IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Buzullarda Sıkışan Balinalar
hakan76
mesaj 27.06.2007, 13:40:04
leti #1

Grup Simge

Grup: ye
leti: 67
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 80

Yanilmiyosam 1989 yilinda vuku bulmustu bu hadise.3 balina kuzey kutbunda buzullarin arasinda sikisip kalmisti.Gelen ekipler sayesinde balinalar kurtarilmisti.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
soner1971
mesaj 27.06.2007, 17:54:02
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Evet Hakan, hatirliyorum

Hatta syle sylentiler olurdu. "Insanlara bu kadar deger vermezler. "

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 05.07.2007, 19:57:22
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Tm dnya lkeleri seferber olmutu galiba. Dnya kamu oyunun ilgi oda olmutu.

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 10.12.2007, 22:22:44
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(soner1971)
Evet Hakan, hatirliyorum

Hatta syle sylentiler olurdu. "Insanlara bu kadar deger vermezler. "

evet halada sylenir efsane gibi batinin gznde biz balina kadar degerli degiliz denir sonrada.iyi ama neden kimse bir canliya (insan olmasin ama sonunda bir candir o) yapilan -yapilmasi gereken dogru bir davranisi bu sekilde degerlendirir.1980'lerin sonundan 2007'nin trkiyesine bir ibret olmali o balinalar hi unutulmamali. ben biktim haberlerde kurtariliyor denilerek iskence edilen atlardan,bir cukura dsms ve kuaklayip alinabilecekken boynuna olta takilarak yukari ekilmeye alisilan kedi kpek grntlerinden. buzullardaki balinalar bir milattir gzmde benim.hayvanlar iin yapmamiz gereken davranislar aisindan

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 10.12.2007, 22:26:24
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Bir de bizim Karadeniz sahillerimize vuran beyaz balina Aydin vardi.. Kurtarilmasi iin epey aba sarfedilmis, gnlerce gazetelerde bu konu yer almis, hepimiz renginden dolayi Aydin adi verilen balina iin zlmstk..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
oldkid
mesaj 28.01.2010, 10:42:44
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
ye No: 318

QUOTE(hakan76 @ 27.06.2007, 13:40:04) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Yanilmiyosam 1989 yilinda vuku bulmustu bu hadise.3 balina kuzey kutbunda buzullarin arasinda sikisip kalmisti.Gelen ekipler sayesinde balinalar kurtarilmisti.

in bir dier gzel yanda, Reagan dneminin banda souk savan tekrar canlanmasndan sonra hayli gergin ilerleyen ABD-Rusya ilikileri 80 sonlarna doru bir yumuama ierisine girmiti. Balinalarn kurtarlma operasyonunda 2 lkenin ekipleride canla bala alp beklenen ve istenen bu sonuca byk katk salamlard. Dnya toplumlar zerinde ise bahsekonu ibirlii ok olumlu bir etki yaratmt.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
sahaf
mesaj 01.04.2012, 10:16:56
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Sonunda sinemaya da geldi mazinin bu unutulmaz olay.

Dn Atilla Dorsay Sabah gazetesinin cumartesi ekinde bahsetmi filmden. Filmin barolnde hayvan haklar savunuculuu da yapan Drew Barrymore var. Ben balinalara o zamanlar bu isimlerin verildiini bilmiyordum (Fred, Wilma ve Bambam), verilen isimler spermi. Dorsay'n film hakknda yazdklar ise,

Fred, Wilma ve Bambam' kurtarmak

Evet, btn sorun Fred, Wilma ve Bambam' kurtarmak. "Onlar da kim?" diyebilirsiniz. Bu adlar, 1988 ylnda dnyay ayaa kaldran bir evre olaynn kahramanlar. Yani, tam 8 bin kilometrelik yllk ve geleneksel yolculuklarna kmaya alrken Alaska buzullarnn arasnda skp kalan gri balinaya kamuoyunun verdii adlar... Elbette 1988'de de dnyada sorun yok deildi. Ama yeni kurulan Greenpeace'in katksyla evre sorunlar tm dnyann ilgisini ekiyor ve tartlyordu. Elbette medyann byk yardmyla. Nitekim sevimli balinalar gndeme getiren de gazeteci Thomas Rose ve Greenpeace gnlls Cindy Lowry olmu. te yllar sonra bu olay anlatan film karmzda.

NANDIRICI VE ETKLEYC
Hemen syleyeyim: Bu, belki bir sinema bayapt deil. Hatta nemli bir film de olmayabilir. Ama evreci mesaj ylesine salam ve bunu ylesine inandrc biimde veriyor ki... Bat lkelerinde bu konuda olumu 'consensus' ve yerlemeye balam evreci siyaset, Alaska'da petrol arayan ve balinalar umurunda bile olmayan iadamndan ABD Bakan Ronald Reagan'a, herkesi ayaa kaldryor. Ana baba ve yavrudan oluan 'ekirdek aile'nin kurtuluu iin Reagan, Sovyetlere bile el uzatmay kabul ediyor, Gorbaov'u aryor. Ve dnya medyas o kk kye hcum ediyor. Ancak balina avyla hayatta kalan ve o kargaada bir otel odasna 500, bir sandvie 20 dolar isteyen Eskimolar bile kampanyaya katlyor. Ve 430 kilometrelik buzu krmaya ynelik zor serven balyor. Kendi adma filmi byk zevkle ve sk sk gzmde yalarla izlerken, unu anladm: Ben gerek bir evreciyim. Yoksa bylesine sulu gz olur muydum? Ayrca da, evrecilik genel bir kavram ve neredeyse sonsuz bir lem. in iine tek bir aac korumak da, tm hayvanlar sevmek de giriyor. Genel biimde, doa denen o byk mucizeyi ve hayat kaynan koruma kaygs denebilir. Eer bu alana ilgi duyuyorsanz, sakn karmayn. Sizi en byk bayapttan ok etkileyebilir.

BYK MUCZE (Big Miracle) ***
Ynetmen: Ken Kwapis / Senaryo: Jack Amiel, Michael Begler / Grnt: John Bailey / Mzik: Cliff Eidelman / Oyuncular: Drew Barrymore, John Krasinski, Kristen Bell, Dermot Mulroney, Vinessa Shaw, Tim Blake Nelson, Kathy Baker / Amerikan filmi

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:10:27
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net