IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Giyimler - Takilar

Blm Kurallar

Eski gnlerde kullandmz giysi ve taklar hakkndaki yazlarnz bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Yelekler
Adore
mesaj 05.09.2012, 10:47:45
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Uploaded with Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Kye her gittiimde, kahvede oturanlarn merakl baklar altnda otobsten iner, yeenlerden birini grmeye alrdm.
Bu durum yllarca deimedi..
ehirden gnde bir kez gelen otobsten kimlerin inecei, kyller iin merakl bir bekleyiin finali gibiydi.
Amca veya amcaolularndan biri, genellikle otobsn durduu ky kahvesinde olurdu.
Arka tekerleine kocaman bir takoz konulan otobsn ofr ve muavini de frsattan istifade bir ay ier soluklanrd.
..

Hogeldin faslndan sonra kahveciye sert bir dille "amcaoluna taze bir ay ek" diye baran byk yeen "syle bakalm amcaolu, yolculuk nasl geti, anlat" diyerek can kulayla beni dinlerdi.

Neredeyse tm kyller yelek giyer, kasket takar, bir elleriyle de kstekli saatlerinin zinciriyle oynard.
Bu yelekler ehirde de vard ancak, kyl yelei bana daha scak grnrd.
Srt ksm parlak saten, n ksm ise deiik kumalardan olurdu.
Ezan okunduunda, sanki anlam gibi, 8-10 kii birden yeleklerinin cebinden saati karr "Akam olmu" gibilerden ksa cmleler mrldanrd.
..

Benim hi yeleim olmad..
Hi yelek giymedim..
Ne zaman o yelekleri dnsem aklma bizim kyller ve Atatrk gelir.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 05.09.2012, 22:31:20
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Ben bir kere yelek giydiimi hatrlyorum ama ksa sreli oldu. Sanrm kuma pantolon dikiliyordu stne ayn kumatan m ne yelek de dikilmiti. Lise yllaryd sanrm.

Aslnda giyen kii zayfsa olduka gzel durur yelek. ceketi karnca da kendine gre bir klk verir. artk giyen kalmad. Ho kravat takan bile kalmad artk ya.

+Quote Post
oldkid
mesaj 06.09.2012, 12:33:25
leti #3

Grup Simge

leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Hala k sezonunda sk olmamakla beraber yelek giyiyorum Protoss. Kimse kalmad derken arada beni harcama ltfen...

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
sahaf
mesaj 07.09.2012, 08:25:39
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,125
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Yelek iinde birde akmak cebi olursa iyi olur; yelek cebi iine ibola akmak ok gzel yakrd. Bizim kahvenin nnde bir gmen day vard hsmen aga adnda. Hsmen aga ceket giymezdi ama kollarn hafiften kvrd uzun kollu gmleinin stne kahverengi bir yelek giyerdi. Yelek i cebinde devaml metalik renkte bir ibola akmak tard. Bazen ondan ate isterdim maltepe sigaram yakmak iin, o da zarife yeleinin i akmak cebinden ibolasn karr ve maltepe sigaram yakard ama bazende maltepe sigaram ibola akmak ile yakalard laugh.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
raymond
mesaj 08.09.2012, 13:38:22
leti #5

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Yukarda bahsedilen tarzdaki ilk (ve sanrm son) yeleimi 9-10 yalarnda 1981-1982 dneminde giydim... Kuzenimle bana 1981'in Ramazan ya da Kurban bayramndan birinde farkl renkte birer takm elbise alnmt... Bu iki minik takm, renk haricinde hemen hemen aynyd... Dikkatimi eken yn, arkas saten n ceket ve pantolonun kumandan mamul yelei idi... Bir ocuun bu tarz bir yelek giyip giymeyeceine arm olmalydm... Fakat ite basbaya bir ocuk yeleiydi ve giyecektim... ki adet farkl renk ve tonda papyon da hediye edilmiti o sra... Bu takm ve dolaysyla yeleimi papyonlarmdan sz konusu yelee en ok yakanyla birlikte 2 yl kadar kullandm... Sonra tabi boy uzuyor vs...
Yetikinliimde pek tercih etmedim ve de etmiyorum akas... Hani dnde damatlara filan gider ama gnlk yaam ierisinde fazla ar kayor gibi geliyor bana...
u sralar bilardo oyunculuu lisans alaym diyorum... Olur da ehirdeki minik turnuvalara katlrsam st turlarda yelek-papyon zorunluluu getirilebiliyor (o kadar tur atlayamam geri)... Bu durumda ne yaparm bilemiyorum rolleyes.gif...
Yukardaki fotorafa gelince...
Yakana yakyor yle deil mi?..
Atamza da ok yakm...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
ember
mesaj 09.09.2012, 10:05:11
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

80'lerde gderi yelekler ok modayd.. Genelde taba ve nefti yeil olanlar.. Bunlar komple gderi olabildikleri gibi srtlar ayn renk saten kuma da olabiliyordu.. nden iki veya dmeyle kapanrlar ve ounlukla kr yelek cepleri olurdu.. Yani bu cepler grnt olarak vardlar, elini soktuunuzda kapal olduklarn grrdnz.. Bel ksmnda tokal yarm bir kemer yelekleri tamamlard..
4-5 yl nce gderi ve deri yelekler yeniden moda oldular.. Siyah ya da taba gderi bir yelei ayn renk izmeler ve kot pantolonla giymenin spor kln ok beenir ve halen kullanrm..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 16.09.2012, 20:10:43
leti #7

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

80'lerde gderi yelekler ok modayd.. Genelde taba ve nefti yeil olanlar.. Bunlar komple gderi olabildikleri gibi srtlar ayn renk saten kuma da olabiliyordu.. nden iki veya dmeyle kapanrlar ve ounlukla kr yelek cepleri olurdu.. Yani bu cepler grnt olarak vardlar, elini soktuunuzda kapal olduklarn grrdnz.. Bel ksmnda tokal yarm bir kemer yelekleri tamamlard..

ayn tarif ettiiniz gibi bir yeleim vard.ak kahverengi set bir yelek.ok sevdiim bu yelei bilmiyorum hangi drt ile(byk ihtimal modas geti ve bouna yer kaplyor diyerek ) bir arkadamn kardeine hediye etmitim.yine ayn yllarda koyu yeil saten bir yeleim vard kilim desenli.vitrinde grr grmez ok houma gitmiti.satc onun tek kaldn istiyorsam vitrine girip karmam syleyince armtm.''giremem ben oraya imdi ''demiti.belkide vazgececeimi sand ama evet vitrine girdim ve aldm o yelei.birazda indirim yapmt satc bana.sonra skldm ve bu yelein n yznden (kilim deseniydi ya ) kendime kk bir anta diktim smile.gif

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 21.07.2019 - 04:09:31
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net