IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Mekanlar

Blm Kurallar

Bir ou u an tarih olan bazlar ise ayakta durmaya alan mazimizin unutulmaz mekanlar bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bakrky Yenimahalle Doumevi Hastanesi
sahaf
mesaj 06.02.2012, 20:39:06
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Tam ad ile Bakrkoy Kadn Doum ve ocuk Hastalklar Eitim ve Arastrma Hastanesi.

Halk arasnda ise yenimahalle doum evi olarak anlr. 1952 tarihinde kurulan hastane eitli poliklinik hizmetleri verdikten sonra 1959 ylndan itibaren Doumevi ve dispanser hizmeti vermi, 1988 ylndan itibarende ocuk Hastalklar brannda da salk hizmeti vermeye balamtr.

Yl 1959 Murat abim burada dnyaya geliyor.
Yl 1961 Ylmaz abim burada dnyaya geliyor.
Yl 1963 Mustafa abim burada dnyaya geliyor
Yl 1970 ben burada dnyaya geliyorum.
Yl 1972 kzkardeim Nazl burada dnyaya geliyor.
Yl 2006 Kzm Derin burada dnyaya geliyor.

Yl 2012 Bakrky'n simgelerinden biri olarak saylabilecek bu hastane malesef RANT'a yenik dp tamamen boaltld ve bu yl yklmay bekliyor. Hastane halkal blgesine tanm durumda ve artk orada hizmet veriyor. Hastane'nin boaltlmasna sebeb olarak ise 1999 depreminden hasarl km olmas gsteriliyor. Fakat bu hi inandrc deil nk bugne kadar hi bir glendirme almas yaplmad. Yklp yerine yeniden hastane yaplacak deniyor ama bu hastane iin zel bir hastane olacak diyorlar. Demek ki buras birilerine peke ekilecek.

Yolum dtnde zlerek bakyorum hayata merhaba dediim bu yere. imdi ise ona Hoakal demek olduka buruk geliyor.

Hoakal

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 06.02.2012, 20:50:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

benim dogduum yerde burasydsmile.gif
ayrca babaannem burda hastabakc idi.
beni hep erkek beklemiler.babaanneme btn doktorlar erkek torunun olucak rezzan hanm demi.bir tek doktor suzan hanm benim kz olucam ngrm ''kz torunun olucak.adn suzan koyarmsn '''demi babaanneme. ben dounca babaannem szn tutmu. ama babam istememi admn suzan olmasn.babaannem ''ben bu kadnn yzne bakyorum hergn sz verdim suzan olucak ''demi.bylece moda deilken iki isimli olmuum.annemle sk sk hasteneye gider hemirelerin odasnda ay ierdik.
yklacan duymak beni ok zd sad.gif
o kadar yalda deiliz aslnda ama doduumuz yerler bile yklyor.
yabanc lkelerde asrlk binalar duruyor insanlar eskilii ile vnyor binalarnn sad.gif

--------------------

+Quote Post
marginal
mesaj 06.02.2012, 22:27:25
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 170
Katlm: 21.09.2011
Nereden: Istanbul
ye No: 74,149

benim da yeenim, ilk yeenim 1987 kasm aynda burada dnyaya gzlerini at, ama ne yalan diyeyim, insan gibi bir muamele yokmu ieride, bir daha doan yeenlerimin hibiri buraya gitmedi... Burasinin en byk dezavantaj, o dar sokakalarn ve o dar caddenin yannda olmas, etrafndaki evlerin kr cephe ve bitiik cephe olacak kadar sk olmas.. Yani aslnda Hastahanein yeri oras deil de eski yldz fabrikasnn yeri olsa sorun olmazd, ama hastahane gibi yer bugnk rant ortamnda o gzel yerde olamazd... Desene bir nostaljik mekan daha yok oluyor

+Quote Post
sahaf
mesaj 30.06.2016, 20:13:56
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

ykm balam sad.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:48:46
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net