylbann ertesi gnne tatil gzyle baklr oldu tpk bayramlar gibi..

Hepinizin yeni yln kutlar. Salkl, mutlu, huzur dolu bir yl geirmenizi dilerim.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
raymond
mesaj 30.12.2009, 10:21:54
leti #2

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Yetikinlik bizlere evremizde cereyan eden olaylar daha iyi anlama, kavrama ve yorumlama; bunun yannda yaamn zorluklarna kar daha donanml olma becerileri kazandryor belki ama, baz eylerin ocuk yalarmzn masumiyeti ve safl iinde ok daha keyifli, ok daha elenceli, ok daha anlaml olduunu da anlamamz salyor, ac da olsa...
Dolaysyla hemen hereyin en gzelini, en safn ocuk yalarmzda yaadmz dnyorum... Bu elbette ki bugn anlamsz ve yaanlmaz klmyor... Alglamalarmz ve tepkilerimizin farkllamasyla yetikinliimizi de farkl bir boyutta yayoruz sadece...
"Ylba gecesini yaamak" deyince elbette 70'lerde ve 80'lerde yaamak diyeceim hemen...
Yaadm irin Ege ilesinde -her ne kadar karasal iklim zellikleri pek grlmese de- eskiden kar yaard (!) ve yad m da yle 3-5 gn, 1 hafta kalrd... Ylba gecesini iine alan dnemde mutlaka beyazlklar olurdu sokaklarmzda... Akamzeri ve hatt akamdan sonra sokan uygun dzlklerindeki karlar, biraz da meil varsa, ezerek daha da kayganlatrmak ve adeta mini bir buz pistine dntrmek en byk elencemizdi... Jane Torvill'leri, Christopher Dean'leri hayranlkla seyrettiimiz, Eric Heiden'in hzna ve tekniine aakaldmz gnlerdi ne de olsa... Ho, ben mahallemizin bu konuda uzmanlam ocuklaryla mukayese edilemeyecek lde acemiydim, dolaysyla fazla da itirak etmezdim buzlam kar zerindeki bu akrobasi denemelerine, yine de yapabildiklerimden byk zevk alrdm...
Ylba yaklatnda, ocuk ruhumu byk bir heyecan kaplard... TRT'nin gnlk yayn saatlerinin snrl olduu zamanlarda ylba demek, birka saat daha fazla TV seyredebilmek, biraz daha ge yatabilmek, biraz daha fazla elenmek, eer hafta iiyse ertesi gn okula gitmek iin erken kalkmak zorunda olmamak demekti nk... Ylba demek, yln dier nemli gnlerinde olduu gibi baka ehirlerdeki, "uzaklardaki yaknlar"a yollanacak kartpostallar bir an nce seip doldurmak ve en az 1 hafta ncesinden postaya vermek demekti...
Yln son gn, zellikle de gnn leden akama doru dnd saatlerde heyecan artar, tek elencesi TV olan insanlar akamn ilk klaryla birlikte teker teker evlerine ekilirlerdi... Karl akamlarda sokaklarn keyfini karan biz ocuklar da o geceye mahsus daha bir erken girerdik evlere, m burunlarmzla...
tahlca yenen bir akam yemeinin ardndan TV karsnda yerler alnr, mideler biraz yattktan sonra meyve ve erez leni balard... Sonras, sevdiimiz-sev(e)mediimiz pek ok sanatnn geit treni, parodiler, reklamlar, sunumlar, ekililer... Ve tabi Zeki Mren'in ekrana kaca -yeni bir yl mjdeleyen- dakikalar... O dakikalarn heyecan ibresi yava yava azalmaya balar, saat 02:00'lerden sonra yabanc mzik arlkl program balarken de uykunun masum ve yorgun bedenlerimiz zerindeki etkisi iyice artar, soluu yatakta alr, bazen de olduum yerde kvrlp uyur, ertesi gn, zerimdeki battaniyenin, tr tr yanan sobann ve kahvalty hazrlayan annemin sesinin scaklyla uyanrdm...
Ylba geceleri byle geerdi ocukluumda...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
alikusu
mesaj 30.12.2009, 18:33:12
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

