IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Kna Gecesi
elvina
mesaj 11.07.2007, 10:44:29
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 191

eskiden mutlaka yapilirdi...zellikle kk yerlerde..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
heaven
mesaj 11.07.2007, 11:48:47
leti #2

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

leti: 754
Katlm: 26.05.2007
ye No: 51

ve illaki
yksek yksek tepelere sylenir:)
zorla gelin olacak sahis aglatilmaya alisilir,
aglamazsa kinanir:)

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
hale
mesaj 11.07.2007, 19:56:26
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

QUOTE(heaven)
ve illaki
yksek yksek tepelere sylenir:)
zorla gelin olacak sahis aglatilmaya alisilir,
aglamazsa kinanir:)

gelin ok oynarsa da kinanirdi biggrin.gif
bak baaak , can atiyomus evlenmek iin diye:)))

+Quote Post
darko
mesaj 11.07.2007, 20:00:06
leti #4

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

ocuklugumda Teyzemin kina gecesini hatirlarim. Damat tarafi kolilerle sekerleme,ikolata ciklet(golden ciklet)gndermisti.Biz ocuklar iin en gzel yn buydu tabi..

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
alikusu
mesaj 29.08.2007, 15:26:01
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Arkadaslar  sizi  siddetle  kiniyorum  nedemek  eskiden kina  gecesimutlaka yapilirdi ;
Kina  gecesi de  mazi oldu diyinde,  surda  sakkadanak  dsp  bayilimmm  aaa  daha  neler  duyacagim  ...
Olurmu  kina  gecesiz  gelin  olurmu  ,sadece gelin  kinasi degil  ,snnet  kinasi da  var , asker  kinasida  halende  yapiliyor  siz  hangi  memlekette  yasiyorsunuz  kuzumm

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
mesaj 29.08.2007, 15:44:07
leti #6

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Ne snnet kinasi yapilir bizde ne asker kinasi..

Bir tek dgn kinasi yapilir.. Eger kiz tarafiysak tabi biraz gerilimli oluyor.. Yok aman illa gelin aglasin.. dram, gz yasi olsun..Geri ben simdiye kadar pek aglayan grmedim.. Sadece 40'larinin stnde bir ablamiz vardi o baya bir aglamisti, saniyorum o da mutluluktan aglamistir

Ama erkek tarafiysak, eheeeyy, ne gz yasi ne trajedi safi eglence, kiz aliyoruz ne de olsa sabaha kadar srer kina.. Tepin tepinebildigin kadar..

+Quote Post
jetfire77
mesaj 29.08.2007, 15:53:26
leti #7

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

kina geceleri bizim vazgeilmez geleneklerimizdendir kina gecelerinde erkek tarafinin hanimlariyla kiz tarafinin hanimlari arasinda moral gecesi olarak dzenlenmis olmasidir

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
Last Tango
mesaj 29.08.2007, 16:55:43
leti #8

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 193
Katlm: 15.08.2007
ye No: 418

QUOTE(alikusu)
Arkadaslar sizi siddetle kiniyorum nedemek eskiden kina gecesimutlaka yapilirdi ;
Kina gecesi de mazi oldu diyinde, surda sakkadanak dsp bayilimmm aaa daha neler duyacagim ...
Olurmu kina gecesiz gelin olurmu ,sadece gelin kinasi degil ,snnet kinasi da var , asker kinasida halende yapiliyor siz hangi memlekette yasiyorsunuz kuzumm

smile.gif
Bir yasima daha girdim snnet ve asker kinasini duyunca.Nasil,nereye yakilir demiycem ama varsa hangi yrelerimizde uygulanmakta bu adet.Biliyor musun alikusu teyzecigim benim hi snnet ya da asker kinam olmadi.Benim hi kinam olmadiiiiiiiiiiiiiiiiiii laugh.gif

--------------------
Hzn ki En ok Yakisandir Bize...

+Quote Post
alikusu
mesaj 29.08.2007, 18:19:45
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

askere  kina yakmak  ok eski bir  adettir  hatta anakkale sehitlerinden  Kinali Ali'nin hikayesini  bir  okuyun  derim..
Snnet  kinasi  yakin  evremde  yillardir  yapilir,
Erkeklerin sag  elinin  avu  iine  ,birde  sere  parmagina  kina  yakilir  bu  snnetdede , askere giderkende, damat olurkende  yapilan  bir  seremonidir , bizim buralarda  ..
sizin  oralarda  yapilmamissa  yazik  olmus , nk ok neseli ve  tantanali  eglencelerdir  bunlar....
Last  Tango bey  kardesim  Teyze  lafini  yuttum  sanma  onun  hesabi  sonra kesilecek

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 30.08.2007, 00:51:40
leti #10

Misafir Yazar

Evet kina geceleri hala var...mazidede vardi sanirim gelecektede olacak...bizdede sadece gelin kinasi yapilir..(geri ben hi bir zaman kina filan yakmadim)kuruyemisler verilir kk paketlerde...isteyen tatli ve meyve suyuda verir...en nemli kismi sslenmis kina tabagi gelirken isiklar kapatilir ve yanik sesli bir hanim tarafindan bazi nagmeler sylenir....bu sirada herkes sirayla kina tabagini tutarak gelinin etrefinda dnerler...gelinin avucuna kaynana tarafindan altin koyulup yle baglanir eli...ve gelinin annesi ve bazi duygusallar aglarlar sessizce...tabi geicidir bu duygusallik...5-10 dakika sonra 'kina gecesi kasetleri'serisi isbasina geer ve costurur herkesi(ben hari hi oynayamam)'Damat'denilen sarki iktiginda herkes daha bir cosar...elele tutusulur ve halay ekilir gibi giderken bir ara durulur ve eller saplatilir ....bayagida uzun srer bu...bazilarina yetmez tepinmek 'bir daha alsana'denir...hooop birdaha baslarlar dnmeye(gzel oynayanlara bayilirim bu arada ama sadece hanimlara yakisiyor bence beyler biraz daha ll oynadiklarinda daha hos oluyor....yada hi oynamasalar daha iyi bence)son olarak kinalar dagitilir kk posetlerde ve yiyecekler tabi....

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 24.09.2019 - 10:38:20
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net