IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Toprak Sergen, TRT - He-Man'in Sesi
GaLaCTiCa
mesaj 13.02.2010, 11:16:03
İleti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Ankara
Üye No: 12

Alpino dostumuz da hatırlattı sağolsun. Toprak Sergen'e ait bir konu başlığı açayım dedim. Geçde olsa bugün açabildim konu başlığını Toprak Sergen usta'nın. Kendisine ait web sayfasında hayat hikayesi genişçe yer alıyor ama makbul olan kendimce bir şeyler yazmak deyip kanınca kararınca aklıma şu anda gelenleri yazdım. şte seslendirme kahramanı, başarılı dublaj sanatçısı ve sunucu. Muhteşem ses tonuyla, akıcı ve duru türkçesiyle. He-Man'i, Buddy'yi (Charles ş Başında dizisinde), Kuzenlerimiz Muhteşem kili de Larry'yi. Ve Voltronda baş aslanı seslendiren muhteşem ses. imdilerde onu artık dizi ve film seslendirmelerinden çok reklam seslerinde duyuyoruz. Taktir ettiğim yanlarından biri de seçiciliğidir Toprak Usta'nın.wink.gif Önüne gelen her işi de almıyor seslendirme yapmıyor diye tahmin ediyorum. En azından ben az ama öz duyuyorum sesini. Sözü Sevgili Raymond ve Alpinoya bırakıyorum. smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
superisi
mesaj 21.01.2011, 00:24:31
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: izmir
Üye No: 532
Ruh Halim:

www.topraksergen.com resmi web sitesinde Toprak Sergen hakkında merak ettiğiniz ne varsa bulabilirsiniz.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
ntetik73
mesaj 21.01.2011, 09:25:21
İleti #3

Grup Simge

Nereden: Denizli
Üye No: 4,255
Ruh Halim:

gerçekten süper bir ses toprak sergen.ama ailede tek değil semih sergen ve burak sergende var.hepside büyük yetenek mükemmel ses. smile.gif

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post
raymond
mesaj 21.01.2011, 10:31:24
İleti #4

Grup Simge

Nereden: Ktahya
Üye No: 172

QUOTE(galactica @ 13.02.2010, 11:16:03) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Alpino dostumuz da hatırlattı sağolsun. Toprak Sergen'e ait bir konu başlığı açayım dedim. Geçde olsa bugün açabildim konu başlığını Toprak Sergen usta'nın. Kendisine ait web sayfasında hayat hikayesi genişçe yer alıyor ama makbul olan kendimce bir şeyler yazmak deyip kanınca kararınca aklıma şu anda gelenleri yazdım. şte seslendirme kahramanı, başarılı dublaj sanatçısı ve sunucu. Muhteşem ses tonuyla akıcı ve duru türkçesiyle. He-Man'i, Buddy'yi (Charles ş Başında dizisinde), Kuzenlerimiz Muhteşem kili de Larry'yi. Ve Voltronda baş aslanı seslendiren muhteşem ses. imdilerde onu artık dizi ve film seslendirmelerinden çok reklam seslerinde duyuyoruz. Taktir ettiğim yanlarından biri de seçiciliğidir Toprak Usta'nın.wink.gif Önüne gelen her işi de almıyor seslendirme yapmıyor diye tahmin ediyorum. En azından ben az ama öz duyuyorum sesini. Sözü Sevgili Raymond ve Alpinoya bırakıyorum. smile.gif

Toprak Sergen ile ilgili konu başlığının açılmasının 2010 başlarına kalmış olması sanırım forumdaki diğer pek çok konu başlığında dolaylı olarak kendisinden söz edilmiş olmasıyla izah edilebilir rolleyes.gif... Örneğin; Muhteşem kili, He-Man gibi başlıklar... O yüzden bu genç ustayı ihmal etmiş sayılmayız öyle değil mi?..
Sevgili galactica zaten güzel özetlemiş Toprak Sergen'i... Benim ilave edebileceğim husus, Sergen'in bir diğer yetenek (fakat son dönemlerde yazarlık ve program yapımcılığı-sunuculuğundan -ki başarılı buluyorum- dolayı dublajdan eskilere oranla belirgin bir biçimde uzaklaşmış) olan Yekta Kopan (Candy'nin sesi Yeşim Kopan'ın kardeşi) ile uzun yıllar çok başarılı bir ikili oluşturmaları... 80'ler ağırlıklı olmak üzere 90'ların da hatırı sayılır bir bölümünde çizgi ve dizi filmlerdeki baş karakterlerin dublajını neredeyse domine ettikleri, üstelik bunu çok genç yaşlarda başardıkları söylenebilecek olan bu ikili, belki de söz konusu karakterleri sevmemizdeki en önemli etkenlerdi, ne dersiniz?..
Toprak Sergen'i dublaj dışında -kendi adıma- nadir olarak, birkaç yapımda görmüşlüğüm var... Bunlardan en eskisi TV Okulu'ndaki genç öğrenci rolü... Yurt dışından geldikleri için Türkçe'yi lyıkıyla öğrenememiş ve kullanamamış fakat bu konuda gayret gösteren bir genç rolü... Bir diğeri de Tekin Akmansoy'un 90'lardaki dizisi "Sonradan Görmeler"de, işadamı Nuh Partal'ın (Erol Kardeseci) oğlu rolü...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
le_ali
mesaj 19.02.2012, 19:54:04
İleti #5

Grup Simge

Grup: Üye
Üye No: 1,596

Toprak Sergen'in 80'lerin sonundaki okuma-yazma öğrenme programındaki rolü Almanya'dan gelen Adem'di. Bu program, ilki 80lerin başında yine benzer bir kadroyla yapılan programın adeta devamıydı. Öğretmen yine aynı öğretmen hanımdı. Elçin anal, Fatma Hanım rolüyle her iki yapımda da rol almıştı.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Toprak Fırınlar
Toprak Frnlar
2 demeter 2,153 19.02.2012 - 21:12:26
Gn: Adore
No New Posts Topraktan Fırın (Terle Fırınım)
0 raymond 1,125 04.09.2007 - 21:47:01
Gn: raymond

RSS Basit Görünüm Tarih : 19.08.2019 - 17:04:59
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net