IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Yiyecek - Iecekler

Blm Kurallar

Eski gnlerden tad damanzda kalan yiyecek ve iecekleri bu balk altnda yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Alıç Reçeli
Adore
mesaj 24.07.2011, 03:09:03
İleti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Üye No: 54,831
Ruh Halim:

Alıç reçeli yengemin yaptığı en güzel reçeldi.
Kimi zaman kahvaltıya çağırdığında masaya ilk ben oturur "Yenge alıç reçeli var dimi" diye sorardım.
Ekmeğin üzerine kalınca sürerek yediğim alıç reçelinin tadını hala unutamam.
Yıllardır yemedim mi desem, yiyemedim mi desem tongue.gif
Kim yapacak, kim ikram edecek?

Benim garip olduğunu düşündüğüm bir huyum da var.
Açıklayıp rahatlıyım istedim.
Belki bu garipliğe bir ortak çıkar tongue.gif

Ekmeğin üzerine reçel sürmeden önce yağlı beyaz beynir sürmeyi, reçeli de üzerine sürüp yemeyi çok seviyorum.

Kuskus'u şeker dökerek yememe şaşıranlar olmuştu, belki peynirli reçele suç ortağı bulurum smile.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
okseybilenkiz
mesaj 24.07.2011, 09:17:27
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(loreyeno @ 24.07.2011, 04:09:03) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Ekmeğin üzerine reçel sürmeden önce yağlı beyaz beynir sürmeyi, reçeli de üzerine sürüp yemeyi çok seviyorum.

Kuskus'u şeker dökerek yememe şaşıranlar olmuştu, belki peynirli reçele suç ortağı bulurum smile.gif

hiç arıç receli yemedim tadını bilmem ama şu peynir ve reçel konusunda size suç ortaklığı yapıçam
bende bu şekilde yerim ama çogu insan yemiyormuş-yemezmiş.
arkadaşım özgül mesela .o bu şekilde tatlı ile tuzlunun karışıp yenmesini çok affedersiniz iğrenç buluyor smile.gif
böyle bir şey olamazmış.benim yağ,üstüne reçel dahada üstüne peynir sürüp yemem onu deli ediyor.
''yenmez böyle şey'' diyor ama 'ben ''niye yenmesin yakışıyorlar ''diyorum smile.gif

--------------------

+Quote Post
rainbowbrite
mesaj 24.07.2011, 09:56:51
İleti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: bi yer ite...
Üye No: 58,055

QUOTE(loreyeno @ 24.07.2011, 04:09:03) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Alıç reçeli yengemin yaptığı en güzel reçeldi.
Kimi zaman kahvaltıya çağırdığında masaya ilk ben oturur "Yenge alıç reçeli var dimi" diye sorardım.
Ekmeğin üzerine kalınca sürerek yediğim alıç reçelinin tadını hala unutamam.
Yıllardır yemedim mi desem, yiyemedim mi desem tongue.gif
Kim yapacak, kim ikram edecek?

Benim garip olduğunu düşündüğüm bir huyum da var.
Açıklayıp rahatlıyım istedim.
Belki bu garipliğe bir ortak çıkar tongue.gif

smile.gif))rahmetli anneannem yapardı alıç reçelini.çokkk severim ben de:)hele labne peynir üzerine sürün,daha bi güzel olur:)halen bulabiliyorum ben.Kıbrıstan tanıdıklar var,hep ayırırlar bana bi kavanoz her yıl.ama kavanoz da kavanoz hani:))yani bu reçel benim bildiğim kıbrısta çokkk yapılıyo:)kuskusa gelince...
yine rahmetli anneannem ve dedemlerden biliyorum.onlar da şehriyeli pilavı tuzsuz yapar,şekerle yerdi smile.gif

QUOTE(çokseybilenkiz @ 24.07.2011, 10:17:27) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

hiç arıç receli yemedim tadını bilmem ama şu peynir ve reçel konusunda size suç ortaklığı yapıçam
bende bu şekilde yerim ama çogu insan yemiyormuş-yemezmiş.
arkadaşım özgül mesela .o bu şekilde tatlı ile tuzlunun karışıp yenmesini çok affedersiniz iğrenç buluyor smile.gif
böyle bir şey olamazmış.benim yağ,üstüne reçel dahada üstüne reçel sürüp yemem onu deli ediyor.
''yenmez böyle şey'' diyor ama 'ben ''niye yenmesin yakışıyorlar ''diyorum smile.gif

bence de çokkkk yakışıyolar:)ben de artık sizin bir suç ortağınızımmm:)

--------------------
hayal bi admsa,gerek de o aslnda...admsz...tesiz...

+Quote Post
portakal
mesaj 24.07.2011, 12:10:00
İleti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Thundera
Üye No: 774
Ruh Halim:

Aranızda bana da yer var mı? bayılırım peynir reçel ikilisine smile.gif))

--------------------
orda kal!

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 24.07.2011, 14:32:09
İleti #5

Grup: Yasaklı Üye
Üye No: 4,743
Ruh Halim:

bizim buralarda alıça,yaban elması derler. kışın meyvaları toplanır reçel yapılır. ayrıca alıç damar tıkanıklıklarına,uykusuzluğa ve tansiyona iyi gelir.

+Quote Post
nese
mesaj 24.07.2011, 15:11:37
İleti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: Denizli
Üye No: 7,549
Ruh Halim:

Bir suç ortağı da burada!
Sevilmez mi yahu smile.gif Ben de alıç reçeli yemedim ama merak ettim doğrusu.Tadına bakmak istediğim reçeller arasına ekledim bunu da.Ceviz reçeli, zeytin reçeli de bunlar arasında..
Hazır ikililerden konu açılmışken nutella'yla çilek reçeli de güzel olur wink.gif Fazla kalori yüklemesini göze alıyorsanız.. smile.gif

--------------------
"Uyu ya da uyuma ne farkeder, senin iin dnya masal m okuyacak?
Boversene..."
j.s

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 24.08.2019 - 06:17:18
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net