IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Giyimler - Takilar

Blm Kurallar

Eski gnlerde kullandmz giysi ve taklar hakkndaki yazlarnz bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Snnet Kyafetleri
okseybilenkiz
mesaj 24.03.2008, 15:39:44
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

imdiki gibi deildi ben ocukken. havac, karac yada denizi niformalar modayd birde polis. apkalarna baylrdm o kyafetlerin.imdiki ocuklara giydirdikleri alvarl ,kaftanl modelleri hi begenmiyorum akas.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Misafirufuk cingay dmbll_*
mesaj 24.03.2008, 15:42:08
leti #2

Misafir Yazar

QUOTE(okseybilenkiz @ 24.03.2008, 15:39:44) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
imdiki gibi deildi ben ocukken. havac, karac yada denizi niformalar modayd birde polis. apkalarna baylrdm o kyafetlerin.imdiki ocuklara giydirdikleri alvarl ,kaftanl modelleri hi begenmiyorum akas.

o zaman ok modayd evet o beyaz kaftanl olansa snnet olduktan sonra giydirilir gene o apka taklrd her nedense kafamdaki tye acayip ekilde kl olmutum ikide burnuma girip kandryordu hele bide yatakta millet pmeye kalknca kafamdan der eilir bklr deli etmiti ama en gzel snnet kyafeti bence metin abinin (akpnar) yasaklarda giydii kyafetti hala gzmn nnde smile.gif )) Hii Siz Sapndanm Kesiyovsunuz sapndan olmaz olm ucccundan acck ! metin abinin o snnet ocugu hali kimin gz nnden gidebilirki smile.gif

+Quote Post
MMXESEN
mesaj 17.12.2009, 01:40:15
leti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 381
Katlm: 14.11.2009
Nereden: Batum, Gurcistan
ye No: 6,070
Ruh Halim:

Bu kiyafetlerin uzerine Guzellik yarismasindaki kizlarin taktiklari gibi kalin saten uzerine "Masallah" yazan bantlar takilirdi.

+Quote Post
1980
mesaj 01.08.2010, 11:04:25
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,191
Katlm: 17.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 143
Ruh Halim:

ok gzel bir adetimiz var bence...
imdiki ouklar ansl maksimum 2 gnde ayakta...
Bilenler bilir.. Sargs, bandaj deiimi ,sar ila vs...

+Quote Post
alpino
mesaj 01.08.2010, 16:43:51
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Benimki ne havaci, ne karaci ne de denizci idi. Takim elbise, papyon, tac, pelerin ve elde bir asa kombinasyonu vardi. Tabii Mehmet abinin dedigi gibi saten uzerine masallah yazisida unutulmamali. Allahim o kiyafet ile Istanbul'un her yanini dolasmistim. Eziyet resmen biggrin.gif Birde fotograf ( davetiye icin ) iskencesi vardi. Ben hatta o resmimi sitede bir yere eklemistim sanirim. Bu kiyafetin aksesuarlarini daha sonra annem bir tanidiga vermisti sunnetlerinde kullanmalari icin. Tam tesekkul imece tongue.gif

Edit: Buldum resimi, bu konuya cok benzer bir konu basligi altinda imis...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
Pawnee
mesaj 02.08.2010, 09:17:05
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 856
Katlm: 24.06.2010
Nereden: stanbul
ye No: 8,826
Ruh Halim:

QUOTE(alpino @ 01.08.2010, 17:43:51) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Benimki ne havaci, ne karaci ne de denizci idi. Takim elbise, papyon, tac, pelerin ve elde bir asa kombinasyonu vardi. Tabii Mehmet abinin dedigi gibi saten uzerine masallah yazisida unutulmamali. Allahim o kiyafet ile Istanbul'un her yanini dolasmistim. Eziyet resmen biggrin.gif Birde fotograf ( davetiye icin ) iskencesi vardi. Ben hatta o resmimi sitede bir yere eklemistim sanirim. Bu kiyafetin aksesuarlarini daha sonra annem bir tanidiga vermisti sunnetlerinde kullanmalari icin. Tam tesekkul imece tongue.gif

Edit: Buldum resimi, bu konuya cok benzer bir konu basligi altinda imis...

Bende de ayn kombinasyon vard. Lacivert papyonlu takm elbise, krmz pelerin, as... Ayakkablar beyaz.

Snnetimi Kemal zkan yapmt. O dnem iin ansl saylabilecek bir ocuktum. Mahallelerde ilan asan "Fenni Snneti"ler baya ocuun cann yakmt. Bu sebeple bizimkiler tm maddi imkanlarn seferber edip kuzenlerimi de kesen Kemal zkan'a gtrmlerdi bizi. Hatra olarak verdii ehliyet halen durur bende.

--------------------
Memleket isterim
Gk mavi, dal yeil, tarla sar olsun;
Kularn ieklerin diyar olsun.

Memleket isterim
Ne bata dert, ne gnlde hasret olsun;
Karde kavgasna bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben fark olsun;
K gn herkesin evi bark olsun.

Memleket isterim
Yaamak, sevmek gibi gnlden olsun;
Olursa bir ikayet lmden olsun.

+Quote Post
sahaf
mesaj 07.08.2010, 13:19:28
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ben 8 yanda snnet olmutum.snnet olacak ocuk kyafetleri zerine ektii anda kendini kral faysal sanrd.kasla kasla yrrd mahallede..ama o elbiseler zerinden kacak elbet.snnet olduktan sonra ne kralln ne subayln kalacak.giyeceksin dizlerine kadar gelen entari gibi gmlei ite biggrin.gif

Bendeniz 1978 de malum kyafetler iinde karizma yaparken..entari model gmlekliside olacakt bulursam eklerim.

Fotoraf stdyosu bakrky'n iyi stdyolarndan rahmetli pederin arkadayd ayn zamanda.Foto smet'tir..Yenimahalle de takprye gelmeden evveldi bulunduu yer rmak pasajnn iinde.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
alikusu
mesaj 07.08.2010, 13:32:18
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

valla alpinoda sahaf'da mthi kmsnz ..
snnet kyafetlerinin imece usl bizim zamanmzda pek yaygnd, bizimkiler 4 erkek ocuu ayn anda snnet ettirmeye kalknca 4 takm snet kyafeti biraz ar geleceinden en byklerine bir kat beyaz takm subay elbisesi alnmt, ikiz kardelerim gmlek ve pantolon en kk ise sadece gmlek hani u entari gibi gmleklerden, hepsinin boynundada krmz kelebekler gibi papyonlar smile.gif..
apkalar ve maallahlar emaneten evreden alnmt ..
byk kardeimi ikna etmek g olduundan kyafetle kandrmt bizimkiler biggrin.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Candy
mesaj 12.08.2010, 16:03:58
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Hadi itiraf edeyim artk. blush.gif

Ben bu snnet kyafetlerinin pelerinleri ve asalarna ok heveslenirdim. wacko.gif

Hatta ok ok kkken 3 yalarnda ille de bende giymek istiyorum diye tutturmuum. laugh.gif

Benimle ba edemeyince mahallede kurbanlk koyun gibi kesim saatini bekleyen ocuktan pelerini iki dakikala dn alp stme atmlar. nihahu.gif

Ne var ki o halimle bir pozumu almamlar.Yoksa bende eklerdim sizin gibi. 005.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
Mrbom
mesaj 22.08.2010, 01:19:49
leti #10

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Bizim kyden biggrin.gif ...70'lerin ortalar sanrm...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.09.2019 - 13:00:48
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net