IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Annelerin Kabul Gn
ember
mesaj 12.08.2007, 12:26:25
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Annelerimizin altin gnnden baska bir de kabul gnleri olurdu.. Herkesin gn belliydi.. Mesela her ayin 14' annemin kabul gnyd.. Bu her ay yapilan sabit bir gn oldugu iin misafir beklendigini haber vermeye gerek yoktu.. Annem o gn, hatta bir gn ncesinden pasta brek yapmaya baslar, hazirlanirdi.. Hostu nk kim gelecek, kim gelmeyecek bilemezdiniz.. Bazen 10 kisi, bazen 2 kisi gelirdi.. Ne ikarsa bahtiniza.. Geri annem asagi yukari bir tahmin yapardi.. Filanca hanim gelmez ama falanca hanim gelir, nk o bana borlu.. biggrin.gif

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Okan
mesaj 07.10.2007, 00:51:52
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 286
Katlm: 27.07.2007
ye No: 328

En heyecanli kismi da okuldan eve dnnce ''kabul gn''nden kalan pasta brekleri mideye indirmekti:)

--------------------
Son aga kesildiginde, son nehir zehirlendiginde, son balik yakalandiginda, banknotlarinizin karin doyurmayacagini anlayacaksiniz." Sef Seattle (1790-1866)

+Quote Post
sahaf
mesaj 14.06.2011, 09:59:39
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Valla bu kabul gnlerinin bizim evde ayn hangi gnlerinde olduunu bilmiyorum iin gerei. Bal Kabul Gn olmak ile birlikte Oturmaya Gitmek olarakta varsayp balyorum anlatmaya,

Mahallede bulunan teyzeler, nineler zaman zaman bizim eve akardlar. Gelenler haberli ise annem kadncaz patates salatas, brek falan yapard gelenlere. Habersiz gelen olursa ay yanna ikram edilmesi iin yaknda bulunan pastaneden kuru pasta ve kek aldrrd bana.

Mahallede ne kadar ilgin teyze varsa doluurdu bizim eve. Bunlardan ikisini hi unutamam ben. Biri iko Hate biggrin.gif , dieri ise Konyal Aye hanm teyze. yahu ok titiz teyze idi bunlar. iko Hate ile dieri bizim eve oturmaya geldiklerinde ellerinde bir poet, poetin iinde ise evde giymek iin getirdikleri terlikleri olurdu bunlarn. iko Hate'nin o koca aya ve ssl terlii geldi gzmn nne sanki. Yani anlatacam buydu ite, oturmaya gelen teyzelerin ilerinde terliini getiren ilgin ve titiz teyzeler olurdu bizim mahallede smile.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
superisi
mesaj 14.06.2011, 10:14:18
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Annemin yle kabul gn, altn gn olmad hi.. Ho yle misafirliklere de gitmezdi sk..Ama bize gelen ok olurdu. Annemin gitmeme sebebi derslerimize engel olmamak iindi. Canm annem hi i yaptrmazd bize derslerimizi yapalm diye. Ortaokula kadar da devlerime yardmc olmutur ilkokul mezunu canm annem smile.gif

Misafirliklerden hi holanmazdm. aylar altmn aksine koyu ve ac gelir iemezdim. Bazen bardaklar pis olurdu. Zaten itahsz ve utanga bir ocuktum. Gelen pasta breklerden azck yer brakrdm. Teyzeler de kzard bana kurumu kalmsn diye smile.gif Genelde iman teyzelerden oturacak yer kalmaz halya diz ker oturur, annemin gzlerinin iine bakardm gidelim diye mellow.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
ember
mesaj 14.06.2011, 11:05:11
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Aslnda ev ayakkabs gtrlrd byle gnlerde.. Alt temiz, sokakta giyilmemi ayakkablar yani.. Herkesin misafirlik ayakkabs olurdu.. Bu hem titizlikten hem de evsahibine terlik arama bulma zahmeti vermemek iin yaplrd.. Ben de hala giysime uygun renkte ayakkablarm gtrrm gittiim yerlere..
Anneme gelen dalgn misafirlerden biri yanllkla ayakkablar yerine evdeki kuru ekmek torbasn kapp gelmiti de hala aklmza geldike gleriz..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Adore
mesaj 13.08.2011, 22:47:17
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bizim mahallede Cuma gnleri ksr gnyd.

Mahallenin kadnlar bir evde toplanr, ksr yapp yerlerdi.

Kz ocuklar bu toplantya alnr, erkekler ise sokakta bir bana, a, zavall ve bakma muhta ekilde yalnzla itilirdi.

Bu anlarda sigara iilerek intikam alnrd tongue.gif

........

Sahaf' okuyunca ekleme yapma ihtiyac hissettim.
Bizim mahallede de bir iko Hate vard tongue.gif
Galiba bu Hateler genellikle iko mu oluyor ne?
Hate ablann kz da kendisi gibi ikoydu ammaaaaa..
Kk olann maallah vard
.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Annelerin Altn Gn
18 heaven 7,363 01.11.2012 - 17:17:00
G?n: Adore

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:09:53
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net