IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Dışarda Yemek Yemek
hale
mesaj 25.10.2007, 08:33:09
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Ne lkst allahim.. yani o gn evde yemek pismeyecek, ailece giyinilip sslenilecek ve disariya yemege gidilecek.. Bizim iin konusursam, sanirim ufak bi yerde yasiyor olmamiz da buna etkendi, yilda 2 ya da 3 kere ancak olurdu..Sair zamanlar genelde syle bir hesap yapilirdi: Simdi 4 kisi gidip disarda yesek, su kadar lira tutar, bu kadar liraya bilmem ka kilo et alip, evde bi gzel pisirip bilmemka kere yeriz. Hadi bosverin gitmeyelim..

Simdi ise ne kadar siradan, ne kadar rutin bisey disarda yemek..

Sanirim biseyleri gzel yapan , ona ok sik sahip olamamak, zledike kavusabilmek ..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alikusu
mesaj 25.10.2007, 08:45:51
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Hale, haklisin o zamanlar disarda yemek yemek ok zeldi en azindan ben ve ailem iin byle dsnrdm..en gzel elbiseler giyilir evde biz ocuklar sk sk tembihlenir uslu uslu yemeginizi yiyeceksiniz diye..acaip heyecanlanir sanki bir kutlama havasi alirdi disarda yemek yemek.... ben en ok Genlik Parkindaki restorantlari gitmeyi severdim isin iine lunaparkda girerdiki bizim iin bulunmaz nimetti..simdi ylemi zaten ocuklar yznden hamburgercilerden ikmaz olduk bir kot bir tsrt tamam haydi yemege .. ocuklar iin oyun alanlari ve bilumum oyuncaklarla yle gz boyuyorlarki k bir restorantda yemek yemek simdi ocuklar iin iskence....

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
elvina
mesaj 25.10.2007, 18:51:02
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

Byk bir olaydi biz ocukken yemege gitmek....zelliklede pazar gnleri gidilirdi....Ulus taki Uludag kebapisina gitmek benim iin en gzeliydi....ok sevinirdim....

+Quote Post
linea
mesaj 11.11.2007, 22:20:28
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Babam hayattayken ayda tam iki kez disarida yemek yerdik, yle lks restoran muhabbeti de degildi aikasi, lahmacuncu, kebapi ve benzeri yerlerdi gidilenler, ancak ok hosumuza giderdi.Babamin vefatindan sonra maddi / manevi ciddi skntlar yasadigimiz bir dnem geirdik ancak annem hissetmeyelim diye olsa gerek elinden geleni yapti, ayda bir kez de olsa bize lahmacun , adana ismarladi smile.gif sagolsun , varolsun.

Simdi gn disarida yemek yiyen, evinde bi tas orba kaynatmaktan aciz bir yaratik oldum ve bu durum her geen gn beni daha ok rahatsiz ediyor angry.gif

Tembelligin gz iksin.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
ember
mesaj 15.11.2007, 21:46:29
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Cumartesi aksamlari aile dostlari ile yemek yedigimiz bir restaurant vardi ki ordaki anilarimi hi unutamam.. Her ailenin 2 ya da 3 ocugu vardi.. Yaslarimiz birbirine yakindi.. Yemek olarak ne yedigimi filan hatirlamiyorum.. Hatirladigim; yemek biter bitmez sofradan kalkip kissa ierdeki kk bir odada, yazsa restaurantin bahesinde oynadigimiz oyunlardi.. Bir de babamin her misket havasi aldiginda beni kaldirip birlikte oynadigimiz zamanlar.. Hala misket aldiginda 75 yasindaki babam eger yanimdaysa karsilikli oynariz..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 15.11.2007, 22:05:02
leti #6

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Bu aksam bahtimiz hznlenmekten aildi herhalde...clownla novemberi cembere sikayet ederken o da hznlendirdi beni...ok gzel oynardi babam...Bak oglum byle derdi bana,gretirdi.Dgnde dernekte beni karsisina alip oynatir,bundan byk bir haz duyardi...Hadi evlat derdi bazen...Koyardi pikaba Sakir ner GNHAN'i... " GN DE BU GN K GNDR SALLAN YOSMANIN KIZI " diye eslik ederdi kendiside...Simdi 79 yasinda olacakti...
Allah uzun mrler versin cember hocam...Babanizin ellerinden pyorum... 

