IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Kan Kardei Olmak
ember
mesaj 03.08.2007, 10:41:05
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Bazen dsnyorum da deliydik herhalde biz.. Ya da gzmz ok karaydi yahut ta kr cahildik.. Parmaklarimizi durup dururken kesip kanlari birbirine karistirip kan kardesi olmanin baska aiklamasini bulamiyorum.. Ne sariliktan ne aidsten haberimiz vardi.. Hatta birimizin parmagi kazara kanasa digeri de 'dur kan kardesi olalim' der ve kendi parmagini kesiverirdi..

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
hale
mesaj 03.08.2007, 10:52:59
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

walla ben kendime kiyamazdim

arkadasimi ne kadar sevsem de , elimi parmagimi kanatacak kadar degildi yani.buna istinaden ''sa kardesligi'' kavrami gelistirmis ve yaymistim
biggrin.gif

hani bi tel sa koparmaktan nooolcekkkkkkkkkk

+Quote Post
soner1971
mesaj 03.08.2007, 10:59:40
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Ben bir kere kan kardesi olmustum. Ama elimizi kesmemistik dogrusu.
Mahalle de bir arkadasla bir elektrik teli bulmustuk. Ikimizde teli yerden ayni anda alinca, benimdi yok senindi derken ekistirmeye basladik. Derken kenarlarindaki ince tel paralari avularimizin iini kesmisti. Teli yere attik ve avularimiza baktik. Sonra birbirimize bakip glmeye basladik.

Ardindan kan kardesi olduk.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
karakedi
mesaj 03.08.2007, 12:47:12
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Benim de bir kan kardesim var.. Ikimizin dizleri kollari yara bere iinde her zaman.. bir gn hadi yaralarimizin kabuklarini soyup kan kardesi olalim dedik ve hemen o dizindeki ben de parmagimdaki yaralarimizin kabuklarini kopardik.. Iki damla kanla kankardesi olduk..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
linea
mesaj 03.08.2007, 12:51:36
leti #5

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Biz de kardesimle kankardesi olmustuk bir keresinde, niye, ne gerek vardi diye sormayin, cevabini bilmiyorum. Yerlerde yuvarlandik, kanadik, olduk iste biggrin.gif

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
heaven
mesaj 04.08.2007, 11:43:28
leti #6

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 754
Katlm: 26.05.2007
ye No: 51

eskiden arkadasin iin bi yerini kesebilecegini
gsteren olay, fedakarlik, her zaman yaninda olma, dostunun acisiyla aci ekme.....adi bile gzel... kankardesim...

simdikilerin taktigi isim ise kanka...
igren, argo, bos kelime...

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
ember
mesaj 09.08.2007, 12:19:59
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(heaven)
eskiden arkadasin iin bi yerini kesebilecegini
gsteren olay, fedakarlik, her zaman yaninda olma, dostunun acisiyla aci ekme.....adi bile gzel... kankardesim...

simdikilerin taktigi isim ise kanka...
igren, argo, bos kelime...

Kankayi ilkkez duydugumda kankardesin kisaltmasi diye dsnmstm.. Hala da yle dsnyorum dogrusu.. yle mi acaba, bilen var mi?
KAn KArdes = KANKA.. Olabilir mi? huh.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
ulashima
mesaj 09.08.2007, 12:34:46
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 402
Katlm: 08.08.2007
ye No: 378

Kanka konusu: Aslinda burada bir anlam kaymasi mevcut. Kan kardesinin kisa hali olarak baslayarak sonradan yakin arkadas manasi kazandi. Eski agirligi kalmadi tabi, malzeme oldu ok.

Kan kardesligi eskilerde ok daha fazla nem tasirmis. Hatta mer Seyfettin'in And hikayesini okuyanlar "Kankardesi olmak iin kol kesmek lazim" cmlesini hatirlayacaktir. Baya riteli varmis o isin yani. Ikiz kardesler iin sylenen "birine bir sey olursa hisseder" rivayeti kan kardesleri iin de sylenir.

Bu arada sa kardesligi denen seyi bizim ilkokuldaki birka kiz da uygulamisti. birbirlerinin birer tel saini digerininkine baglamislardi. Tabi o sa dsecektir de....fikrin uygulandigini duymak ilgin oldu.

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
Asphodel
mesaj 25.03.2008, 20:02:39
leti #9

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
ye No: 2,252

Gerekten popler bir uygulamayd bir zamanlar kan kardelii. benim de vard kan kardei olduklarm. Ama yle cidden keserdik elimizi biz. Bu iin bir riteli olmas gerektiine yle tesadfen kesilmi yara ile kan kardei olunmayacana inanrdk. Cesaretle falan da pek alakas yok sanrm. Zaten mtemadiyen bir yerlerden derek dizlerimiz dirseklerimiz yara bere iinde byyen ocuklar olduumuzdan yaralanmz kesilmiiz bizim iin o denli korkutucu gelmeyen eylerdi bunlar. ocukluk ite. bir de ne byk ciddiyetle bir mr boyu dost kalacaz hi ayrlmayacaz falan diye byk byk szler verirdik. hey gidi ... biggrin.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
clown
mesaj 27.03.2008, 15:16:27
leti #10

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Biz kt ocuklar tkrk kardeşliğini uydurmuştuk. Bir ka kişi ete gibi dizilir saf ocukları kandırırdık "gel seninle tkrk kardeşi olalım" diye. Onlar da sorardı "nasıl olacağız?" mellow.gif ... "A ağzını iine tkreceğim, sonra da sen benimkine tkrrsn, tkrklerimiz karışır, kardeş gibi oluruz, bu kan kardeşliğinden daha kıymetlidir." Saf ocuk kısa bir tereddt yaşarsa, alınmış gibi yapardık. "Kardeş olmak istemiyor musun benimle? Bak biz hepimiz tkrk kardeşiz, hi ayrılmıyoruz birbirimizden, ama tabi sen bilirsin". Srye katılmak isteyen koyun misali ağzı aılıverirdi hemen saf ocuğun... Biliyorum biliyorum ok ktym. İimi tek rahatlatan ise, sadece etede olmak ama hi tkren olmamak... unsure.gif

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 06:19:27
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net