IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bu Mektuptan 15 Tane oaltp...
alibaba
mesaj 28.08.2007, 00:29:49
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

bir zamanlar byle mektuplar gelirdi. eger bu mektuptan 15 tane oğaltip dagitirsan zengin olursun, piyangodan para ıkar. yok eğer yırtıp atarsan evin yanar. fakirlik iinde lrsn vs.
bize ilk kez byle bir mektup geldiğinde akşama kadar korkudan titredik. babam eve geldiğinde ona gsterdik. babam yazıyı okudu, elinde buruşturup grl grl yanan sobaya attı. yanan kağıtla birlikte bizim korkularımız da kl olup gitti. daha sonra bu tip mektuplar gelmeye devam etti ama biz yırtmak, yada yakmak iin akşam ollmasını beklemedik.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Z@gor
mesaj 28.08.2007, 02:10:00
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 117
Katlm: 11.08.2007
ye No: 398

Evet kapiyi aardik bir bakardikki kapi agzinda ya zarfa konmus vaziyette yada tek para kagit halinde iinde bir takim arapa yazilar ieren ve bunun aynisini yazipta iste su kadar zamanda dagitmazsan basina su gelir bu gelir gibisinden korkutucu metinler ierirdi ben bir tanesini bile yerine getirmemis yirtmis veya yakmistirim ama sonradanda acaba diye aklimda sphe kalmadi desem yalan olmaz sanirim.
Gnmz teknojisinde bu olay artik elektronik ortama siramis olup mail yoluyla kullanicilara ulasmaktadir ama gene yerine getirmiyor ve gnderen iinde hi hos seyler dsnmyorum dogrusu.

+Quote Post
alpino
mesaj 28.08.2007, 02:56:32
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Bizde almistik bu mektuptan.Epey korkmustum bende.Ya birsey olursa diye acaip telas yaptigimi hatirlarim.Babam ise sacma sapan sey diyip cope atmisti.Ama ben kafaya takmistim bir kez.Copten alip aynisini bir kagida yazmistim.Ama bunun gibi 15-20 tane daha yazmaya usenmis gidip fotokopi ile cogaltmistim.Sonra bu mektuplari dagitmak gerekecekti tabiiki.Ama kime???Ben buna da bir cozum bulmus yan taraftaki apartmanin posta kutularina atmistim bu kagitlari ustelik zarflamadan.Ben ugrastim o kadar sira onlarda demistim

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
ari maya
mesaj 28.08.2007, 07:12:46
leti #4

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 176
Katlm: 24.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 308

Simdi de bu samalik cep telefonlarimiza mesaj olarak geliyor..
Duygu Asenanin da syledigi gibi degisen bir sey yok..

--------------------
Bilmeden yeilliine dm bir damlaym ben tm dnyann kknde hereyin kayna sen..

+Quote Post
soner1971
mesaj 28.08.2007, 08:57:40
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Arkadaslar insanlardaki zihniyet, batil inanlar ve en nemlisi ki; iste bunlardan korkun: Dini ikar gderek ikar ve rant, parasaglayan,insanlarin dini duygularini smrenaslinda din ile alakasi olmayan insanlar bu toplumda olduka biz bu konulari nostaljiye yazmamiza hi gerek kalmayacak ki..

Vaktinde bizim apartmana da koymuslardi. Fakat bizde bir kapici vardi ki; sormayin gitsin. biggrin.gif . ocukken hatirladigim bir eli 30 cm e yakin. 2 metre boy. stelik bize birakanlar bu etenin ilk elden olanlari. Kapicimiz bunlari yakalayip veryansin etmis. ene agiz burun dagitmis hep. Ondan sonrada bizim apartmanada daha pek bir sey gelmedi.

Arkadaslar firsat vermeyin bu din bezirgancilarina. Sadece bu saadet zincirinden degil gnmzde yle degisik rnekleri var ki, herkesde kimin ne oldugunu biliyor zaten.

Saygilar, Sevgiler...

