IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yayinlar

Blm Kurallar

Eski gnlere ait tm gazete,dergi,kitap vb yaynlar bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Hey Dergisi
TURBO
mesaj 30.05.2007, 07:45:23
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 388
Katlm: 29.05.2007
ye No: 61

Hulusi Tunca ynetiminde zamanin efsane Hey Dergisi. Blue Jean ikinca papucu dama atilmisti. Bir sre sonrada adi Hey Girl olarak degismisti. Gnmzn nemli mzik yazarlarindan Kanat Akkaya ve Tolga Akyildiz gibi isimlerin yazi yazmaya basladigi mzik dergisidir. Bende amatr sayfalarinda bisiiler izmisimdir. Michael Jackson'li kapakli sayilari hala elimde durur. Neden saklarim hala? Onu da bilmem..

--------------------
.oO ne varsa eskilerde var Oo.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 06.06.2007, 22:02:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Hey bizim dergimizdi.. bizim dnemimizin yani.. o yillarda hatirladigim tek ve ilk genlik dergisiydi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Mrbom
mesaj 13.06.2007, 02:10:28
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

QUOTE(TURBO)
Hulusi Tunca ynetiminde zamanin efsane Hey Dergisi. Blue Jean ikinca papucu dama atilmisti. Bir sre sonrada adi Hey Girl olarak degismisti. Gnmzn nemli mzik yazarlarindan Kanat Akkaya ve Tolga Akyildiz gibi isimlerin yazi yazmaya basladigi mzik dergisidir. Bende amatr sayfalarinda bisiiler izmisimdir. Michael Jackson'li kapakli sayilari hala elimde durur. Neden saklarim hala? Onu da bilmem..

turboya zel ...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
Wham
mesaj 29.06.2007, 00:14:49
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
ye No: 6

80lerin en iyi genlik ve eglence dergisi resmen eglenmisler yaw o kusaktakiler...

+Quote Post
TURBO
mesaj 29.06.2007, 02:47:12
leti #5

Grup Simge

leti: 388
Katlm: 29.05.2007
ye No: 61

QUOTE(TURBO)

QUOTE(mrbom)
turboya zel ...

hahahah spermis. saol kardesim..
ok gldm yaaa..

--------------------
.oO ne varsa eskilerde var Oo.

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 20.08.2007, 22:30:03
leti #6

Misafir Yazar

Hey girl dergisinin yukardaki hey dergisinin devami oldugunu simdi grendim.Hi almadim bu hey dergisinden ama kuzenimin dergilerini okurdum bazen....ama hey girl dergisini almistim bisre..

+Quote Post
ZuCChiNi
mesaj 27.08.2007, 14:27:26
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 56
Katlm: 27.08.2007
Nereden: Kayseri
ye No: 460

Keske saklasaymisim dergilerimi sad.gif

Bu arada Hey dergisi varken ayni ekip bir de GIRL dergisi ikardi.
Blue Jean iktiktan sonra hey taklitilige devam etti. (Alman Bravo dergisinin tabii.) Ayrica Blue Jean aktif bir sekilde girince toparlanamadilar.
nce 15 gnde bir ikmaya basladi. Sonra aylik oldu. Sonra da GIRL ile birlestirip adina HeyGIRL dedikleri bir dergi ikarmaya basladilar. Bylece Hey efsanesi de bitmis oldu.

Nena'yi Hey dergisi ile tanidim. Sandra, Modern Talking, Falco, Duran Duran, Culture Club, Rick Springfield, Bruce Springsteen'i ve aklima gelmeyen digerlerini.
Bayide 1 gn gecikse o 1 gn tam 1 ay kadar uzun gelirdi.
Param olmadigi zamanlar alacak kadar bagimliydim. (Bu bir itiraftir.)

