IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Beden Dersinden Rapor Almak
hale
mesaj 24.07.2007, 08:51:17
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Her ne kadar beden hocalari kizsa da , bu derse beden egitimi dersi demek uzun geldiginden kestirmeden beden derdik hepimiz. Ortaokuldayken bi beden hocasi vardi, Halil bey (soyadini hatirlamiyorum) grencileri o kadar zorlardi ki, sanirsin bizim okuldaki her ocuk milli atlet olacak.. biggrin.gif
Kilometrelerce kostururdu bizi.. Benim dalagim hemen siser, kivranirim ama imkansizzzzz wacko.gif kosacaksiiiiiiiin... Orta birin sonlarinda bir gn anneannemlere gittigimde aglayarak bunu anlattim. Ehh ailenin o zamanlarki ilk ve tek torunuyuz ya, dedem hemen harekete geti. Hkmet tabipligi yapan hekim, dedemlerin yan komsusu ve uzaktan da akraba idi. Bana aninda bir adet ''akut romatizma'' cool.gif teshisi ieren rapor alindiii ve ben iki yil ense yaptim beden derslerinde

Halil hoca mii? Eminim kprd ama kapi gibi rapor var naapsin?? biggrin.gif
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 24.07.2007, 10:58:04
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Valla okulda beden dersinde degil ama ben de ayni seyi askerlikte yaptim.Erkek arkadaslar bilir askerde her sabah bir sabah sporu vardir. Yok tfekli tfeksiz hareketler, kosu, barfix, mekik, sinav falan...

Askere gittigim de 28 yasinda idim. Sivilde sporla da ok hasir nesir olan biri de degildim. Barfiksin b'sini, mekigin msini, kosunun k'sini bilmeyen adam ne anlar bunlardan.Bir iki yaptim baktim olacagi yok askeri hastaneye gitsen rapor vermezler nk askeri olarak saglik problemi yok. Ha gbek de var bahane ama o da fazla degil, hani hareket ederken nden gbek sonra ben olsam yine sorun olmayacakti. laugh.gif Allahtan yazici idim ya evrak yazma bahanesi bulurdum ya dailede ki saglik heyeti sagolsun her gittigimde isimi grrd. Alirdim bir hafta yatak istirahati yatardim rolleyes.gif Yazici olmak iyiydi askerde spordan yirtmak iin bire bir tavsiye edilir. wink.gif

--------------------

+Quote Post
soner1971
mesaj 24.07.2007, 12:40:21
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Orta okulda beden ile ciddi anlamda tanismistik. Bahe de spor ayakkabi, salonda pisi pisi ( ne haltsa) giyerdik.
Orta 3 de beden dersinde nasilsinif getigimi bir Allah bilir birde ben,
nce bende Hale gibi zati-byklerden rapor aldim. Yoksa kalacagimi biliyordum.
Neyse bir sekilde yirtmistim.
Rapor alamayan grenciler ise gretmen sirayla onlara sinav uygulamasi yapiyordu. Bende nasil olacak diye izliyordum. Sirayla ilk grenci ikti, hepsine sinav ektirdi. Birincisi 5 sinav ekti. 5 aldi geti. Ikincisi 7 sinav, ncs 6 sinav. Derken beden den herkes gemisti.

O zaman bir hata yaptigimi anladim. nk ben o zaman 25 den asagi sinav ekmiyordum.

Oysaki o raporu alana kadar da bir hayli ugrasmistik. Ne bilirdik gretmenin bitirme sinavinda sinav ektirecegini. biggrin.gif

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
darko
mesaj 24.07.2007, 12:52:12
leti #4

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Bizim hoca rapor alsan bile okul kiyafetinle gel bir sey yapma derste ol derdi.Halbuki biz raporluyken kafamiza gre takilip bos bos gezmek isterdik...

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
raymond
mesaj 25.07.2007, 10:37:58
leti #5

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Ortaokul ve lisede raporlu olduklari iin beden egitimi derslerine katilmayan arkadaslar vardi... Ben de iimden "yahu gencecik insanlarin bu yasta ne sorunlari var ki ? Vah vaaah !" diye merak ederdim... Sonradan bu raporlularin en az onda birinin uyduruktan raporlu olduklarini grenmistim...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
elvina
mesaj 03.09.2007, 22:46:56
leti #6

Grup Simge

leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

bende ok heveslenirdim o rapor alanlara..spor yapma konusunda biraz tembeldimde...ama simdi kalkti artik raporlu olma durumlari...mutlaka bir sekilde uygun bransta not aliniyor...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 05.09.2007, 01:20:56
leti #7

Misafir Yazar

Allahtan ortaokulda gretmenim insafliydida rapora filan gerek kalmadan yapamadigimiz hareketlerde bize izin verirdi...yle kosu filan her zaman yapilmazdi zaten....lisede daha ok voleybol oynardik yada yer minderinde takla filan atardik....birde 19 mayisa seilenler ayrica alisirlardi... 

+Quote Post
clown
mesaj 05.09.2007, 17:51:08
leti #8

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Ben gerek bir rahatszl olanlar dnda, dier ocuklarn beden eitimi dersinden niye rapor aldklarn hi anlamam. Ya bir ocuk iin beden eitimi dersinden gzel ders var midir? Hoplarsn, zplarsn, top oynarsn... Hi yapamasan da kasadan takla atmak iin, dengesiz denge aletinde yrmek iin abalarsn. Ayrca bence beden eitimi dersi faydaldr da. Haftada bir gn iki saat yerine, haftada gn yaplsa ocuklarn-genlerin ruhsal ve fiziksel geliimi asndan ok daha yararl olacana da inanyorum.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
karakedi
mesaj 20.08.2008, 19:36:22
leti #9

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Beden eitimi dersi en sevdiim derslerden birisiydi (mzik ve resim dersleriyle birlikte). Benim en sinir olduum ey ise okulda dereceye girecek kiilerin beden dersinden raporlu olduklar halde 10 almalar.. 10'u veren hocaya da, alan arkadaa da gck oluyordum..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
DarKKingS
mesaj 21.08.2008, 00:18:15
leti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 260
Katlm: 24.12.2007
ye No: 1,653
Ruh Halim:

hibir zaman beden derslerinden rapor almadm herkez bunun enayilik olduunu dnrd ama ben spor yapmay hep sevdim halende seviyorum insann kiisel geliiminde en ok fayda sporda geliyor gven dikkat ve zeka spor yapanda daha fazla olduguna nanyorum

--------------------
Bu halinin adi eli belimde bunu dokuyan cocuk kor oldu 5000 dolar halinin fiyati oda cocugun ameliyati icin

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 07:05:04
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net