IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

6 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Bizimkiler, Bizimkiler
GaLaCTiCa
mesaj 21.05.2007, 19:40:10
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,555
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Televizyonlarda en uzun soluklu yerli komedi dizisidir sanrm. Bu efsane dizi de seksenler de hayat bulmutur.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
darko
mesaj 31.05.2007, 11:32:28
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

pazar aksamlari yayinlanirdi. karakterler artik gerek kisiler gibiydi. o dizideki tm oyuncular hep o rolleriyle zdeslestiler.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
B.KORKMAZ
mesaj 31.05.2007, 14:47:34
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 4
Katlm: 31.05.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 71

Trk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi

Dizi, bir apartmanda oturan, yneticisinden kapicisina kadar 7 farkli ailenin gndelik yasamini, birbirleriyle iliskilerini ve eksen ailenin, is ve akrabalik iliskilerini konu etmektedir. Gndelik yasam iindeki sicak, gerilimli, tartismali olaylari durum komigi iinde aktarmaktadir.

Apartmanin beceriksiz ama titiz, herkesi ve her seyi denetim altinda tutmaya alisan yneticisi Sabri bey; kapiciligi kk avantalarla besleyerek kazan kapisi haline getirmis, bunun yaninda disarida evirdigi islerle de kse dnmeye alisan, dalavereci kapici Caferle her gn srtsmektedir.

Btn dizi boyunca sren bu ekismenin yaninda ailelerin kendi ilerindeki ve aralarindaki iliskiler de btn blmlerde ayri ayri sergilenmektedir.

Ynetici Sabri, karisi Aylanin hirinliklariyla ugrasmaktadir.

Skr ve ailesi orta sinif bir ailenin sorunlariyla i iedir. Ogullari Alinin is bulma ve evlenme sorunlari; kizlari Bilgenin ve kocasinin is ve issizlik sorunlari ailenin yasamini renklendirir.

Skr, agabeyi Sevketle ortak alismaktadir. Isyerlerindeki tipler, yagci, dedikoducu muhasebeci Ergun, baba yadigari Abbas efendi ve aralarindaki ekismeler ve iki kardesin bitmez tkenmez is ekismeleri; basarilari, basarisizliklari siradan insanlarin is yasamini yansitmaktadir.

Kapici Caferin, kayinpederi Yandan arkli Halilin elindeki kurusa ve kirik dkk marketine el koyma abalari ve bunlarin her seferinde Halilin karisi Sultanin manevralariyla sonusuz kalmasi dizinin bir baska olaylar eksenidir.

Apartmanda oturan bir baska aile, hayatini terzilikle kazanan Sevim ve kocasi Baykus Cemildir. Hibir iste alismayan ve hibir ise yaramayan Cemilin pesinde kostugu sey, karisi Sevimden saklayarak itigi biralaridir. Ama her seferinde karisi Sevime yakalanmaktan kurtulamaz. Cemil, apartmandaki her olayin iinde yer alir ve dedikodu merkezi grevini grr.

st kat sakinleri Katil Yavuz ve sevgili Sengl ile Tak tak Sedat ve ailesinin arasi ok iyidir. Sedat, karisi ve kizini hep esitli abartmalarla oyalamakta patronu, kabzimal Yavuza da srekli yagcilik yapmaktadir. Katil lakapli, kabadayi tavirli Yavuz, apartmanda ogu sorunun zlmesinde yardimci olmakta, bir esit hakem grevi yapmaktadir. Sevgilisi, fingirdek Sengl ise Yavuzun onu sarkici yapacagi gnleri beklemektedir.

Apartmanda Davut usta, karisi Ulrike ve ogullari Halisten olusan bir de Almanci aile oturmaktadir. Davut, karisi Alman oldugu iin oglunu tam bir Trk gibi yetistirmek ister ama zek zrl Halisin akli sadece kadinlarda ve Davutun yaninda alisan Dilektedir.

Apartmanin diger sakinleri; rate sair Cenap ve onun en yakin arkadasi ve btn islerinin yardimcisi Ibriki Sitki ve kari, koca, kayinbaba gretmenden olusan gretmenler ailesidir. Bunlar dar gelirli insanlarin temsilcisidir ve Nazif, gretmenlik yaninda geceleri de taksicilik yapmaktadir.

bunlarda dizinin unutulmaz replikleri

*cemil : benim adim cemil

*sedat : tak abicim tak

*eskici hseyin: hurdaaaa.....bakiiiiirrrrr....