+Quote Post
altaya
mesaj 16.11.2007, 17:33:21
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 99
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 107

ocukluk iste... smile.gif
bazen babamin is yerine gider kebap yerdim tabiki bu ayda bir kez felan olurdu...ondan sonra okulda atardim havayi.dn kebap yedim diye...diger ocuklarda yutkunarak dinlerdi ..ah o kebaplar yokmu hala tadi damagimda..

--------------------
Tanri bir tek seim hakki verseydi... Tercihim ocuklugum olurdu

+Quote Post
clown
mesaj 22.11.2007, 16:25:55
leti #8

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Ya gerekten ne nemli eydi dsarda yemek yemek. yle lks yerlere de gidilmezdi ama... Biz genellikle Genlik Park iindeki lokantalara giderdik. O zamanlar Genlik Parki imdiki gibi izbe bir yer deildi tabi. En gzel kyafetlerimizi giyer, heyecanla hazrlanrdk... Oysa imdi neredeyse her len darda yemek yiyorum ve dsarda yemek yemekten nefret eder hale geldim.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 28.10.2008, 22:46:59
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

darda yemek yemekten nefret ederim.heleki baheli bir yerde.insanlarn nnde.
vey annem ise dar kmay ok severdi.sk sk yemee giderdik.byle bir seferde dar yola kar oturduk.teras gibi bir yer.insanlara biraz yksekten bakabileceiniz yer.bir balonu ve benden bir ka ya kk kz vard kaldrmda.kz biz yemek yerken devaml bize bakt.tabi lokmalarn nasl bogazma takldgn anlatmam ok gereksiz.ok z bir durumdu ,onun iinde benim iinde.hala cam nne oturmam darda yemek yiyeceksem en kuytu masay seerim.ama darda yemek yemekten zaten nefret ederim .

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 25.09.2010, 13:13:46
leti #10

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Kk bir kasabada oturduumuz iin bizim iin de darda yemek yemek lkst. yle sslenip pslenip restoranlara hi gitmedik. Sadece babam Almanya'dan izne geldiinde Arada bir ehir merkezine yolumuz derse lokantalara girerdik. En ok Dner ato'da dner yemek isterdim. Hala da dneri pek bir severim. Babam her defasnda kandrrd beni paramz yok hesab nasl deyeceiz diye.. Artk bulaklar ykarz der yemei keyifle yedirmezdi bana..Bir de kk olduumuzu dnr ablamla bana yarm porsiyon isterdi Anneme 1 porsiyon, abimle kendine de 1,5 porsiyon alrd angry.gif cimriliinden deil zayf kara kuru ocuklar olduumuzdan yiyemeyeceimizi dnrd. Oysa ki biz ablamla ok itahl ocuklardk. Biz zorla 1 porsiyon aldrdktan sonra doymazdk 1 porsiyon daha isterdik laugh.gif Hele Lahmacuncuya gittiysek 10 tane yerdik st ste dizip lahmacunlar.. Dier masada 1-2 lahmacun isteyenlere de nasl doyacaklar diye garipserdik.. unsure.gif

imdilerde salk ve lezzet asndan evde yemeye dikkat ediyoruz. Ama i hayatnda zor oluyor. Bir ara evden yemek getiriyordum abuk pes ettim. tiraf edeyim hala darda yemeyi seviyorum. Arkadalarmla berabersek tadna doyamam yediim yemein stne de ay ierim.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Yemek Buldun Ye Dayak Buldun Ka
1 sahaf 1,037 22.06.2016 - 11:19:21
G?n: hazan
No New Posts Yemekten Sonra
4 Adore 1,923 14.02.2012 - 10:41:22
G?n: ntetik73
No new Yemek Sinileri
16 konuk yazar 7,369 21.12.2011 - 15:05:40
G?n: superisi

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:06:26
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net