IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Ders altran Byklerimiz
alibaba
mesaj 29.09.2007, 00:07:13
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

biz grenciyken anne babamizin iinden ikamadigi ders konularini grenmek iin mahalledeki grenci abi yada ablalarimiza giderdik. genelde niversite yada lise son sinif grencisi olan bu byklerimiz bilebildikleri kadar bir sey anlatmaya alisirlardi. Her seyin parayla llmedigi zamanlarda kimse bu is iin para olarak bir karsilik dsnmezdi. En fazla annemiz bir kazak yada hirka rerdi o abi yada ablaya. Ya da zel olarak pisirilmis bir tepsi brek gtrrdk tesekkr iin. Bu dersane illeti iktiktan sonra bu yardimlasma da tarihe karisti galiba. en azindan ben gremiyorum.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Misafir_*
mesaj 29.09.2007, 00:30:58
leti #2

Misafir Yazar

Benim degilde byk abime yardimci olan bir abla vardi...matematik alistirirdi sanirim...haftada bir iki kez giderdi abim onlara...
Banada byk abim ingilizce alistirirdi orta birde....ama biraz sinirli biri oldugu iin bika kere tekrarlayinca hala anlamazsam kizar dersi yarida keserdi....bir keresinde 'refrigerator' kelimesini syletene kadar tekrarlatmisti...vallahi sirf korkudan grenmistim kelimeyi.. laugh.gif
bidahada kendi dersimi kendim alistim...strese girmeye ne gerek vardiki sanki bir kelime grenicem diye.....

+Quote Post
darko
mesaj 29.09.2007, 01:00:15
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

Ben simdilerde ders alistiran abi konumundayim, bizim komsunun ocugunun matematik sinavlari ncesi yardimci olurum ogu zaman.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
duman
mesaj 29.09.2007, 07:56:16
leti #4

Grup Simge

Grup: ye
leti: 92
Katlm: 23.08.2007
ye No: 445

Ben bu isi para karsiligi yapiyorum.Profesyonelim.Matematik gretmeniyim. smile.gif Ders veren ablayim.

--------------------
hergn birgn gemeyor.

+Quote Post
jetfire77
mesaj 29.09.2007, 16:14:38
leti #5

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 23

Benide alistiran bir ablam vardi besiktasta ben ilkokul 1. siniftayken ablamda ilkokul 5 teydi bana ilk grendigimiz izgileri izmeyi gretmeye alistiriyordu soradan bende kuzenlerime ders alistirmaya basladim komsumuzun ogluda tarih veya cografya konularinda benden sinavlari oldugu zaman beni agirir bende yardim etmeye alisirim bende ders alistiran abi konumuna geldim

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
karakedi
mesaj 23.10.2007, 00:26:03
leti #6

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Ilkokulu kk bir kasabada okudugumdan derslerimde yardimci olacak bir abi ya da abla bulma sansim olmadi. Kendi abimse baska bir sehirde yatili okudugundan bana yardimci olamadi. sad.gif

Orta okul ve lisede yineders alistiracakabla ya da abi bulamadim ama benden kklere ve hatta ablanin birine ders anlatmisligim vardir

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
alikusu
mesaj 23.10.2007, 00:58:47
leti #7

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

QUOTE(karakedi)
ders alistiracakabla ya da abi bulamadim ama benden kklere ve hatta ablanin birine ders anlatmisligim vardir

karakedi hanum ok bilmis grdm seni cool.gif
bana ders alistiran kimse vamiydi diye dsnp kafa yoruyorum galiba olmadi hatirima hi kimse gelmiyor ama bende evde kardeslerime hep ders alistiran abla konumunda olmustum smile.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
linea
mesaj 23.10.2007, 09:23:17
leti #8

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Hi kimse bana ders alistirmadi nkihtiyacim olmadi.

Ben bir keresinde kardesime matematik alistirayim dedim on dakika bilemedin onbes dakika srd. Anlattiklarim bir kulagindan girip brnden ikincaagresif tavirlarimla gz doldurdum ve kizcagiz aglayarak kati. Hala unutamamistir, aar zaman zaman konuyu

Komsu teyzeler ocuklarini alistirmam iin ricalarda bulundular ancak annem her seferinde bir bahaneyle geri evirdi onlari. Bunca yillik aile dostlarimizla, komsularimizla benim yzmden arasinin ailmasindan korktu hep.

Yillardir sirketimde mesleki egitim veriyorum insanlara, eskisi kadar sabirsiz ve hirin degilim ( ya da yle grnyorum )

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 23.10.2007, 10:26:14
leti #9

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Abim beni ilkokulda alistirirdi. Hos ben pek hoslanmazdim ders anlatisindan ama.Sorularda yanlis yaptigimda veya bir yerde takildigimda kizar, fkelenirdi. angry.gif Bir mddet cebren ve hileyle devam eden ders alistirma fasli magdurun (bendenizin)grev yapmasi sonucu ders veren'in lokaft'i ile son bulmus ders verme fasalitesi sona ermisti.Abim her daim zerime titremistir, her ne kadar kizssa bagirsa da hep daha iyi olmam iindi abalari. Canim agabeyim. rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 11.01.2011, 23:12:12
leti #10

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Abim ve ablam ok zekidir. Bilemediim bir konu olduunda kardelerimden yardm alrdm. Annemin de ok yardmn almmdr. Matematik problemlerini annem aklndan zer ve sonucu bana sylerdi. Ben de problemi formle dker, annemin syledii sonucu bulursam soruyu doru zdm anlardm.

Abimin ders anlatmasn hi sevmezdim. ok sinirliydi. Dier ocuklara ok iyi ders anlatrken bana kar tahammlsz olurdu nedense. lkokulda bana iki bilinmeyenli denklemleri anlatmaya kalkrd. Ne demek istediini yllar sonra orta 2. snfta anlamtm unsure.gif

Benden kk akrabalarmzn ocuklarn ok ders altrmmdr. Bir yaknmzn kz yaz tatilinde yanmza gelmiti. Btnlemeleri vard. Ortaokul olmasna ramen 4 ilemi yapamyor, karenin alann bilmiyordu. Epeyce uram, bir eyler retebilmek iin ok aba harcamtm. Ama kzn okumaya niyeti yoktu. Annem de bana "Urama, bo yere kendini harap etme" deyince ben de pes ettim.

Dier altrdm ocuklarn derslerinden yksek not aldklarn renince kendim alm gibi sevinirdim. Mzik, resim, kompozisyon ne dersleri varsa yardmc olurdum.

Yllar sonra bu kardelerimiz bydler iyi okullar kazanp meslek sahibi oldular. Bize annelerinin hep biz 3 kardei rnek gsterdiklerini anlatrlar. Kendileri de bize kzmayp bizi rnek aldklarn sylerler biggrin.gif Bunlar duymak beni daha ok mutlu eder.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Derste Skldmzda Yaptmz eyler
4 superisi 1,877 11.08.2016 - 16:47:07
G?n: hazan
No new Derslerde izdiimiz ekiller
21 superisi 5,601 05.04.2012 - 09:17:27
G?n: arsuubosar
No New Posts Dersu Uzala
(El Cazador-1975)
1 alphaville 1,477 02.01.2012 - 21:48:37
G?n: alibaba
No New Posts Ders Kitaplarını Kucakta Taşımak
13 ember 5,569 26.07.2010 - 10:35:27
G?n: raymond
No New Posts Ders Afileri
3 Mrbom 2,238 04.01.2010 - 14:52:04
G?n: el_maquinista

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:06:54
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net