Bu arada Hey dergisi ile ilgili ilgin bir hatirami anlatmak isterim.
Zamanin iletisim araci mektup ve dogal olarak bol bol mektup yaziyoruz dergiye.
Gurbeti arkadaslarimizin getirdigi yabanci dergilerin verdigi ikartmalar bizim iin ok degerli o zamanlar. Bir kenarinda BRAVO vs. yazan pul kadar, ama kaliteli ve ok gzel ikartmalar. Her yazdigimda da "neden dergini yaninda etiket vermiyorsunuz?" diye sorardim. Herkes benim gibi yazmis olmali ki sonunda dergide bir haber ikti. Haftaya "herkese etiket veriyoruz" diye. Haftayi sabirsizlik ve merakla bekledim. Sonunda bayideki dergiyi kapip iini amam bir oldu. Ama o ne! Nasil hayal kirikligina ugradim bilemezsiniz. nk derginin iinden ika ika etiket ikti. Bildigimiz, defterlere-kitaplara yapistirip zerine isim, soyisim, sinif, okul vs yazdigimiz, bildigimiz etiket. "E, zaten etiket istiyordun. Ne ikmasi gerekiyordu?" dediniz. Haklisiniz. Adina "ikartma" denen mereti "etiket istiyoruz" diye ne istedigini bilmeden istersen olacagi budur.

--------------------
Bindik bir almete, gidiyoruz kymete.

Takma admn manas: ZuCChiNi

+Quote Post
Okan
mesaj 21.10.2007, 17:14:24
leti #8

Grup Simge

leti: 286
Katlm: 27.07.2007
ye No: 328

Kitap tavsiye:Hulusi Tunca, bundan yillar nce Hey Dergisi iin yaptigi rportajlarini derledigi "Hey Gidi Gnler/70’li Yillar" adli kitabini ikardi.Hey dergisi 1980lerde el degistirdikten sonra yabanci pop agirlikli ikmaya basladi,dolayisi ile kitaptaki rportajlar yerli.

--------------------
Son aga kesildiginde, son nehir zehirlendiginde, son balik yakalandiginda, banknotlarinizin karin doyurmayacagini anlayacaksiniz." Sef Seattle (1790-1866)

+Quote Post
redline
mesaj 21.10.2007, 19:18:46
leti #9

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 274
Katlm: 14.06.2007
ye No: 136

Hey dergisi dneminin en iyi mzik dergisi olmustur...Sadece trk-pop degil,bati mzigi ve listebasi paralari,en yksek oy alan sarkicilari bulmak mmknd...Genel yayin mdr Dogan Sener,hey dergisinin varolmasinda byk emegi vardir...Sadece tm sayilari Dogan Sener'de mevcuttur...

--------------------
" Bilmeden yeilliine dm birdamlaym ben , tm dnyann kknde hereyin kayna sen..."

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 26.10.2007, 15:26:17
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

degisik evrelerden gemis bir dergi hey.ben kk bir ocukkende alinirdi eve nk mzik ile ilgili benim o sirada bildigim tek dergi idi.hafif bati mzigine yerli yabani ayrimi yapmadan yer verirdi.sonra 80'lerin basinda bu sefer ykselen deger arabeks'e kapilarini ati.benim devamli okumaya basladigim 80'lerin ikini yarisinda bu seferde hi utanmadan bir zamanlar stlerinden tiraj yaptiklari bu tr ve sanatcilarini alaya almaya basladilar.saman kagidina basildigi iin bizler kuse blue jean dergisinin ikacagini duyunca sevinten titremistik.blue jean kuse ile tanistirinca bizi bu sefer hey dergisininde orta sayfalar hariinde diger sayfalari kuse olmustu.

80'lerin sonlarina dogru heyik isimli bir dergi verirdi ortasinda.bu dergiiginde ortadaki 2 sayfasi forum adi ile okuyucu mektuplarina ayrilmisti.ok tartismalar olurdu orda misal biri ikar

dnyanin en iyi mzik grubu modern talking derdi.haftaya cevap gelirdi. sen mzikten anlamiyorsun.br haftada o ona derken ok eglenirdik

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 08.12.2019 - 00:33:20
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net