IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Giyimler - Takilar

Blm Kurallar

Eski gnlerde kullandmz giysi ve taklar hakkndaki yazlarnz bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Krk
ember
mesaj 22.02.2008, 18:41:22
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

70lerin ve 80lerin modas krk yakalard.. zellikle de vizon olanlar.. ki yavru vizon az aza vermi bir ekilde ortadan bir brola birletirilmi olarak kuma mantonun yakasn daha dorusu giyenin boazn sarard.. Gz deliklerine iki boncuk yerletirilmi bir ekilde hem de.. Ne korkun bir modayd..

Bir de etoller vard.. Bunlar, kurbann kafa gz eklini korumad iin bildiimiz yn allarn krk versiyonu olarak grnrd gze.. Bu yzden o kadar vahi durmazd ama o hayvancklarn bu krkler iin nasl canice katledildiini rendim reneli krk ve krk rnlerine zel bir nefretim var.. Geri o zamanlar pekok insan bu boyutunu bilmiyordu..

Yine 80lerde uzun vizon ya da astragan mantolar ve zellikle tavan, sansar ve tilkiden mamul ksa krk ceketler ok ama ok modayd..

imdi bunlarn hepsinin yerini taklit krkler ald ve ok da iyi oldu..

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
clown
mesaj 22.02.2008, 18:47:36
leti #2

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Krk modas hayatm boyunca nefret ettiim ve giyeni iddetle knadm bir modadr. O zenginlik sembol krk aksesuar ve giysiler benim iin ne byk bir grgszlk iaretidir anlatamam. Giyeni hep durdurup sormak istemiimdir. u giyside ka hayvann kanl gzyalar var biliyor musun diye?

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
linea
mesaj 22.02.2008, 23:15:08
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Krk sadece sahibi olan hayvana yakyor. ocukluumdan hatrladm ayrnt, krk giyen teyzelerin genelde hayli iman olmalaryd. iman ve krk giyen kadndan daha irkin bir grntye ( insana ilikin ) rastlamadm mrm boyunca. Zayf insana krk yakr demek deil elbette bu.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
hazan
mesaj 23.02.2008, 00:06:51
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Yanlyormuyum diye imdi tekrar baktm.Ama doru..Daha fazla okumak istemedim..Astragan krklerin elde edilmesi iin, yavrunun anne karnndan daha domadan mdahele edilerek alndn duymu yada okumutum bir zamanlar..Bunu renince neler hissettiimi anlatmama gerek yok sanrm..Daha sonra bir ara yine aklma gelip yle bir aratrmtm ve aa yukar ayn eyler..Yavrunun dnyaya gelmesinden ok ksa bir sre sonra ileme tabi tutuluyorlar..eitli kalitelerde elde etmek iin, bazen l doanlar ya da henz bir ka gnlk yavrularn kullanldn yazyor ve ben baz canilerin gerekten anne karnndayken bile mdahale ettiklerine inanyorum nedense..Geri ne farkeder denebilir ha anne karn ha yeni domu ha yetikin.Doru, ama insanolunun vahet snrlarn dndke rperiyorum yine de.Ac olan ise hala bu krklere taleplerin olduunu dnmem.Astragan kuzular yada dier krk hayvanlar hala biryerlerde insanolunun vahetine maruz kalyorlar her ne kadar taklitleri ksada..

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 27.02.2008, 13:34:41
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

tylerim diken diken oldu.hayatta pek ok eyden nefret ederim ama krk ilk tedir yeride deimez.ve malesef hazan kardeimin dedii gibi astaragan krk zavall kuzularn derisinden yaplr.zavall tilkiler vurulur derileri yzlp kurua satlr.hanmlara dogum gn hediyesi olur.ormanlarn o gzel kedileri ldrlr ,vizonlar,inilalar(nasl sevimlidir)rakunlar.dnmesi bile beni hasta ediyor.insan olan krk giymez diyorum

