IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Mnazara
linea
mesaj 24.08.2007, 14:30:45
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Tm ortaokul boyuncagretmenimizden biriningayreti, abasi ve ynlendirmesiyle aksatmadan yaptigimiz heyecan verici bir aktiviteydi. Bir konu belirlenirdi ve iki grup olusturulurdu drder beser kisilik. Gruplardan biri mevzunun dogrulugunu digeri ise tam tersini savunurdu genellikle. zellikle gen beyinleri arastirmaya sevk etmesi bakimindan nemli bir yeri vardi. Ayni zamanda bir mevzu zerine kavga etmeden tartismanin nasil olabilecegini de gretti bizlere. Hos olmayan tarafi ise bazen inanmadiginizkonuyu savunmak zorunda kalmanizdi. Gruplar konularina hazirlanir, savunmalarini okur / anlatir daha sonra sorulara ve hatta sikistirmalara geilirdi.

Ktphane kusu olmustum bu yzden, ortaokulun neredeyse tamami sirf bu sebeple ktphanede geti, karsi grubun savini rtmek iin sk alismak gerekirdi. biggrin.gif

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
mesaj 24.08.2007, 14:47:19
leti #2

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Orta okul trke dersinde yapmistik biz de mnazara, hoca bizi guruplara ayirmisti..

Benim gurubumun oldugu blme simdi hatirlamiyorum ama hi de savunamayacagim bir tez verilmisti.. Ben de haliyle diger guruba gemek istemistim..

Hoca izin vermemisti.. nemli olan tartisma adabini grenmek demisti..

Ben de o yzden anlatimimi savunma seklinde degilde karsi tarafa saldirma seklinde hazirlamistim.. Kendi fikrimi savunamiyorsam bari karsi fikri zedeleyeyim grs hakimdi bende

Sonu: Kavga kiyamet ve yarida kalmis bir mnazara

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 24.08.2007, 15:39:57
leti #3

Misafir Yazar

Evet insan bayagi kaptiriyordu kendini savundugu teze....Yani yle fazla nemli bir konu hakkinda olmasa bile sanki dnyayi bizim savundugumuz tez kurtaracak gibi gelirdi....Bende glsen arkadas gibi savunmalarimi bazen biraz sert yapiyordum...ama herkes kendi grubunda grmek istiyordu yinede....Hatta mnazara bitse bile sinif ii tartisma devam ediyordu bazen...----Tabi ben hakliydim canim napim.....

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 15.09.2019 - 07:37:35
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net