IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> izgi Filmler

Blm Kurallar

ocukluumuza ait belkide en deerli hatralarmzdan olan izgi filmler bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Çiftlikteki Kız
bilgehan
mesaj 15.06.2007, 11:31:19
İleti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 108
Ruh Halim:

Bu çizgi filmi hatirlayan varmi.1987 yada 1988 de her sali trt ögleden sonra kusaginda yayinlanmisti.orjinal adi Anne of green gables(yesilin kizi Anne)'di.bir çiftçi ailesi evlat ediniyordu.aslinda onlar bi erkek çoçugu istemislerdi çiftlik islerine yardim etmesi için fakat bu kizil saçli kiz gönderilmisti onlarda tekrar göndermeyip ona bakmislardi.Anne'in kizil,uzun ve örgülü saçlari ile çillerle dolu sevimli bir yüzü vardi.
Bir yanlışı düzeltmek istedim. 1987-1988'de Öğleden sonra kuşağında yayınlanan çizgi dizinin "Anne of Green Gables" değil de "Katri, Girl of the Meadows" (Katri, iftlikteki kız) olduğunu öğrendim bir süre önce.
Karıştırmış olmamdaki en büyük sebep, konuların birbirine benzemesi. Her iki çocuğunda çiftliğe büyükbabasının yanına bırakılması, arkadaşları gibi özellikleri ve yıllar önce izlemiş olmanın da etkisi var.
Özür diliyorum tüm arkadaşlardan.jetfire77 doğru çizgi filmi hatırlamış.

Katri'nin annesi, Katri'yi Finlandiya'ya dedesinin yanına bırakıp Almanya'ya gideli üç yıl olmuştur. Finlandiya, Rus işgali altındadır ve yöredekiler dışarıdan haber alamamaktadırlar. iftlikte ise işler iyi gitmemektedir. Katri 9 yaşında olmasına rağmen komşu çiftlikte iş bulmuştur. Bütün zorluklara rağmen hayata her zaman olumlu tarafından bakması ve büyük coşkusu onu ayakta tutmaktadır ve annesinin geleceği günü beklemektedir.

Edit: Bilgi
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
jetfire77
mesaj 15.06.2007, 11:34:42
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 23

Evet hatirladim bu çizgi filmi finlandiya ülkesinde geçiyordu konusu yasli çift kizi evlatlik almislardi ve kiz çiftlikler çobanlik yaparak hayatini kazaniyordu

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
MisafirMisafir_*
mesaj 01.07.2007, 13:51:30
İleti #3

Misafir Yazar

hikaye kanada'nin avonlea kasabasinda geçiyordu.anne shirley adinda kimsesiz bir kizin sevgi dolu hikayesi anlatiliyordu.

+Quote Post
pride
mesaj 02.07.2007, 20:12:57
İleti #4

Grup Simge

Grup: Üye
Üye No: 217

hem dizi olarak hemde anime olarak izlemistim, oldukça güzel bir dizi idi ama dizi film ve animenin sonu farkli idi, yasadigi ada gerçekten uzun süre hayallerimi süslemisti, evi çok sevimli idi, fazlasi ile gururlu ve konuskan bir kizdi, saçlarini yanlislikla yesile boyadigi bölüm aklimda kalmis

+Quote Post
clementine
mesaj 06.07.2007, 00:34:14
İleti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Istanbul
Üye No: 91

ok güzel bir çizgi film di bir bölümde de arkadasiyla visne suyu sanip bir sise sarap içmislerdi sonra sarhos olmuslardi. Ona bakan iki kardes vardi Mathew va Martha idi sanirim. Mathew ölmüstü Anne de Marthayi yaliniz birakmamak için egitiminde evde devam etmye karar vermisti.

Ilgiçtir sanki ben bu konuyla ilgili mesaj yazdim. Basliklarda gezerken hep bir dejavu hissi geliyor ama bakiyorum posta atmamisim. Eski siteden kalma herhalde orayla karistiriyorum.

+Quote Post
bilgehan
mesaj 06.08.2007, 17:01:46
İleti #6

Grup Simge

Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
bilgehan
mesaj 16.09.2011, 00:18:09
İleti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

Bir yanlışı düzeltmek istedim. 1987-1988'de Öğleden sonra kuşağında yayınlanan çizgi dizinin "Anne of Green Gables" değil de "Katri, Girl of the Meadows" (Katri, iftlikteki kız) olduğunu öğrendim bir süre önce.
Karıştırmış olmamdaki en büyük sebep, konuların birbirine benzemesi. Her iki çocuğunda çiftliğe büyükbabasının yanına bırakılması, arkadaşları gibi özellikleri ve yıllar önce izlemiş olmanın da etkisi var.
Özür diliyorum tüm arkadaşlardan.jetfire77 doğru çizgi filmi hatırlamış.
Katri'nin annesi, Katri'yi Finlandiya'ya dedesinin yanına bırakıp Almanya'ya gideli üç yıl olmuştur. Finlandiya, Rus işgali altındadır ve yöredekiler dışarıdan haber alamamaktadırlar. iftlikte ise işler iyi gitmemektedir. Katri 9 yaşında olmasına rağmen komşu çiftlikte iş bulmuştur. Bütün zorluklara rağmen hayata her zaman olumlu tarafından bakması ve büyük coşkusu onu ayakta tutmaktadır ve annesinin geleceği günü beklemektedir.

izgi filmle ilgili bazı bilgiler
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 16.09.2011, 19:25:17
İleti #8

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(jetfire77 @ 15.06.2007, 12:34:42) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Evet hatirladim bu çizgi filmi finlandiya ülkesinde geçiyordu konusu yasli çift kizi evlatlik almislardi ve kiz çiftlikler çobanlik yaparak hayatini kazaniyordu

gecenlerde cici kız başlığını okurken kendi kendime ''bizim çocuklardada (bizim forumun kızları ve oğlanları na taktığım genel bir ad smile.gif )müthiş bir hafıza var.hiç bir şeyi unutmuyorlar ama içlerinden biride Kalevala Destanı'ndan bahseden çizgi filmin hangisi oldugunu yazsa ya ''dedim.meğerse forumda oda varmış smile.gif
işte finlandiyada geçen ve arada o meşhur destandan bahseden çizgi film buydu .
hatırlayan ve ekleyen bütün arkadaşlara çok teşekkürler

--------------------

+Quote Post
saliha kovuk
mesaj 16.09.2011, 19:32:56
İleti #9

Grup: Yasaklı Üye
Üye No: 4,743
Ruh Halim:

çiftlikteki kız intro.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 25.08.2019 - 17:21:23
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net