*ali karakterinin her blm bitisinde kendince yorum yapmasi

*cafer , trkan hanimin muayenehanesine girdiginde mutlaka nescafe icer ve ardindan
-ohh gl su trkan hanimin cikolatali kahvesi de pek gzel valla- ardindan ise bardagi yalardi.glerdim her defasinda.

bir de cafer in kizlarina arada bir:sibel ablasi gibi olacak benim kizlarim;arada bir ise doktor olacak benim kizlarim trkan teyzeleri gibi ..derdi..

*katil : ellini kolunu oynatma komsu,alirim ayagimin altina

*sabri bey ayla hanima : biraz daha ince soyun su patatesleri efendim, ziyan ediyorsunuz

*"kurucaz imparatorlugumuzu" (halil efendiye cafer sylyor, halil pazarlamanin bymesi,gelismesi adina)

*"skr gel seni bi kucaklayayim" (sevket skry kucaklardi, akabinde beli tutulurdu.)

*ergun bey : kizim nne baksana, isin yok mu senin?

*abbas efendi :civik babam afedersin

*cemil :skr beyin hayirsiz damadi geldi sevim kos!"

*nimet : sen bana gz m kirptin rasit...kirptin,kirptin

*sedat : internetteenn cizzzzz abicim....

*sabri bey : zabit tutturup attiracagim efendim

*davut : davut usta: halt, 6 kere 8! (bilemeyince) ht, dummkopf! patlatirim ensene

*ulviye hanim : nein davut, nicht rufen

*halis: ooh, ne gzel ....byle yumusak yumusak...

*katil'in sevgilisi: ayy, ne o yle kiz, got got got!

*katil: caferr, gel aslanim!
cafer: -kapiyi aar- buyruun!

*kisiden ve mekandan bagimsiz olarak: halil pazarlama, halil pazarlama, halil pazarlama, kapinizdaaa...

*ayla hanim'in annesi: "ayla! kizim! kore'den mi geldi bu gaziler?"

*cemil : ''sevim ko$ katil geldi ''

*cenap: esmer bugn cama ikmiyor canimin ii
ibriki: stmstr abi
cenap: ahhh.. sana geldim istanbul

*cafer: gllll, glll (bgrerek)

*papagan masuk: babacimm. sapik... sapik...

*cemil bey: bizim de bir x abi vardi; o da byle gitmisti rahmetli.

*cenap bey: olmuyor ama ibriki, ekicem kulaklarini.

*papagan : babbaaciiim kapici kapici

*halil bey : hst iblis kirarim boynuzlarini senin

*galatadan at beni halice in tut beni!

*halis: merhaba trkan teyze. aaa! hastan mi var? ben bakmam. (kafayi uzatarak) iplak mi? ne tatli, pembe pembe...

*(ayla hanim) - sukru bey, vitesleri ne guzel geciyorsunuz oyle bir, iki
(sabri bey) - aman efendim neler soyluyorsunuz oyle, kendinize gelin.

*ergun sirkette kapiyi dinlemektedir.
abbas: yine kirdiricak kafasini. civik bacim afedersin.
sekreter: birak abbas efendi huyu byle adamin.
kapi ailir, ergun ieri yuvarlanir.

*davut usta: halt! 8 kere 2
tertip: 16 amca
davut usta: 16 kere 2
tertip: ufff o ne be amca

*halis: ne yle m gibi

*sedat : tak canim abicim giriyoruz londra borsasina

Tek Kelime Ile Muhtesem (Galactica)

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 31.05.2007, 21:27:34
leti #4

Grup Simge

Dizi Skr Bey (Erdal zyagcilar) ve ailesinin Almanyadan Trkiyeye gelip o apartmana gelisi ile basliyordu. Trenle geliyorlardi sanirim. Garda annesi ve babasi karsiladigini hatirliyorum. Biz ailece ok severdik bu diziyi. Ve Trkiye televizyon tarihinde bu kadar uzun sren yerli bir yapim yoktu. Evet dizi Kemal Sunal'in oynadigi Kapicilar Krali ile aynidir. nk her ikisinin de senaristi Umur Bugaydir. Dizi boyunca Skrlerin babasi, annesini ve kayinbiraderini kaybettik. Allah rahmet eylesin. Gzin zipek, Orhan agman ve Yaman Okay hakkin rahmetine kavustu. Dizi bittikten epey sonra da Sabri Bey (Mehmet Akan) hayata gzlerini yummustu. Dizi basladiginda Ali Ortaokul ikide idi galiba. En son niversiteyi de bitirmis master'a baslamisti. Ara ara bu dizi hakkinda yazicam. En favori dizilerimden birisidir.

