IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Giyimler - Takilar

Blm Kurallar

Eski gnlerde kullandmz giysi ve taklar hakkndaki yazlarnz bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Aerobik Modas
lifelines
mesaj 25.04.2008, 22:58:11
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Herey 80'li yllarn banda Jane Fonda'nn "Work Out" isimli egzersiz kaseti kartmas ile balad. Mzik eliinde ev hanmlarnn da rahata evlerinde yapabilecei bu egzersiz tarzna Aerobik ismi verildi. Kolunu havaya kaldranlar bile Aerobik yapyorum dedi. Dnyann her yerinde Aerobik modas lgnl balad, hem spor olarak hem de kyafetleri ile.
Parlak saten mayolar, ayn tarz taytlar hatta leopar desenlileri. Permal salar, hem sata hem de alnda kullanlan bandlar. Rengarenk dz yada izgili rg tozluklar. Mayolarn belinde lame kemerler. O yllarn Yeilam filmlerinde tuhafm tuhaf bu kyafetlerle Serpil akmakl ve Hlya Avar mutlaka Aerobik yapar gibi yaptlar, tabii kafalarnda mandal tokalar ile.

Olivia Newton John'un Physical klibi tam o dnemi yanstr. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mavi
mesaj 26.04.2008, 08:30:36
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Evet ok iyi hatrlyorum Hlya Avarn o mandal tokalarn.Aerobik olay ise ok farkl bir eydi bu olay moda olduunda baya bi kktm ama seksenlerin sonuna ve hatta doksanlarn bana kadar devam ettii iin bu moda iyi hatrlyorum.Ozamanlar arkadalarmla hareketli bir mzik aar szde Aerobik yapardk ok komik grntler kard ortaya.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
ember
mesaj 26.04.2008, 10:14:17
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Ne modayd hem de biggrin.gif .. Uzun beyaz oraplar, zerine mesela siyah renk bir tozluk, fuya (acaip modayd o da) rengi bir mayo.. Alnda bant (kalar iyice gerdirilerek taklrd) o olmazsa bilekte bantlar, belde mutlaka gzalc bir kemer.. Spor iin deil de poz poz resim ektirmek iin giyinilmi havas verirdi.. Hlya Avar'n aerobik ile ilgili bir filmi vard sanki diye hatrlyorum.. Yurt dndan ise Raquel Welch geldi aklma.. O da seri halinde aerobik kasedi karmt..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
RENK
mesaj 09.05.2008, 08:20:22
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Hlya Avar , zengin kz oynad filmlerde mutlaka aerobik yapard.Aerobik yapmak zenginlik belirtisiydi o gnlerde ...
Hatta brahim Tatlses ile oynadklar '' Aksn '' filminde kendisi aerobik hocasdr.

bo , Hlya'y iyerinden almaya gelir , Hlya kasetalarn kapatma tuuna basar artist artist '' tamam kzlaar bugnlk bu kadar , kabilirsiniz '' der...

Filmi bininci kez izleyesim geldi...

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik

+Quote Post
Fosforlu
mesaj 05.08.2009, 09:26:17
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 437
Katlm: 25.05.2009
Nereden: yeilam
ye No: 5,042

Aerobik yapan hatun kii giydii renk renk aksesuarlar ile gkkuann tm renklerine hakimdi sanki.rengarenk tozluklar,havlu oraplar,aln bantlar,fuya veya fuzo pantolon tongue.gif bileklikler ile fena bir trend idi Aerobik olay..sabahlar 100 ksr kiloluk mahalleli teyzelerimiz Godzilla gibi gelerek televizyonun karsna geer ve bieyler yapmaya alrdlar.

1980 li yllarn Trk filmlerinde evet ska karlardk Hlya Avar bata olmak zere dier sanatlarn Aerobik yaptklarna.Yine Ayen Gruda hanmefendinin Lodos Zht filminde Aerobik hocal yaptn hatrlyorum.Bazende yukarda saydmz sanatlar aerobik deilde bir spor salonunda pedal evirirken veya baka bir spor aleti ile urarken grmzdr.ben Hlya Avar' bir filminde zerinde Aerobik kyafeti ile koarkende grmtm.demek ki yukarda saydmz tozluk,fuya vb.kyafetler ile sadece aerobik yaplmyor ayn zamanda kouluyormuda.belki kou yapmak Aerobik ile ayn kategoridedir.

--------------------
''...Korkulu gnler bunlar.Kimse tek k yakmyor.Bu gidile,gemilerin klar grnnceye kadar da yakacaklar yok..Gemileri bekliyoruz...''

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 24.07.2011, 14:46:45
leti #6

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

seksenlerde bir ok ev hanm,aralarndan birinin evinde toplanr,video'ya jane fonda'nn aerobik kasetini videoya koyar, aeorobik yaparlard. arkadan evlere dalnr, evde Allah ne verdiyse yenirdi laugh.gif .

+Quote Post
rainbowbrite
mesaj 24.07.2011, 14:57:20
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 29.06.2011
Nereden: bi yer ite...
ye No: 58,055

QUOTE(saliha kovuk @ 24.07.2011, 15:46:45) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
seksenlerde bir ok ev hanm,aralarndan birinin evinde toplanr,video'ya jane fonda'nn aerobik kasetini videoya koyar, aeorobik yaparlard. arkadan evlere dalnr, evde Allah ne verdiyse yenirdi laugh.gif .

filmlerden grmmdr ama okkk kr ...kadnlar artk evlerde toplanmyolardr bence ,nk aerobik TOP lanm olup,PLATES e dnmtr zamanla.wink.gif

--------------------
hayal bi admsa,gerek de o aslnda...admsz...tesiz...

+Quote Post
Adore
mesaj 02.08.2011, 09:12:20
leti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Aerobic'le hi bir ilgim yok ama, bu sporu yaparken giyilen niforma dorusu ok ilgin geliyor bana.

Strech kuma ve dar olmasn anlyorum da, zerine giyilen kontrast renkteki bikini altna benzeyen parann grevi bence mechul.

Eskiden filmlerde bir nevi aalama amacyla kullanlan bu sahneler, yllar iinde kentlerde ounluu ele geirmi vaziyettedir..

Zaten mteri kimse, onun suyuna gitmeyi seven grsel sanatlar sektrnn patronlar da bunu iyi bildii iin nce dman yaratr, sonra o dmanla dost olup kol kola yeni ufuklara yrr gider.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 15.09.2019 - 11:44:08
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net