IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sanatilar - nller

Blm Kurallar

Mazimizin sanat ve nlleri hakkndaki yazlar bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Glriz Sururi
linea
mesaj 14.09.2007, 07:54:29
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Kesanli Ali Destani, Sokak Kizi Irma, Kaldirim Seresi gibi mzikallerle nn pekisirmis, yillarin eskitemedigi ve yaslandiramadigi tiyatro oyuncusu. ( Yaslandiramadigi diyorum geen yil Istiklaldeki Starbuckslardan birinde karsilastim, sandigimdan ok daha gen ve gzeldi) Yetenegi ve yaptigi islerin yanisira ilgin gz makyaji ( pek zc bir hikayesi var esasinda ) ve degismeyen salariyla da anilir.

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ari maya
mesaj 14.09.2007, 09:41:03
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 176
Katlm: 24.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 308

GLRIZ SURURI

Annesi: Ilk Trk primadonnasi Suzan Ltfullah Sururi?

Babasi: Ilk operet kurucularimizdan Ltfullah Sururi?

Amcalari: Yusuf, Celal, Ali Sururi. Ilk operet tiyatrosu oyuncu ve yazarlari?

nce annesinin karninda sahneye ikti, sonra Muhsin Ertugrul?un istegiyle 12 yasinda ocuk Tiyatrosu?nda?

Muhsin Ertugrul, onu yetenekli bulup konservatuara seti. Orada dnemin nemli hocalarindan tiyatro, san, bale dersleri aldi. Bu arada Sehir Tiyatrosu?nda ufak tefek roller oynamaya basladi.

Kk yasta hayatini kazanmak zorunda kaldi. Konservatuari bitiremeden bazi zel topluluklarda kendini basroller oynarken buldu.

Byk ustalarin yaninda iraklik etti. Kendisi bu dneme ok deger veriyor, ?Tiyatroyu Muhsin Ertugrul?dan grendim, sahne rahatligini Muammer Karaca?dan, shreti Haldun Dormen?de buldum, Engin Cezzar ok ynl oyunculugumu ortaya ikardi, Haldun Taner ve Gngr Dilmen?in sekin bir oyuncu olmamda rolleri byk? diyor.

Tiyatroda oldugu kadar, yazdigi kitaplarla da nlendi. ?Kildan Ince Kilitan Keskince? (Ani), ?Bir An Gelir? (Ani), ?Seni Seviyorum (Roman), ?Girmedigim Sokaklarda? (yk), ?Biz Kadinlar? (Gazete yazilari)adli kitaplarinin yani sira, sahnelenmis oyunu ve yemek kitabi var.

Televizyonda bes yil sren, ilk yemekli sohbet programi ?A La Luna?yi gereklestirdi. Buna, fzyon mutfaginin lkemizdeki ilk tanitimi diyebiliriz.

Yemek yapmaktan, dostlariyla gzel sofralarda iki imekten hoslaniyor. Sigar imiyor, ienlerle de beraber olamiyor. Kendini ?sinemakolik? olarak tanimliyor.

Son yillarda kizi Mira Zeynep ile geirdigi saatlerde mutlulugu ve huzuru yakaladigini sylyor.

Su siralar Marmara niversitesi Gzel Sanatlar Fakltesi?nde oyunculuk dersi veriyor, titiz elemeler sonucu setigi genlere birikimlerini aktarmaktan, onlari yazip ynettigi mzikal oyuna hazirlamaktan ok memnun.

tan oral

Kesanli ali destani

Canli maymun lokantasi

ferhat ile sirin

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

ok ynl gerek bir sanati,onunla ilgili daha fazla bilgi almak iin kendi sitesinin linkine bakabilirsiniz.

--------------------
Bilmeden yeilliine dm bir damlaym ben tm dnyann kknde hereyin kayna sen..

+Quote Post
ember
mesaj 14.09.2007, 09:51:00
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Engin Cezzar ile yillardir sren ok mutlu bir evliligi var..

Ilk operet primadonnamiz Suzan L. Sururi ile ilk operet kurucularindan tenor Lutfullah Sururi'nin kizi olarak 1929 yilinda Istanbul'da dogan Glriz Sururi, 12 yasinda Istanbul Belediyesi Sehir Tiyatrolari ocuk Blm'nde oynamaya baslamis. Muhsin Ertugrul tarafindan seilerek konservatuarda egitim almis. 1962 yilinda esi Engin Cezzar'la kurmus oldugu Glriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu pek ok ilke imza atmis. rnegin en fazla yerli oyun oynamis olma rekoru henz kirilmamis.

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 19.01.2008, 22:36:39
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 1,005
Katlm: 06.01.2008
Nereden: Izmir
ye No: 1,854

Annemlerle gemisde mit Utku nun Tiyatro Salonu yznden bir ihtilaflari oldugunu duymustum.(ama validenin vefatindabana ilk bassagligi dileyenlerden biri o olmustu).O zaman Salon bulmak ok zordu,hos gene degisen birsey yok ya..Drt drtlk buldugum bir tiyatrocudur.Annemin tercmesi olan Sokak Kizi Irma en sevdigim mzikal olmustu,okda tutuldu,ertesi sene Ayfer Ablanin (Feray)South Pacific adli mzikali tutmayinca tekrar Irma sahneye konulmus ve giseyi kurtarmisti.Annem Ayfer Ferayin ok yakin arkadasi oldugu iin (kendi para kazanacagi halde)Ayferle beraber zlmst..
Bide TV de Glriz Sururinin sundugu ALA LUNADA birka yil evvel Yildiz hanimi konuk etmisti.Konu aska geldi..Glriz :Askin bas dndrenini severim dedi.
Yildiz hanim:Askda bile bir intizam,bir dzen olmali deyince,Glriz Ablanin:Yahu yle hesapli kitapli askmi olur...deyisine hayran olmustum..Aslinda ikiside kendi hayat grslerini ifade etmekteydiler..
Glriz abla Tiyatrocu bir aileden gelmektedir..Diger Sururileride Elhamra Pasajindaki Istanbul Tiyatrosunda yillarca,keyifle seyrettik..

--------------------

+Quote Post
80kua
mesaj 01.01.2019, 23:26:57
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 376
Katlm: 20.02.2014
ye No: 139,368

Kendisini kaybettik haberi de burada :
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
alibaba
mesaj 02.01.2019, 01:06:32
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,608
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

"petane" demiti yllar nce, imdi o da "petane"

Sanat camiasnn ba sa olsun.

Defnedildikten sonra vefat haberinin verilmesini vasiyet etmi.

Akolsun, varsa ona hakkm helal olsun.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
Candy
mesaj 10.01.2019, 10:09:30
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,550
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Onu hep kocaman gzleriyle anmsayacam..mekan cennet olsun...

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 17.01.2019 - 19:07:06
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net