IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> izgi Filmler

Blm Kurallar

ocukluumuza ait belkide en deerli hatralarmzdan olan izgi filmler bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
iftlikteki Kz
bilgehan
mesaj 15.06.2007, 11:31:19
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 425
Katlm: 08.06.2007
ye No: 108
Ruh Halim:

Bu izgi filmi hatirlayan varmi.1987 yada 1988 de her sali trt gleden sonra kusaginda yayinlanmisti.orjinal adi Anne of green gables(yesilin kizi Anne)'di.bir ifti ailesi evlat ediniyordu.aslinda onlar bi erkek ougu istemislerdi iftlik islerine yardim etmesi iin fakat bu kizil sali kiz gnderilmisti onlarda tekrar gndermeyip ona bakmislardi.Anne'in kizil,uzun ve rgl salari ile illerle dolu sevimli bir yz vardi.
Bir yanl dzeltmek istedim. 1987-1988'de leden sonra kuanda yaynlanan izgi dizinin "Anne of Green Gables" deil de "Katri, Girl of the Meadows" (Katri, iftlikteki kz) olduunu rendim bir sre nce.
Kartrm olmamdaki en byk sebep, konularn birbirine benzemesi. Her iki ocuunda iftlie bykbabasnn yanna braklmas, arkadalar gibi zellikleri ve yllar nce izlemi olmann da etkisi var.
zr diliyorum tm arkadalardan.jetfire77 doru izgi filmi hatrlam.

Katri'nin annesi, Katri'yi Finlandiya'ya dedesinin yanna brakp Almanya'ya gideli yl olmutur. Finlandiya, Rus igali altndadr ve yredekiler dardan haber alamamaktadrlar. iftlikte ise iler iyi gitmemektedir. Katri 9 yanda olmasna ramen komu iftlikte i bulmutur. Btn zorluklara ramen hayata her zaman olumlu tarafndan bakmas ve byk cokusu onu ayakta tutmaktadr ve annesinin gelecei gn beklemektedir.

Edit: Bilgi
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
jetfire77
mesaj 15.06.2007, 11:34:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 900
Katlm: 17.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 23

Evet hatirladim bu izgi filmi finlandiya lkesinde geiyordu konusu yasli ift kizi evlatlik almislardi ve kiz iftlikler obanlik yaparak hayatini kazaniyordu

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
MisafirMisafir_*
mesaj 01.07.2007, 13:51:30
leti #3

Misafir Yazar

hikaye kanada'nin avonlea kasabasinda geiyordu.anne shirley adinda kimsesiz bir kizin sevgi dolu hikayesi anlatiliyordu.

+Quote Post
pride
mesaj 02.07.2007, 20:12:57
leti #4

Grup Simge

Grup: ye
leti: 20
Katlm: 02.07.2007
ye No: 217

hem dizi olarak hemde anime olarak izlemistim, olduka gzel bir dizi idi ama dizi film ve animenin sonu farkli idi, yasadigi ada gerekten uzun sre hayallerimi sslemisti, evi ok sevimli idi, fazlasi ile gururlu ve konuskan bir kizdi, salarini yanlislikla yesile boyadigi blm aklimda kalmis

+Quote Post
clementine
mesaj 06.07.2007, 00:34:14
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 152
Katlm: 06.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 91

ok gzel bir izgi film di bir blmde de arkadasiyla visne suyu sanip bir sise sarap imislerdi sonra sarhos olmuslardi. Ona bakan iki kardes vardi Mathew va Martha idi sanirim. Mathew lmst Anne de Marthayi yaliniz birakmamak iin egitiminde evde devam etmye karar vermisti.

Ilgitir sanki ben bu konuyla ilgili mesaj yazdim. Basliklarda gezerken hep bir dejavu hissi geliyor ama bakiyorum posta atmamisim. Eski siteden kalma herhalde orayla karistiriyorum.

+Quote Post
bilgehan
mesaj 06.08.2007, 17:01:46
leti #6

Grup Simge

Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
bilgehan
mesaj 16.09.2011, 00:18:09
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

Bir yanl dzeltmek istedim. 1987-1988'de leden sonra kuanda yaynlanan izgi dizinin "Anne of Green Gables" deil de "Katri, Girl of the Meadows" (Katri, iftlikteki kz) olduunu rendim bir sre nce.
Kartrm olmamdaki en byk sebep, konularn birbirine benzemesi. Her iki ocuunda iftlie bykbabasnn yanna braklmas, arkadalar gibi zellikleri ve yllar nce izlemi olmann da etkisi var.
zr diliyorum tm arkadalardan.jetfire77 doru izgi filmi hatrlam.
Katri'nin annesi, Katri'yi Finlandiya'ya dedesinin yanna brakp Almanya'ya gideli yl olmutur. Finlandiya, Rus igali altndadr ve yredekiler dardan haber alamamaktadrlar. iftlikte ise iler iyi gitmemektedir. Katri 9 yanda olmasna ramen komu iftlikte i bulmutur. Btn zorluklara ramen hayata her zaman olumlu tarafndan bakmas ve byk cokusu onu ayakta tutmaktadr ve annesinin gelecei gn beklemektedir.

izgi filmle ilgili baz bilgiler
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 16.09.2011, 19:25:17
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(jetfire77 @ 15.06.2007, 12:34:42) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Evet hatirladim bu izgi filmi finlandiya lkesinde geiyordu konusu yasli ift kizi evlatlik almislardi ve kiz iftlikler obanlik yaparak hayatini kazaniyordu

gecenlerde cici kz baln okurken kendi kendime ''bizim ocuklardada (bizim forumun kzlar ve olanlar na taktm genel bir ad smile.gif )mthi bir hafza var.hi bir eyi unutmuyorlar ama ilerinden biride Kalevala Destan'ndan bahseden izgi filmin hangisi oldugunu yazsa ya ''dedim.meerse forumda oda varm smile.gif
ite finlandiyada geen ve arada o mehur destandan bahseden izgi film buydu .
hatrlayan ve ekleyen btn arkadalara ok teekkrler

--------------------

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 16.09.2011, 19:32:56
leti #9

Grup: Yasakl ye
leti: 608
Katlm: 18.03.2009
ye No: 4,743
Ruh Halim:

iftlikteki kz intro.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 27.01.2020 - 18:42:58
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net