IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Mekanlar

Blm Kurallar

Bir ou u an tarih olan bazlar ise ayakta durmaya alan mazimizin unutulmaz mekanlar bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bursa Garaj
ember
mesaj 23.08.2011, 22:23:28
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Bulunduu semt adn ondan alarak garaj diye anlrd.. Semt ad hala ayn ama o garajn yerinde artk yeller esiyor.. Bursa farkl bir mekanda modern ve byk bir otogara kavutu..

Eski garaj birisi yerin altnda olmak zere iki kat zerine kurulmutu.. Giri katnda otobs yazhaneleri karlkl diziliydi. Yer altndaki katta ise eitli hediyelik eyalar satan ufak bir kapalar mevcuttu.. En ok satlan hediyelikler Bursa ba, lleta biblolar, Bursa'ya has hamam kesesi ve hamam taslaryd.. Darda otobslerin bekledii ak alanda Bursa'nn nl pastanesi Kafkas yeralrd.. Kk bir dkkand ama rnleri nefisti.. Ben mehur kestane ekerini deil, ak satlan kaln ikolatalarn severdim..
Otobsn kalk saatini beklerken birden ieri elinde bir tepsi limonata ile biri girer ve hibirey sylemeden tepsiyi koltuklarda oturanlara uzatrd.. Bunu firmann ikram sananlar ayp olmasn diye bu yeil-sar renkli garip svy alp ierler ve bardaklar toplanrken hi de az olmayan bir bedel demek zorunda kalrlard..

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Adore
mesaj 23.08.2011, 22:33:41
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bulunduu semt adn ondan alarak garaj diye anlrd.. Semt ad hala ayn ama o garajn yerinde artk yeller esiyor.. Bursa farkl bir mekanda modern ve byk bir otogara kavutu..

Eski garaj birisi yerin altnda olmak zere iki kat zerine kurulmutu.. Giri katnda otobs yazhaneleri karlkl diziliydi. Yer altndaki katta ise eitli hediyelik eyalar satan ufak bir kapalar mevcuttu.. En ok satlan hediyelikler Bursa ba, lleta biblolar, Bursa'ya has hamam kesesi ve hamam taslaryd.. Darda otobslerin bekledii ak alanda Bursa'nn nl pastanesi Kafkas yeralrd.. Kk bir dkkand ama rnleri nefisti.. Ben mehur kestane ekerini deil, ak satlan kaln ikolatalarn severdim..
Otobsn kalk saatini beklerken birden ieri elinde bir tepsi limonata ile biri girer ve hibirey sylemeden tepsiyi koltuklarda oturanlara uzatrd.. Bunu firmann ikram sananlar ayp olmasn diye bu yeil-sar renkli garip svy alp ierler ve bardaklar toplanrken hi de az olmayan bir bedel demek zorunda kalrlard..

Hayatmda sadece 1 kez gittiim bir mekan.
Yl 79 olmal..
Tamamen anlatld gibiydi ancak biz gittiimzde geceydi..
Gara girmeden nce otobs grevlileri eer istenirse burada 1.5 saat kadar kalabileceklerini, yolcularn ehri gezebileceini sylediler.
Bu teklif bana ok garip gelmiti.
Kabul edenler arasnda deildim ama ounlua uymak zorunda kalmtk.
O 1.5 saat ierisinde garn iinde dolanp etraf gzlemlemitim.
O zaman aalar iinde gzel bir konumu vard.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
Mrbom
mesaj 24.08.2011, 14:17:31
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Oturduumuz ev garaja ok yakn olduu iin daha fazla ayrnt verebilirim.70'lerde garaja 500 metre kala Bursa tabelas vard,imdi yeni garajdan eski garaja olan mesafe arabayla 10 dakika civar.

Garaja yaklarken eitli oto tamircileri vard,bir ka isim hatrlyorum;Koreli Ekrem,Ford Hasan.zellikle Ford Hasan iin telefonla motor sesini dinleyip tehis koyard diye bir sylenti vard.

Garajn hediyelik eyalar satlan alt katnda en uta karlkl 2 wc vard,bunlarn hemen yannda da parayla alan titretme makinalar.Gnde en az 1 defa bu makinalara binip titrerdim ne zevk alyorsam artk biggrin.gif

70'lerin sonunda garajn evresi ttn deposunda kan yangnda tamamen yand,ayn gece ay tutulmas olduu iin yurdum insan eitli kyamet senaryolar uydurdu haliyle.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
Adore
mesaj 24.08.2011, 14:24:50
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Garajn hediyelik eyalar satlan alt katnda en uta karlkl 2 wc vard,bunlarn hemen yannda da parayla alan titretme makinalar.Gnde en az 1 defa bu makinalara binip titrerdim ne zevk alyorsam artk biggrin.gif

O masaj makineleri yllar nce tren istasyonlar ve ana caddelerde de vard.

Aksaray'da Bulvar Sinemas'nn yanbanda 2 tane vard ve insanlar "titremek" iin sraya giriyordu.

O aletler gnmzde 1000 dolar civarnda bir fiyatla satlyor.

Bir de tart ve boy len kocaman aletler vard.

Tart blm kantar prensibiyle alyordu ve her gn silinip parlatlrd.

Boy ltrrken ayakkabmzn iine kat koyardk.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Bursa Kltrpark
0 Mrbom 1,043 13.11.2011 - 15:13:18
G?n: Mrbom
No New Posts Bursaspor-Altay 1986 Trkiye kupas
0 1980 1,315 07.08.2010 - 18:13:38
G?n: 1980
Closed Bursaspor ampiyon
9 PROTOSS 3,204 18.05.2010 - 23:22:52
G?n: simeli
No New Posts Bursa Taylan Gazinosu
2 ember 2,599 02.09.2007 - 22:41:37
G?n: mrbom
No New Posts Bursa
0 Mrbom 1,518 02.08.2007 - 22:21:52
G?n: mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 07:09:14
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net