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
alikusu
mesaj 28.08.2007, 09:36:20
leti #6

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Bizimde posta kutusuna gelmisti zamaninda ... annemle ben korkudan birbirimize bakip kalmistik , sonrada acele acele yazmistik 15 tane sonra onlari zarflayip yan apartmanin posta kutusuna postalayip byk bir rahatlamayla dnmstm eve ama 2 gn sonra ayni zarf tekrar bize dnp gelince ne oluyo yaa olmustum.
Sonunda kim oldugunu simdi hatirlayamadigim ama bu konularda bilgili bir aile dostumuz bunlara inanmamamiz konusunda bizi ikna etmisti bir daha da inanmadim birde 15 sayfa ayni seyleri tek tek yazmak pekde zevkli bisey degildi....
Daha dn geldi epostama byle bir yazi geldi, olayi iyice abartmislar taaa Mekkeden geldi bu dua aman ihmal etmeyin gnderin diye .. olay iki tik tik la bitecek aslinda artik eskisi gibi degil ,az buuk tirssamda gndermedim bu sefer.

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 29.08.2007, 00:04:15
leti #7

Misafir Yazar

Benimde elime kadinin biri vermisti bunlardan birtane...verip kamisti daha dogrusu...aip baktim...iste bunu bilmem ka kisiye gndermezsen syle byle olur zirvalamislar birseyler....fazla inanmadim ama ne olur ne olmaz diye kosarak kadina yetistim ve eline verip ben katim bu sefer...

+Quote Post
heaven
mesaj 28.09.2007, 11:05:21
leti #8

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 754
Katlm: 26.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 51

bize gelen mektuplar suna benzer sekildeydi:

ben 11 yasinda bi kiz ocuguyum..
iste bilmem ne hastasi oldum... falanca hazretleri falanca suresinde syle der... burda bi dua verilir...iyilesmem iin bundan yazin 7 kisiye gnderin.... yazmazsaniz iyilesemem.. ayrica sizinde eviniz yanar, ugursuzluk gelir, kara bela bulasir, ayaginizda mantar ikar, hayatiniz kararir,
inim inim inlersiniz v.s....

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 07.05.2008, 16:30:45
leti #9

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bize hi gelmedi ama gelseydide gidecei yer p tenekesi olurdu.inanmazdk byle eylere.hatta selim bu dzenbazl bizzat krtasiyeilerin yaptgn sylerdi.(onunla hemfikir oldugum nadir bir konu laugh.gif )

yllar sonra alrken ilk defa altgm yerin kapsnda buldum bu mektuplardan.patronum(doktordu)sanyorum inanyordu.benden ogaltmam istedi.ama kendi adma . bende ok istiyorsa kendisinin yapmas gerektiini byle kocakar sylencelerinden nefret ettiimi eitimsiz bir kyl olsamda bu hurafelere inanaak kadarda cahil olmadgm birazda sertce ifade edip gznn nnde mektubu yrtp attm.hi bir eyde olmad .gayet sag ve esenim smile.gif

--------------------

+Quote Post
Fosforlu
mesaj 04.06.2009, 15:58:27
leti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 437
Katlm: 25.05.2009
Nereden: yeilam
ye No: 5,042

Hangi akl ve manta dayanarak yapld bu i hala anlam deilim.bildiim tek ey o dnem krtasiyecileri ve postaneleri zengin ettiimizdir.imdilerde bir benzeri ise mail zincirleri eklinde dolamakta ve elektronik posta adreslerimiz deifre edilmekte.acaba o yllarda ki amac neydi bu olayn.o yllar bizimkilerde bu olaya uymutu ancak vadedilenlerin hibiri olmad tongue.gif ne ekonomik anlamda refaha erdik ne de baka biey oldu.bu olay muhtemelen halkmzn dini duygularda ne kadar hassas olduunun bir gstergesiydi.

--------------------
''...Korkulu gnler bunlar.Kimse tek k yakmyor.Bu gidile,gemilerin klar grnnceye kadar da yakacaklar yok..Gemileri bekliyoruz...''

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Taner ener
6 Candy 4,902 17.12.2011 - 23:02:13
G?n: slope

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:09:22
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net