yukarda yazlan herey benim iinde geerli, aynen diyorum sleep.gif ..
birde arabesk sanatlar ve arklar yasakd o yllarda, sansr mereti yznden, ama sonradan bu yasakda kaldrld ve orhan gencebay, ferdi tayfur gibi sanatlar ylbandada olsa ekranlara gelmeye baladlar, onlarda en az o mthi dansz gsterisi tongue.gif kadar ve hatta ondan daha bile bir heyecanla beklenirdi, beklerlerdi, beklerdik biggrin.gif ..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Mrbom
mesaj 31.12.2009, 16:35:39
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Kklmden beri sessiz ylbalarn sevmiimdir...Bu senede ylba gelmi neyime modunda belli bir sre ptt taklp biggrin.gif ilerleyen saatlerde rak-balk-ayvalk genine geicem...Birde bunca sene bana arkadalk eden TRT'nin yannda son 3 senedir anilarim.net var...mz taklrz artk sabaha kadar laugh.gif

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
sahaf
mesaj 31.12.2012, 09:41:47
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Hayrl seneler mutlu yllar efendim. Saolun efendim, sayglar sevgiler, hrmetler efem.

ansl bir yl olsun ite smile.gif .

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
karakedi
mesaj 31.12.2012, 22:35:18
leti #6

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

2013'n herkese mutluluk getirmesini dilerim.. Elenceli ve neeli yillar....

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
superisi
mesaj 31.12.2012, 23:57:38
leti #7

Grup Simge

leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Yeni yla nasl girersen tm bir yl yle geermi smile.gif yeni yla dakikalar kala ailemle ve siz dostlarmlaym. Hepinizin yeni yln kutlar, 2013 n hepimize salk mutluluk kazan baar ve ans getirmesini dilerim.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
nese
mesaj 01.01.2013, 00:47:55
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 456
Katlm: 27.03.2010
Nereden: Denizli
ye No: 7,549
Ruh Halim:

Yine hasta girdim, yine tm yl hasta geecek kaderim bu sad.gif

--------------------
"Uyu ya da uyuma ne farkeder, senin iin dnya masal m okuyacak?
Boversene..."
j.s

+Quote Post
demeter
mesaj 01.01.2013, 01:10:35
leti #9

Grup Simge

leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

2012 yln uurlayp ,2013 ylna hogeldin deyip. gelecei gemiten farkl grp, gnlmzn umutla sslenmesi ne gzel. gelecein bilimezliinde kardelik ve dostluk ieinin yeertmek iin ,sevgiyi ve bar beklemek ne gzel ne yce bir duygudur. yleyse yeni yl iin diyoruz ki,gnlmzde bar,yreinizde sevgi bol olsun.

+Quote Post
bilgehan
mesaj 01.01.2013, 13:11:36
leti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 424
Katlm: 08.06.2007
ye No: 108
Ruh Halim:

Huzurlu bir yl diliyorum.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

6 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Yeni Yl Kararlar
94 superisi 35,209 02.12.2018 - 19:14:34
G?n: superisi
No new Yeniden
24 Asphodel 7,429 10.09.2016 - 13:07:27
G?n: hazan
No new Yeni Mazi Hocamz Hazan
16 sahaf 3,885 18.06.2016 - 12:24:14
G?n: raymond
Closed Yeni yazarmz 80kua :)
9 superisi 2,590 27.02.2016 - 15:23:08
G?n: aspirin
No New Posts Yeni Yayn Dnemi Tantm Programlar
8 semavi 3,572 22.12.2014 - 10:26:04
G?n: sahaf

RSS Basit Grnm Tarih : 23.03.2019 - 03:06:40
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net