IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Toprak Sergen, TRT - He-Man'in Sesi
GaLaCTiCa
mesaj 13.02.2010, 11:16:03
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,590
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Alpino dostumuz da hatrlatt saolsun. Toprak Sergen'e ait bir konu bal aaym dedim. Gede olsa bugn aabildim konu baln Toprak Sergen usta'nn. Kendisine ait web sayfasnda hayat hikayesi genie yer alyor ama makbul olan kendimce bir eyler yazmak deyip kannca kararnca aklma u anda gelenleri yazdm. te seslendirme kahraman, baarl dublaj sanats ve sunucu. Muhteem ses tonuyla, akc ve duru trkesiyle. He-Man'i, Buddy'yi (Charles Banda dizisinde), Kuzenlerimiz Muhteem kili de Larry'yi. Ve Voltronda ba aslan seslendiren muhteem ses. imdilerde onu artk dizi ve film seslendirmelerinden ok reklam seslerinde duyuyoruz. Taktir ettiim yanlarndan biri de seiciliidir Toprak Usta'nn.wink.gif nne gelen her ii de almyor seslendirme yapmyor diye tahmin ediyorum. En azndan ben az ama z duyuyorum sesini. Sz Sevgili Raymond ve Alpinoya brakyorum. smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
superisi
mesaj 21.01.2011, 00:24:31
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

www.topraksergen.com resmi web sitesinde Toprak Sergen hakknda merak ettiiniz ne varsa bulabilirsiniz.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
ntetik73
mesaj 21.01.2011, 09:25:21
leti #3

Grup Simge

leti: 1,010
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

gerekten sper bir ses toprak sergen.ama ailede tek deil semih sergen ve burak sergende var.hepside byk yetenek mkemmel ses. smile.gif

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post
raymond
mesaj 21.01.2011, 10:31:24
leti #4

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

QUOTE(galactica @ 13.02.2010, 11:16:03) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Alpino dostumuz da hatrlatt saolsun. Toprak Sergen'e ait bir konu bal aaym dedim. Gede olsa bugn aabildim konu baln Toprak Sergen usta'nn. Kendisine ait web sayfasnda hayat hikayesi genie yer alyor ama makbul olan kendimce bir eyler yazmak deyip kannca kararnca aklma u anda gelenleri yazdm. te seslendirme kahraman, baarl dublaj sanats ve sunucu. Muhteem ses tonuyla akc ve duru trkesiyle. He-Man'i, Buddy'yi (Charles Banda dizisinde), Kuzenlerimiz Muhteem kili de Larry'yi. Ve Voltronda ba aslan seslendiren muhteem ses. imdilerde onu artk dizi ve film seslendirmelerinden ok reklam seslerinde duyuyoruz. Taktir ettiim yanlarndan biri de seiciliidir Toprak Usta'nn.wink.gif nne gelen her ii de almyor seslendirme yapmyor diye tahmin ediyorum. En azndan ben az ama z duyuyorum sesini. Sz Sevgili Raymond ve Alpinoya brakyorum. smile.gif

Toprak Sergen ile ilgili konu balnn almasnn 2010 balarna kalm olmas sanrm forumdaki dier pek ok konu balnda dolayl olarak kendisinden sz edilmi olmasyla izah edilebilir rolleyes.gif... rnein; Muhteem kili, He-Man gibi balklar... O yzden bu gen ustay ihmal etmi saylmayz yle deil mi?..
Sevgili galactica zaten gzel zetlemi Toprak Sergen'i... Benim ilave edebileceim husus, Sergen'in bir dier yetenek (fakat son dnemlerde yazarlk ve program yapmcl-sunuculuundan -ki baarl buluyorum- dolay dublajdan eskilere oranla belirgin bir biimde uzaklam) olan Yekta Kopan (Candy'nin sesi Yeim Kopan'n kardei) ile uzun yllar ok baarl bir ikili oluturmalar... 80'ler arlkl olmak zere 90'larn da hatr saylr bir blmnde izgi ve dizi filmlerdeki ba karakterlerin dublajn neredeyse domine ettikleri, stelik bunu ok gen yalarda baardklar sylenebilecek olan bu ikili, belki de sz konusu karakterleri sevmemizdeki en nemli etkenlerdi, ne dersiniz?..
Toprak Sergen'i dublaj dnda -kendi adma- nadir olarak, birka yapmda grmlm var... Bunlardan en eskisi TV Okulu'ndaki gen renci rol... Yurt dndan geldikleri iin Trke'yi lykyla renememi ve kullanamam fakat bu konuda gayret gsteren bir gen rol... Bir dieri de Tekin Akmansoy'un 90'lardaki dizisi "Sonradan Grmeler"de, iadam Nuh Partal'n (Erol Kardeseci) olu rol...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
le_ali
mesaj 19.02.2012, 19:54:04
leti #5

Grup Simge

Grup: ye
leti: 42
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,596

Toprak Sergen'in 80'lerin sonundaki okuma-yazma renme programndaki rol Almanya'dan gelen Adem'di. Bu program, ilki 80lerin banda yine benzer bir kadroyla yaplan programn adeta devamyd. retmen yine ayn retmen hanmd. Elin anal, Fatma Hanm rolyle her iki yapmda da rol almt.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Toprak Frnlar
Toprak Frnlar
2 demeter 2,186 19.02.2012 - 21:12:26
G?n: Adore
No New Posts Topraktan Frn (Terle Frnm)
0 raymond 1,157 04.09.2007 - 21:47:01
G?n: raymond

RSS Basit Grnm Tarih : 06.12.2019 - 03:39:01
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net