IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Stdyoda ekilen Aile Resimleri
RENK
mesaj 25.02.2009, 17:07:04
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Aslnda sanrm 70'li yllarda balayan bu gelenek , o dnemde her evde fotoraf makinas bulunmadndan stdyoya gidip resim ektirmenin tek yolu idi.

lla dn , nian , bayram olmasna gerek duyulmaz , annelerimiz babalarmz canlar istediinde fotorafya girip resim ektirirlermi.

Annemin , babamn aileleriyle bu ekilde bir ok resmi var ...

80'ler de yine bu gelenek bozulmam insanlar kendilerini mahalledeki fotoraflara teslim etmilerdi.

Stdyoda arkada genellikle manzaral bir fon nnde aile fotolar ekilir , ereveltilip duvara aslr.

Siteye en ksa zamanda bir aile fotosunu ekleyeceim.
ok nostaljik ve ok gzeller dry.gif

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
linea
mesaj 25.02.2009, 18:45:38
leti #2

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Annem ve babam ben henz dnyaya gelmemiken ( ancak fotorafta annemin karn blgesindeki ikinlik olarak yer almm biggrin.gif ) byle bir stdyo fotoraf ektirmiler ve oaltarak ehir dndaki btn akrabalara gndermiler birer tane. Yllar sonra imdi rahmetli olan halamn evinde rastladm birine, arkasn evirdiimde ise daha bir ardm. Babacm kartpostal gibi kullanm o fotoraf, sevgi ve saygyla biten bir ka cmle sralayp imzalamt. Halam o zamanlar insanlarn birbirlerine bu fotoraflar gnderdiini sylemiti, ben ise daha yakn zamanda ( fotoraf grdm tarihin yakn ) kaybettiim babacmn el yazsna taklm, sol gzmden akan yalar siliyordum sad.gif

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
mavi
mesaj 25.02.2009, 18:50:12
leti #3

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

yle ailecek stdyoda ekilmi fotorafmz yok bizim ama annemin iinde kalm olacak ki benim, abimin ve kz kardeimin bir bahede ekilmi fotorafmz var,ok severim o resmi.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
RENK
mesaj 25.02.2009, 18:57:54
leti #4

Grup Simge

leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Annem ve babam ben henz dnyaya gelmemiken ( ancak fotorafta annemin karn blgesindeki ikinlik olarak yer almm biggrin.gif ) byle bir stdyo fotoraf ektirmiler ve oaltarak ehir dndaki btn akrabalara gndermiler birer tane. Yllar sonra imdi rahmetli olan halamn evinde rastladm birine, arkasn evirdiimde ise daha bir ardm. Babacm kartpostal gibi kullanm o fotoraf, sevgi ve saygyla biten bir ka cmle sralayp imzalamt. Halam o zamanlar insanlarn birbirlerine bu fotoraflar gnderdiini sylemiti, ben ise daha yakn zamanda kaybettiim babacmn el yazsna taklm, sol gzmden akan yalar siliyordum sad.gif

Linea , banz saolsun ama iyi ki mazimiz hep yanmzda , babacnn el yazs gemiten sana hatra kalm..
Tekrar ban saolsun...

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 28.02.2009, 23:48:45
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

byle bir fotografmz hatrlyorum babaannem ben ve byk halamn kz emel.mz ekilmiiz ben abus bir ehre ve alamaktan imi gzlerle fotograf makinasna bakyorum.elimde bir ngrak.emelin elinde ise bir kuu var (plastikten ama kuu sonuta)alamama sebebte o kuu.kuuyu elimde ben tutarak poz vermek istiyorum,emel boy ve ya fark ayn zamanda gurbetteki torun olmas sebebi ile kuu'yu kapyor.ne yazkki bu fotograf bende yok.

