IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Benzin, Ya, eker, Tp ve Gaz Kuyruklar
alpino
mesaj 04.06.2007, 02:27:51
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

80lerin basinda donemin olusturdugu sebeplerden dolayi (70 sonlarindanki gaz kuyruklari,ekmek kuyruklarindan sonraydi galiba) benzin ambargosu olmustu sanirim.Cok uzun kuyruklar halinde arabalarin siralandigini hatirlarim.Baktik ki insanlar simit,ayran satiyor bizde hemen "Yok mu buuuuuuuz gibi soguuuuuuuuuuuk sudan iceeeeeeeeeeeeeeeen" diye bagirarak su sattigimizi hatirlarim.Apartmandaki tum cocuklar evden surahileri kapar hemen kosardik (benzin istasyonu cok yakindaydi evimize) satisa.Iyide para cikarmistik o isten ama ablam kazandigim paralarima el koymustu.Birde surahiyi kirinca annem tarafindan hayatimin ilk ticaret aktivitesi sona erdirilmisti...

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 04.06.2007, 02:33:58
leti #2

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Bursada gaz,yag,tp,seker ve bilumum kuyruklarda beklemistim...neydi yav o gnler...tp kuyrugunda tpn stnde oturmus beklerken biri bagirarak gelirdi;yukarki bakkala sanayag gelmiiiis ohmy.gif dry.gif biggrin.gif

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
karakedi
mesaj 05.06.2007, 13:38:43
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Yaa arkadaslar ben kk bi kasabada yasadigim iin herhalde hi kuyrukta felan beklemedim, bu konu ile ilgili hi anim yok. Birseylerin sikintisini, eksikligini, yoklugunu ektigimi hi hatirlamiyorum. Byk sehirlerde yasayanlar mi bekledi kuyruklarda acaba?

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Mrbom
mesaj 05.06.2007, 13:45:16
leti #4

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

QUOTE(karakedi)
Yaa arkadaslar ben kk bi kasabada yasadigim iin herhalde hi kuyrukta felan beklemedim, bu konu ile ilgili hi anim yok. Birseylerin sikintisini, eksikligini, yoklugunu ektigimi hi hatirlamiyorum. Byk sehirlerde yasayanlar mi bekledi kuyruklarda acaba?
70 lerin sonunda ve 80 lerin hemen basindaydi bu kuyruklar...kk yerlerde olup olmadigini bilmiyorum ama zor yillardi...paraniz var ama alacak temel bazi ihtiya maddeleri yok...simdilerde tam tersi hersey var ama millette para yok...genelde tp, sanayag,ay,seker,gaz,benzin....benzin ve tp disindaki kuyruklar uzun sreli olmazdi...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
ember
mesaj 05.06.2007, 17:14:59
leti #5

Grup Simge

leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

ben kasabada bydm.. orda da vardi bu kuyruklar.. ama 70lerde..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
hale
mesaj 12.06.2007, 12:57:00
leti #6

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

anneannem bakkali tanirdi, ailecek grsrlerdi yani, o yzden biz sana yagi sknts ekmedik.el altindan saklar ve haber verirdi geldi diye..

ama kk tpn zerine oturup kuyruk bekledigimi ok net hatirliyorum..

babamla benzinlikte bekledigimiz kuyruklari da..

+Quote Post
jetfire77
mesaj 12.06.2007, 13:09:23
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

Evet bu kuyruklarda babamla az beklemedik ben kk ocugum tabiki o zamanlar yerimde duramiyorum yaramazlik yapiyorum babam en ok benim hadi gidelim skldm demelerimden bunalmistir biggrin.gif

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
mesaj 12.06.2007, 13:28:32
leti #8

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

QUOTE(karakedi)

Kedicige katiliyorum ben de hi hatirlamiyorum bu kuyruklari.Byklerimden de pek duymadim. Ve evet kk sehirde yasamis olmanin bir avantajidir diye dsnyorum zira sana yagindan ziyade kylerden tere yagi gelirdi bize , her yere yryerek gittigimiz iinde benzincilerde kuyruklar olusmazdi. Yemekler kuzinelerin zerinde pisirilirdi ekseriyetle tplerde ok sik bitmezdi..

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 19.07.2007, 21:22:32
leti #9

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Ankara
ye No: 76

Bu kuyruklarla ilgili olarak o dnemde km gazete haberleri...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)

+Quote Post
semavi
mesaj 21.07.2007, 11:43:34
leti #10

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 542
Katlm: 20.07.2007
ye No: 290

bes kardestik. bakkalin birine yag gelmis diye istihbarat gelince besimiz de ayri ayri gider birer tane yag alirdik. bakkal fazla vermezdi nk.

tp iin nceden isim yazdirilirdi tpye. mahalleye tp kamyonu geldiginde ortalik miting alanina dnsrd. tp yksek biyere ikar isim okur yle verirdi tp.

--------------------
Bir zamanlar fkir ama gururlu hayatlar vard hani....

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:08:30
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net