IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Mekanlar

Blm Kurallar

Bir ou u an tarih olan bazlar ise ayakta durmaya alan mazimizin unutulmaz mekanlar bu balk altna.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Adalar
Asphodel
mesaj 04.04.2008, 10:39:17
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

Bir hafta sonu kaama m ? Hani yle ehirden biraz dnda olmak. lk akla gelenlerden biriydi. smile.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
DarKKingS
mesaj 01.06.2008, 20:23:45
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 260
Katlm: 24.12.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 1,653
Ruh Halim:

yle bir ark vard hm ses bir iki rolleyes.gif

Biz heybelideeee her geceee mehtabaaa kardkk mehtaba kardk, sandallarmz nee dolaarrr zevke dalardkkk

bunu yapamasakda elimizde sepetler amyeller blush.gif adalar fet etmeye giderdik sahilden ince bir kartma ardndan adann i kesimine doru yaylma gsterir akamda stakoz gb dnerdik

--------------------
Bu halinin adi eli belimde bunu dokuyan cocuk kor oldu 5000 dolar halinin fiyati oda cocugun ameliyati icin

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 01.06.2008, 20:30:21
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

biz en ok sedef adasna giderdik.
ve ben her seferinde ayam bir midye kabuguna kestirir bir hafta eki bir suratla gezerdim. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
Mrbom
mesaj 03.01.2010, 21:47:11
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Lise yllarnda neredeyse tm adalara gitmiliim var...Hatta bir arkadala sonbaharda okuldan kap gitmitik Heybeli'ye...Gya tepesinde perili bi kk falan varm,bi bakp kacaktk biggrin.gif ...100 metre kala kpekler kovalad,grmek ksmet olmad

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
superisi
mesaj 03.01.2010, 22:49:10
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Adalar baln grnce iimi bir hzn kaplad sad.gif nk; 2,5 yl stanbul'da yaamama ramen Adalar'a gitmek bir trl nasip olmad. Her hafta sonu niyetlenirdim gitmeye ama hep bir ey kt, gidemedim. Giden arkadalarmdan duyduum kadaryla Byk Ada yokuun tepesinde Aya Yorgi kilisesi varm.. nsanlar ellerinde makara ipliini sara sara yokuu kyorlarm. Kopmadan ularlarsa dilekleri gerekleiyormu. Asl ilgimi eken ise; yeme, ime, elence ksmdr. nsanlar piknik yapyorlarm, balk yiyorlarm, eee, faytona binip, denize giriyorlarm.. Bu yaz stanbul'a gittiimde mutlaka yapacam bunlar inallah..
Bir de Adalar bahsi geerken Kk Ada hangisi oluyor diye sormuluum var blink.gif cahillik ite gidip gremedik bir trl..

Gittiim tek ada Ava Adas.. Ben de onu ballandra ballandra anlatyorum smile.gif 1 Haftalna kk bir pansiyonda kaldk. Sezon banda gittiimiz iin olduka ucuza geldi. Pansiyon da yeni tadilattan gemi tertemizdi. stanbul'dan sonra her ey bize ucuz geliyordu. Bir akam balkya gittik tam balklar geldiinde elektrikler kesildi. Meer tm Trkiye' de kesilmi. zel sektre ait santraller, zam istemeleri nedeniyle tm alterleri indirmiler. Biz o gece ay nda ve mum eliinde balklarmz yedik smile.gif

arap Adas olarak da bilinen Ava Adas dnyada sadece Ava Adas'nda yetien Adakaras zmlerinden elde edilen "Adakaras" arab ile de nldr. Ada eskiden Ana karaya bal olup sonradan ayrlm.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
superisi
mesaj 26.09.2010, 00:19:23
leti #6

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

En sonunda Bykada'y grdm. Mays aynda hem doum gnm hem de hdrellezi kutlamak iin stanbul'a gittiimde haftasonu arkadalarm Ada'ya da gtrdler beni. Bykada imi gittiimiz ada. Ben ok beendim. Faytona bindik, Aya Yorgi Klisesine ktk Balk da yedik, gnein altnda elimde rak kadehi ayaklarm uzatp yukardan deniz manzarasn seyrettim. Salarmza papatya tac taktk bol bol fotoraf ektirdik. Ama doyamadm bir daha gittiimde bisiklet kiralayp aday yle gezeceim. Eee de binemedim. Sonra daha Heybeli Ada ve Burgaz Ada var. imdilerde bir arkadam gitmi Cunda Adas da aklma dt. Sonra Yunan adalar var.. eme'den turlar dzenleniyormu gn birlik..Ama nce Yurdumun adalarn greceim smile.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Adore
mesaj 05.07.2011, 13:17:00
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Adalar denilince akla Heybeli, Knal, Sakz, Ava, Bykada gelir..
Yassada arada kaynar gider..

Ben Yassada'da 45 gn kadar kaldm.
zel eitim amal, zorunlu bir misafirlikti.

Benim hayatmda yaadm zel durumlardan biri de Yassada gnleriydi.
Hava ak olduunda, stanbul sahil yolunu izlerdim..
Kimi zaman 9 katl binann (ad da 9 kat'tr) zirvesine kar lk atardm stanbul'a..
Kimselerin duymayacan bile bile...
Ada hayat zordur, Yassada hayat zordan da zordur.
kanpavya vastas dnda balk sandal bile yanaamaz.
Gn doar, batar... Mehtapla syleirsiniz..
Yakamozlar sayarsnz, bir yunusun sizi selamladn hayal edersiniz.
Ad yass'dr ama denize inen yamalar diktir.
Yemekhanesiyle, spor salonuyla, tavanlar ve kpek iriliinde kedileriyle 3 gnde ezberlersiniz her karn.
Gece ayaznda 4 palto giyseniz bile ie yaramaz, tir tir titrersiniz..

