IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Sivas Hatırası
soner1971
mesaj 03.09.2007, 08:19:35
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Eskiden zellikle gurup fotografi veya aile fotografi ekildigi zaman genellikle arka fona o blgenin ismi ve hatirasi diye yazilirdi. Mesela en ok Sivas hatirasi, Istanbul Hatirasi,

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Last Tango
mesaj 03.09.2007, 08:52:15
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 193
Katlm: 15.08.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 418

Istanbul'a gn ilk yillarinda yaygindi.Yurdumun duygusal insanlari silalarini unutmadiklarini vurgularlardi. smile.gif

--------------------
Hzn ki En ok Yakisandir Bize...

+Quote Post
sahaf
mesaj 18.11.2015, 08:22:17
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ben askerliimin acemi birliini 1990 ylnda Sivas'ta Temeltepe'de yaptm. ar'ya indiimde genelde ehir postanesinin n bata olmak zere ehirin nemli tarihi ve eitli yerlerinde bu tip seyyar fotoraflar olur ve bu iin yapanlarda genelde yal amcalardan oluurdu. Baz detaylar vermek gerekirse zellikle arkada asl olan siyah perdenin zerindeki yazl harflerin bazlar ters basl olurdu birde fotoraf eken amca kolunun dirsek ksmna kadar gelen kenarlar lastikli ve kvrml olan beyaz veya siyah bir kolluk geirirdi niye ise? acaba is bulamasn diyemidir bilemiyorum sanki bu zmbrty terzilerde takard gibi hatrlyorum ama bu sorunun cevabn Adore abidende bekliyorum yani nk niye olduunu o bilebilir smile.gif

Evinden kap artist olmak isteyen kzlarnda fotorafn eken seyyar fotoraf Hamet briktarolu'nada selam olsun wink.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:07:38
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net