--------------------

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 03.06.2007, 16:33:55
leti #5

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
ye No: 76

En okta bize benzemesi ve gereki olmasyd houmuza giden. Olaanst olaylar, lgnca aksiyonlar yoktu. Hereyden nce samimi ve inandrcyd.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)

+Quote Post
Mrbom
mesaj 04.06.2007, 02:54:34
leti #6

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

kemal sunalin kapicilar krali filminden uyarlanmis diye duymustum...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
muratuas
mesaj 05.06.2007, 10:35:04
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 971
Nereden: Istanbul
ye No: 10

dizi harikaydi ilk blmnde trenle almanyadan geliyordu skr ve ailesi
trende birsr aksilik oluyordu.hatta dizinin ilk blmlerinde uzun sre rahmetli yaman okayda oynamisti dizinin ilk firesiydi.
dizinin bir blmnde skr ali ve amcasi maa gitmisler mata kavga ikmis ayran alirken ayrancinin attigi ayran skrnn kafasina gelmis ne glmstm o blme
birde yaman okayin yaninda doktor dedigi ev arkadasi bir karekter vardi entellektel bir tipti.
ercan yazganin sfr ismetten sonra oyunculugunu perinledigi rol oldu tabii kapici cafer
cafer esini kairmisti ve nikah sahitlinide sabribey yapmisti bilmem hatirladinizmi.

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 05.06.2007, 17:19:44
leti #8

Yaman Okay rahmetli olduktan uzunca bir sre sonra, bu ikilinin ilevlerini yerine getiren 2 karakter daha eklendi diziye: air Cenap ve briki Stk. Onlar da Doktor ve Yaman Okay gibi sanat camiasndan entellektel kiilerdi.

--------------------

te dndm, burdaym;

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 05.06.2007, 19:35:01
leti #9

Grup Simge

QUOTE(muratuas)
dizi harikaydi ilk blmnde trenle almanyadan geliyordu skr ve ailesi
trende birsr aksilik oluyordu.hatta dizinin ilk blmlerinde uzun sre rahmetli yaman okayda oynamisti dizinin ilk firesiydi.
dizinin bir blmnde skr ali ve amcasi maa gitmisler mata kavga ikmis ayran alirken ayrancinin attigi ayran skrnn kafasina gelmis ne glmstm o blme
birde yaman okayin yaninda doktor dedigi ev arkadasi bir karekter vardi entellektel bir tipti.
ercan yazganin sfr ismetten sonra oyunculugunu perinledigi rol oldu tabii kapici cafer
cafer esini kairmisti ve nikah sahitlinide sabribey yapmisti bilmem hatirladinizmi.

Diziyi yayinladigi seneden itibaren ok az blm kairmis bir olarak. Evet kapici caferi'in evlenmesini ok iyi hatirliyorum, sabri bey'in nikah sahitliginde. Bu dizi'nin ilk senesinde idi. Bu siralarda caferle Sabri Bey (rahmetli Mehmet Akan) arasindan su sizmazdi. Yaman Okay'in oynadigi Skr Bey'in bir baltaya sap olmaz kayinbiradari rol ve yaninda ki kankasi doktor diye hitap ettigi Yavuzer etinkaya (Sabri Bey'in dizide ki esi Meral etinkaya'nin kocasidir)dizinin ilk yillarinda ki unutulmaz karakterleridir. Dizi de topraklari bol olsun ilk vefat eden Yavuzer etinkaya-Doktor olmustu. Sonra Yaman Okay'i kaybetmistik. Mekanlari cennet olsun. Ayran sahnesini unutmusum ya. Maa gittiklerini hatirliyorum ama. Bu sahne silinmis aklimdan.

Dizi basladiginda Ali sanirim ortaokul 2'nci sinifa gidiyordu. Diziyle beraber Ali'nin bydgne ocukluktan ergenlige geisine sahit olduk. Geen yillarda flash tv'de eski blmlerine rastlamistim da Ali'nin ocuklugunu grnce nasil da hayret etmistim.

--------------------

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 05.06.2007, 19:57:30
leti #10

QUOTE(Galactica)
Dizi basladiginda Ali sanirim ortaokul 2'nci sinifa gidiyordu.

Dizi 1988-1989 sezonunda, Eyll aynda balad ve Ali o zaman ortaokul 1. snfa balamt. Nereden mi biliyorum? Bende Ali ile yatm ve ayn yl ortaokula baladm.

--------------------

te dndm, burdaym;

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

6 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Bizimkiler
TV dizisi
0 T.R.T 1,061 13.06.2011 - 16:33:35
G?n: T.R.T
No New Posts Bizimkiler
2 ember 1,781 16.12.2008 - 20:40:50
G?n: cember

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2018 - 22:40:42
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net