..............
Ada sahillerinde bekliyorum,
Her zaman yolunu gzlyorum

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 05.07.2011, 13:38:16
leti #8

Grup Simge

leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bu prens adalarn hi biri bana Hayrsz Ada'nn verdii huzuru veremez smile.gif Bilirmisiniz Hayrsz Ada'y ve neden Hayrsz dendiini. Hayrsz Ada tm adalarn batya doru bitiminde kalan Knal Ada'dan sonra olan kk ve sivri olan ssz ada'dr. Yllarca karayollar dinamit ile orada kaya patlatt. Haydarpaa mendireinin kayalarda buradan getirilmitir. Ada'da tek bir adam kalyordu bu adama Robinson derlerdi. Kendi yapt aykr bir sal vard. Hemen yannda olan dier bo adack ise Yassada'dr.

Babam sayesinde tantm ilk bu ada ile. Yllar geip bydke arkadalar ile birlikte gidip 3, 5 gn kalmaya baladk. Bu ada'dan kan midyeler olduka iri ve lezzetlidir. Babam onlar kzgn yaa atmadan evvel ac biberli bir sos hazrlayp bir gzel terbiye eder , nefis midye pilaki yapard. Son senedir uzak kaldm canm adamn tarihesinide vereyim. Bizans dneminde emekli olan rahipler bu adaya gelip, burada bulunan manastrda inzivaya ekilip mrlerinin kalan son gnlerini geirirlermi. Gnmzde manastrdan geriye pek biey kalmam.

Hayrsz Ada'nn dier bir talihsiz olay ise burada yaanan kpek katliam olmutur. Tarihsel kaynaklara gre burada len kpeklerin says 80.000 cvardr. Hemen bu ac olayla ilgili alntmzda yapalm.

1910 Ylnda stanbul'daki kpeklerin says ok oalmt. Bunun zerine, Sultan 2.Mahmut bu kpeklerin yakalanarak Marmara denizinin ortasndaki Hayrsz ada ad verilen kk bir adaya braklmalarn ister. Kayalk bir yer olan Hayrsz ada Bizans zamannda da bir srgn yeri olarak kullanlmt. Padiahn bu emri zerine, belediye bakan Suphi Bey'in de yardmyla toplanan kpekler bu adaya gtrlr. Ksa bir sre sonra saylar 80000 ne ular.Kayalk olan adada su ve yiyecek olmadndan adaya braklan kpekler ksa bir sre sonra lme mahkum olmaya balar. Kpeklerin ac haykrlarnn geceleri stanbul’dan bile duyulduu sylenir. Yaamak iin birbirlerini dahi yiyen kpeklerin tamam ksa bir sre sonra lr. Bu kpeklerin lmnn uursuzluk getireceine inanan baz kiiler ksa bir sre sonra kan Balkan Sava'n buna balarlar.

Yaananlar sadece kpeklerin birbirlerini yemesi deildir. Ada etrafndan geen bir tekne veya gemi grdklerinde suya atlayp boulanlarda epey var. te bu ada'ya verilen Hayrsz Ada ismi bu olaydan kaynaklanyor. Esasen Sivri Ada'dr.

Geelim Byk Ada'ya artk smile.gif

Yl olarak 1989 olmas lazm. Ada'nn bulunduumuz yerindeki tek su kayna ve ben sradaym. bu an fotoraflamaya alan elemana ekme len diye bardm anda herkes dnp bana bakm ve o anda arkada deklanre basm. Beyaz tirtl kzn arkasnda gevrek gevrek srtan..Sonrasnda mavi ortlu ve dierinde ise suyun iinde gne gzl takan komik eleman biggrin.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 15.07.2011, 23:02:33
leti #9

Grup Simge

leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Adalara ok uzun zamandr gitmemitim. BykAdaya gittiimde AyaYorgi kilisesinden ektiim resimleri yaynlamak istedim. En azndan hi gitmemi olanlar bir fikir edinir.

Kilisenin dardan grnm.

nsanlar dileklerini asmlar.

stanbula Bak

Buras Kilisenin Tavan

+Quote Post
Adore
mesaj 15.07.2011, 23:09:20
leti #10

Grup Simge

Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

ok gzelmi, elinize salk..

Biz aslnda gezmeyi bilmiyoruz mu desem..

Bir grup gen, kakara kikiri dolap elenerek gnmz geirirken, bu gzellikleri es geiyoruz gibime geliyor.

Ben Bykada'ya gidilerimde fotoraflardaki kareleri gremedim.

Kimbilir neyle meguldm tongue.gif

Kilisenin iine girmek aklma bile gelmemiti.

Oysa, dini ayin yaplan her mekanda kendine has bir gizem vardr.

Paylamnz iin tekrar teekkrler.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Kaybolan Adalar
13 okseybilenkiz 8,417 27.03.2015 - 17:51:41
G?n: kinowa
No New Posts Kayp Adalar
0 Mrbom 1,534 23.02.2008 - 15:06:55
G?n: mrbom
No New Posts Kurbaalar
4 ember 2,409 28.01.2008 - 09:09:54
G?n: linea

RSS Basit Grnm Tarih : 15.09.2019 - 07:30:53
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net