IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Kitap Değiştokuş Etmek
semavi
mesaj 07.08.2007, 14:28:02
leti #1

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 542
Katlm: 20.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 290

okunmus teksas tommik kizilmaske tr kitaplari belli bir sre sonra degistirmek icab ederdi. elinde kitap olan diger arkadaslarla degisir farkli farkli maceralari okuma sansi elde ederdik.
ciddi bir isti bu kitap degisimleri. agir abiler naylon canta iinde birsr kitapla gelir uzun incelemelerden sonra degistokus yapar giderlerdi. birnevi borsa durumlari idi. bazi kitaplarin degisim degeri yksek oldugu iin karsiliginda birden fazla kitap istendigi olurdu.
bendeki kinowa degisim piyasasinda geerli bir isim olmadigi iin elimde kalmisti uzun sre.
en ok tercih edilenler teksas, tommiks, kizilmaske, zagor, misterno gibi kitaplardi.

--------------------
Bir zamanlar fkir ama gururlu hayatlar vard hani....
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mesaj 07.08.2007, 14:47:48
leti #2

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Tommiks, teksas bilmem hi ilgimi ekmedi ..okumadim..

Ama kitap degis tokus etmek deyince yarama tuz bastiniz..

Lise 3 teyiz Edebiyatimiz tm sinifa R.Nuri Gntekin kitaplari almamizi ve degis tokus yoluyla dnem sonuna kadar okumamizi dev veriyor..

Aliyoruz tabi.. Ben Miskinler Tekkesini aldim, arkadasimda Gkyz kitabini.. Kendi kitaplarimizi okuduk, sira arkadasimla dergis tokus ettik..

Ben onun kitabini okuyunca getirdim kendisine teslim ettim.. O ise ; daha okumadim, bitmedi, yarin getiririm, unuttum, bir yere koydum bulamiyorum laflariyla sene sonuna kadar beni oyaladi ve son olarak da kaybettimle mevzuyu kapatti..

Zeynep ,bu gn kitaplarimi ve dahi esyalarimi kimseye veremiyorsam , arkadaslarimca "yiycez sanki" laflarina maruz kaliyorsam bunun nedeni Lise 3 de bana yasattigin travmadir..

Buralarda bir yerde forum yesiysen ve yazimi okuyorsan , ben Glsen , kitabimi geri veeeeer.

+Quote Post
darko
mesaj 07.08.2007, 15:53:56
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Degis tokusun yanisira bazende mahallede kendi apimizca tezgah kurar oyuncaklarla ,Tommiks-Teksas'lari satardik da..

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
clown
mesaj 08.08.2007, 10:13:31
leti #4

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Ben kitaplarm dei toku etmezdim. En sevmediim ey kitap dei tokuudur. Verdiiniz kitap ya geri gelmez ya da sayfalar krm, el lekesi ve yiyecek krnts dolu geri gelir. Arkadalarmdan okumak iin bir kitap alrsam veya onlar bana verirlerse bu kitaplara da gzm gibi bakardm. Bir sayfas krsa onlara yenisini alrdm. Hatta kitab ok beenmisem okumama ramen bir tane de kendime alr kitaplma yerletirirdim.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 08.08.2007, 11:02:41
leti #5

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Siteye ilk geldigimde tanisma blmnde yazmistim.Biz Teksas-Tommiksleri (Zagor,Kizilmaske,Mandrake,Tombraks ne olursa olsun adi daima Teksas -Tommiks idi)Sinema nnde satardik ya da degis tokus ederdik.Sonrada ver elini sinema...Ya Bruce Lee'dir ya da Wang Yu...Jacky Chan nerde o zamanlar...Tabi her sinema ikisi ayni tablo...Herkes karateci olur birbirini dverdi...(Ata Demirer'i izleyenler hatirlar...Kiaayyyyt ejder camide)Hey gidi gnler...Affan dedeye para saymakla alinabilseydi...

+Quote Post
Z@gor
mesaj 15.08.2007, 18:35:05
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 117
Katlm: 11.08.2007
ye No: 398

Ben ok yapmistirim bunu degistirme islemini.
Eskiden beyazit'ta (vezneciler) cumartesi ve pazar gnleri halk pazarlari kurulur ve orada izgi roman satan kisilerin amis oldugu tezgahlar olurdu gider oradan degistirirdim hatta degistirme yaptigim kisi su anda istanbul kadikyde asker arsisinda kendi isyeri var oradada hala daha devam etmektedir bu degis tokus islerine ve elindede ok ciddi bir arsivi vardir 40 yil nceki bir izgi roman diyin hemen bulup ikarir verir.

+Quote Post
redline
mesaj 15.08.2007, 19:48:08
leti #7

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 274
Katlm: 14.06.2007
ye No: 136

Clown arkadasima katiliyorum,hi kitap degistirmezdim...Onlar benim iin ok degerliydiler...Yakin zamanda arkadasim ok israr etti kiramadim,1968 altin mikrofon mogollar 45'ligini istedi kayit yapmak iin...Sonra 45'lik bir geldi kabinin kenari kirismis, zeri izilmis...Aynisini bulmak ok zor oldugundan ok zldm ve bana iyi bir ders oldu...Aslinda paylasmak en gzeli ama degerini bilene...

--------------------
" Bilmeden yeilliine dm birdamlaym ben , tm dnyann kknde hereyin kayna sen..."

+Quote Post
muratuas
mesaj 15.08.2007, 20:16:59
leti #8

Grup Simge

leti: 971
Katlm: 15.05.2007
ye No: 10

bende degistirmezdim..zellikle ciddi mandrake ve red kit arsvim vardi bozulsun istemezdim.
hatta kirissin bile istemezdim
bizim bakkalin bu konuda en sadik msterisiydim.. smile.gif

+Quote Post
s.alice
mesaj 15.08.2007, 21:44:44
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 241
Katlm: 09.08.2007
ye No: 380

Tavan arasinda yapardik degis tokus islerini, kitaplarin ogunlugu oradaki bir elma kasasinin ierisinde dururdu.izgi roman ve fotoromanlarin  disindaki kitaplarimi asla degismezdim.nk sayfalari ezik bzk olurdu...Hele bir Edit Byton serim vardi ki.....aaahhhh ne  ok severdim o seriyi, Gizli Yediler, Belali Besler.

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 16.08.2007, 00:42:11
leti #10

Misafir Yazar

Belki bencillik gibi olucak ama benim iinde kitaplarim ok degerlidir.yle herkese veremem nk herbirini severek,zenle almisimdir.Degistirmeye gerek duymam.Eger es kaza birisine dn verdiysemde 'Ltfen temiz bir sekilde,sayfalari kivirmadan,zerine birsey damlatmadan geri getir' diye basinin etini yerim,muhtemelen bidahada kitap filan istemez benden rahatlarim.
Ama izgi romanlarimi ve beyaz dizilerimi degis tokus yapardim...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Kitap Arasnda iek Kurutmak
13 clown 5,321 31.01.2012 - 19:14:58
G?n: one of the 80's
No New Posts Kitaplarn Dnyas
1 lifelines 1,501 06.03.2008 - 14:03:39
G?n: mavi

RSS Basit Grnm Tarih : 23.09.2019 - 13:49:46
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net