--------------------

+Quote Post
clown
mesaj 29.02.2008, 17:57:36
leti #6

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Keke sadece ldrlen hayvanlarn derileri krk iin kullanlyor olsa. Ne yazk ki baz hayvanlarn derileri canlyken yzlyor. Bunu izlemitim... Ve ve diyebilirim ki hayatm boyunca izlediim sanrm en vahice ve ac eydi. O derisi yzlen hayvann tm dersi karldktan sonra bile bir ka dakika hayatta kaldn biliyor musunuz...Gzlerini ap kapadn. nsan olan insanlndan utanr...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
elvina
mesaj 29.02.2008, 23:03:39
leti #7

Grup Simge

leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 191

Evet astragan krkler ..Babaannemin arkadalarnn her birinin siyah astraganlar vard ve gnlere hepsi byle bir rnek giyinmi gelirlerdi smile.gif laugh.gif

+Quote Post
alikusu
mesaj 01.03.2008, 04:10:09
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

kocaman iman yal teyzelerin sanrm snf atlama mereklarnn eseriydi bu krkler zavall hayvanlarn ektiklerini zaten yazamayacam bunlarn ticaretini yapanlarn insanln en byk suunu ilediklerini dnyorum..

birde krk deyince aklma nam- dier afroditimiz geldi filmlerinde krklerle salnrd tongue.gif
baz trk filmlerinde gen kzlar batan karma arac olarak kullanlrd yada yeni zengin sonradan grmeler hemen bir krk geirirlerdi srtlarna laugh.gif ..
birde mayonun stne krk giyip poz verenler ki bu mantda hi anlayamammdr, ne alaka yaa ohmy.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
superisi
mesaj 10.02.2011, 13:29:26
leti #9

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Malesef 80 li yllarda Krk giymek moda idi. Geliri yksek olanlar krk giyebiliyordu. Bu yzden zenginliin gstergesi olmutu.

Bunu eski Trk filmlerinde ska gryorduk. Zengin adam, sevgilisini mutlu edebilmek iin ona pahal bir krk alyordu. Kz krk okayarak "Yumuack, sndm imdi" diyerek samalard. Ya da snf atlayan grgsz ailelerin ilk ii krk almak olurdu. Zamann nl sanatlar da bu krk modasna nclk etmilerdi.

Hayvanseverlerin bir numaral hedefleri bu krk giyen kadnlard. eitli protestolar yaparlard. Krk giyen kadnlarn zerine krmz boyalar atar, plak gsteriler dzenlenirdi.

Hi bir zaman krk giymeye heveslenmedim. Zira ben de bir hayvanseverim. Hele yavru foklarn krkleri iin nasl vahice avlandklarn grnce krkten daha bir nefret ettim. (Bilmeyenler iin.. Yavru foklar krkleri zedelenmesin diye ular ivili sopalarla balar ezilerek ldrlyorlar.)

Bir ara gerek deriye olan tutkum nedeniyle kendimle elikiye dtm. Deri giymek de krk giymekle birdi nk.
imdilerde deri mont, kemer, ayakkab ya da anta alrken gerek deri olsun diye tutturmuyorum. Sahteleri de en az orijinalleri kadar kaliteli ve gzel olabiliyor nk. Eskiden bir ey alnrken 20 sene kullanabilmek iin dayankl ve kaliteli olmas isteniyordu. Ancak zaman tketim zaman. Bkyorsun, eskimeden yenisini alveriyorsun.

Bir de kuzu eti yemiyorum. Yazk kuzulara siz de yemeyin ltfen crying.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Bakrky-Kodokan&Ahmet Okumu Spor Merkezi
2 sahaf 1,785 28.09.2019 - 18:59:49
G?n: sahaf
No new Bir Zamanlar Bakrky
136 sahaf 249,914 06.01.2018 - 11:56:35
No new Bakrky Akl Hastanesi
18 lifelines 7,170 20.10.2016 - 16:15:36
G?n: vergilius
No New Posts Krk Katr M, Krk Satr M?
1 Adore 1,204 16.08.2016 - 00:32:41
G?n: hazan
No New Posts Bakrky Yenimahalle Doumevi Hastanesi
3 sahaf 2,121 30.06.2016 - 20:13:57

RSS Basit Grnm Tarih : 19.10.2019 - 06:24:15
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net