IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> TV Programlari

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait televizyon programlarn bu balk altnda paylaabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Onlar da ocuk
Beeni 5 V

demeter
mesaj 08.01.2012, 19:18:04
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

1982 ylnda Ertrk Yndem tarafindan ekilmi TRT Onlar da ocuk programnn kapan sahnesi.
bu programda ertrk yndem sokak ocuklarnn hayatn ve yaadklarn konu ediniyordu.

Not : Bu balk gerek grldnde site yneticilerimiz tarafndan silinebilir.

feliita mehmet bu programla ekrana km ve nl olmutu.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
lifelines
mesaj 08.01.2012, 22:17:12
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,398
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Arkadalar, Feliita Mehmet'in "Perde Arkas" programnda ktn yazmlard ben ise "Haberden Habere"
programnda ktn sanp yle yazmtm;
Ertrk Yndem, sokak ocuklar konusunu ilerken o zamann emniyet mdrlnde ocuk sube mdr olan bir bayan ile (bu bayan daha sonra emniyet mdr oldu) birlikte kpr altnda Feliita Mehmet'i bulmulard ve Mehmet o dnem Trkiyenin gndemine oturmutu. Tinerci falan deil sadece evden kaan, disiz, st ba pis bir sokak ocuu idi.
Yllar sonra 1999 ylnda Ertrk Yndem, onu tekrar bulup ekrana ikard; fakat Mehmet akln yitirmi ok kt durumda idi.
2002 ylnda da ldn aikladlar.

Bunlar anlatrken, elimde taranm dergi ve kaynak yoktu, daha sonra taranan Tercman ocuk dergilerinden birinde aadaki haberi grp saklamtm.
Onlar da ocuk programnn ilki 10 ubat 1983, ikincisi 17 ubat 1983, ncs ise uzun sre ara verilip 24 mart 1983 tarihinde yaynlanm!
Not: Anlattm, emniyet mdr olan bayann ismi Nuran Sayn.

+Quote Post
demeter
mesaj 08.01.2012, 22:55:12
leti #3

Grup Simge

leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

radikal gazetesinin 21 kasm 2001 basksnda feliita mehmetin askerliini yaptn ve nianl olduu yazyor.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
lifelines
mesaj 08.01.2012, 23:19:02
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,398
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Radikal Gazetesindeki haber yllar nce aadaki linkteki konuya eklenmiti;
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

O haber 2001 ylndan, daha sonra Feliitamzn ld haberi karld; fakat ben herhangi bir gazetede
lm haberini okumadm. 1999 ylnda akln yitirmiti yayorsa ki imdiki halini dnmek bile korkun.
Bu program da evinden kaan sokak ocuu sadece Feliita deildi, baka ocuklarda vard.
Mehmet, uyduruk szlerle Feliita arksn syledii iin halka sempatik geldi ve unutulmad!

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 08.01.2012, 23:40:45
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,585
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

QUOTE(Galactica @ 21.02.2008, 11:54:46) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Belgeselin konusu Anadolu'dan eitli nedenlerle evlerinden stanbula kaan kk ocuklarm. Evlerinden kap sokaklarda, parklarda orda burda yatan bu ocuklar arasnda Feliita Mehmetten baka Ankaral Mustafa, Eskiehirli smail ve Lleburgazl Erol da varm. Bu ocuklar toplanp ailelerine teslim edilmiler. 20-Nisan-1983 ylnda ocuklarn durumunu grmek amacyla evlerine giden Ertrk Yndem ve ekibi bununla ilgili bir program daha yapm. Fakat gittiklerinde ocuklarn tekrar kam olduklarn grmler.

Dier ocuklarn adlarn da ben ilave edeyim. Bylelikle Feliita Mehmet'in program da akla kavumu oldu. smile.gif Akas Mehmet'in bu haline ve programn yapl amacna ok zldm. Sahaf dostumun anlatt gibi ocuklar program iin smrmler. imdi gnl ister ki Mehmet iyilemi mutlu bir hayat vardr. yle de bir belgeselle noktalansn deil mi wink.gif

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 09.01.2012, 16:46:28
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,113
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Daha nce bende Perde Arkas adl tv program balna yazmtm forumun ilk yllarnda Feliita Mehmet iin. O yazy aynen uygun yer olan bu bala tayorum msadenizle.

Eski forumdaki yazimdan konuyla ilgisi oldugundan kisaca aktarayim..Ertrk Yndem 1988 yiilnda ''Feliita Mehmet bulundu'' adiyla bir program daha yapmistir.sen tut 1983 den 1988 a kadar bir zaman gesin ve feliita mehmet bulundu diye program yap. inanin acinacak bir hali vardi Feliita Mehmet'in.sonrasinda ldgn yazdi gazeteler.
Feliita Mehmet Ekrana ilk iktigi yillarda ok smrlms..Ertrk Yndemi bu yzden pek sevmem ve sevemem.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
sahaf
mesaj 16.01.2017, 09:51:49
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,113
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
hazan
mesaj 20.01.2017, 23:14:48
leti #8

Grup Simge

leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Bu videolar grnce bir ey ok tuhafma gitti. 80 li yllarda izlediimiz bu haberler, ben de gerekten garip bir iz brakm olmal. Neden derseniz? Ben, zellikle yalnz olduum zamanlarda, hele hele artk ark szlerini de aklmda tutamadmdan, uyduruk szlerle arklar, trkler sylerim. Ne hikmetse bir noktadan sonra o arklar, yine uyduruk szlerle feliita ya dnverir. Bu yzden unuttuum Feliita Mehmet'i ve ark syleyiini izleyince tuhaf hissettim kendimi.
Bende ki bu hal, yalnz olduumda dilime dolanan ve bir ekilde hep feliita'ya dnp, balanan uyduruka arklar, bu zamana kadar hatrlamasam da, bu haberin bilin altmda yer ediinin, bilinsizce da vurumu mudur acaba? diye dnmeden edemedim dorusu.

O yllarda, oyun yahut gezme derdine dp, sokakta fazlaca kalsak, "sokak ocuu oldunuz iyice" ya da " siz sokak ocuu musunuz, abuk eve" diye uyarlrdk. Yine de eve girmek gelmezdi iimizden ou zaman. Oysa, iyi-kt bamz sokacamz bir evimiz vard ve olmalyd. En azndan kendi ayaklarmzn zerinde durabilecek yaa gelene kadar. Gerekten sokaklarda yaayan ocuklar dnnce insann ii rperiyor, yor, karanlk bir eyler kyor zerine.. Keke sokaklarda yaayan tek bir ocuk dahi olmasa..

Okuyup, izledim ama akcas ben de hesap etmemitim u anki yan. ok teekkrler Sahaf. Feliita Mehmet, benim km olan kardeimle ayn yataym demek. ldne dair haberler km. Doru olup, olmadn bilmiyorum. Fakat yaad imkan ve artlar dnnce hayatta olduu ihtimali zor geliyor. Her ne durumdaysa, umarm artk huzurludur..

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Onlar da ocuktu
Yerli
4 alikusu 2,582 08.01.2012 - 14:44:51
G?n: okseybilenkiz
No new Onlar da ocuktu
Yabanc
15 alikusu 4,392 03.02.2011 - 20:14:51
G?n: superisi
No New Posts Onlara Syle Willie Boy Geldi
1969
0 okseybilenkiz 1,137 24.08.2008 - 17:44:39
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Onlar Yksee Asn
2 PH@NTOM 1,694 08.01.2008 - 15:37:52
G?n: Hatira

RSS Basit Grnm Tarih : 21.06.2019 - 00:22:36
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net