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 01.03.2009, 01:40:22
leti #6

Grup Simge

leti: 1,005
Katlm: 06.01.2008
Nereden: Izmir
ye No: 1,854

Bu gelenek 70 li yillardan cok eskiye dayanir..Ben bizim ailede 1930 larin ortalarina ait bu tarz fotograflari iyi hatirlarim..Tabii o yillardaki Fotograf Stdyolari cok sinirli sayida idi..
Aslnda sanrm 70'li yllarda balayan bu gelenek , o dnemde her evde fotoraf makinas bulunmadndan stdyoya gidip resim ektirmenin tek yolu idi.

lla dn , nian , bayram olmasna gerek duyulmaz , annelerimiz babalarmz canlar istediinde fotorafya girip resim ektirirlermi.

Annemin , babamn aileleriyle bu ekilde bir ok resmi var ...

80'ler de yine bu gelenek bozulmam insanlar kendilerini mahalledeki fotoraflara teslim etmilerdi.

Stdyoda arkada genellikle manzaral bir fon nnde aile fotolar ekilir , ereveltilip duvara aslr.

Siteye en ksa zamanda bir aile fotosunu ekleyeceim.
ok nostaljik ve ok gzeller dry.gif

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 01.03.2009, 01:43:09
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Benim ocukluumda da biz fotorafya gidemezsek, o bize gelirdi.. Evlerde makina filan olmadndan, dkkana urayp u gn, u saatte fotoraf ekimi iin eve armak yeterliydi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Mrbom
mesaj 16.03.2011, 00:58:42
leti #8

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
alikusu
mesaj 16.03.2011, 01:30:39
leti #9

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Aaa olmaz olurmu bizimde var bu fotoraflardan, tm aile olmasakda zira en kk ufaklk o yllarda piyasada yok biggrin.gif..
4 karde annem ve babam o zamanlar Ankara'nn en nl fotorafs Ulus Anafartalardaki Foto Rdvanda..
o fotoraflar iin en gzel kyafetler giyilir, resmi bir yere gidecekmiiz gibi hazrlanrdk hatta bu dier aile fertlerinde de geerliydi halamlar ve amcamlarn pek ou (babamlar 9 Kardetongue.gif ) olduundan byle tabir edebildim:D ..
evet pek ou bu fotolardan etirmitir hatta halamlarn byle 4-5 fotosunu biliyorum, farkl yllarda ekilmi birde onlar salon komidininde k erevelerde sergilerdi, hala durur her gittiimde uzun uzun bakarm ..

hazr konu almken aklma geldi birde o yllarda dn fotoraflar ekilirken gelin ve damat yanlarnda anneler ,babalar , kerdeler maaile cmbr cemaaat fotolar ekilirdi biggrin.gif ,imdi bunu yapan ayplyorlar sadece gelin ve damadn zel mizansenli fotolar ekiliyor smile.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
superisi
mesaj 16.03.2011, 10:20:13
leti #10

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Bizim ailecek stdyoda ekilmi fotolarmz yok. Babam fotoraf ekmeye merakl olduundan kendisi ekerdi resimlerimizi smile.gif

lkokul sonlardayken bir bayram gn arkadamla fotorafya gidip fotoraf ektirmitik sadece bunu hatrlyorum. Sabah harlmz aldktan sonra nereden estiyse aklmza, fotorafya gidip yan yana fotoraf ektirdik. Benim zerimde kareli krmz bir bluz-etek takm vard. Ayakkablarm da o sralar ok moda olan backl bez ayakkablardand. Rengi de saryd. Arkadam da rengarenk bir elbise giymiti. Sanrm yeni giysilerimizle fotoraf ektirmek istemitik. yi ki de ektirmiiz ocukluk arkadamla. Hala saklarm o resmi.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Aile Boyu Sinema
10 okseybilenkiz 4,796 04.04.2012 - 10:54:01
G?n: linea
No New Posts Aile erefi
5 80deOCUKolmak 2,519 30.07.2010 - 12:29:32
G?n: 1980
No New Posts Aile Balar
Knots Landing, 1979-1993
7 okseybilenkiz 3,703 10.02.2010 - 23:41:54
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Aile Balar
4 emrahuytun 2,562 19.02.2008 - 18:21:24
G?n: emrahuytun

RSS Basit Grnm Tarih : 15.09.2019 - 11:44:48
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net