IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Bir Köpeğin Serüvenleri, Run Joe Run
raymond
mesaj 02.07.2007, 18:23:15
İleti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Ktahya
Üye No: 172

Bazi haftalar TonTon Ailesi'nden sonra yayinlanan bir dizi vardi. "JOE" isimli bir Alman kurdunun basindan geçen maceralar... Bu köpek hatirladigim kadar yalnizdi ve diger pekçok köpek filminde islendigi gibi sahibini bulma pesindeydi... Zaman zaman zor durumda kaldiginda höpegin zihninde bir görüntü belirirdi (muhtemelen egitim aldigi günlerin görüntüleri)... onu aklina getirirdi köpek ve sahibinin "saldir joe ' saldiiiiiir !" "kos joe ! kooooooos !" gibi komutlarini hatirlar, olaydan siyrilmaya çalisirdi, ben böyle hatirliyorum, bir de heyecanla bekleyip zevkle izledigimi hatirliyorum... Köpegin zihninde beliren o hayal meyal görüntülerde de sanki sahibi bir askerdi... Bunun disinda hatirima gelen baska birsey yok maalesef...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
semavi
mesaj 26.07.2007, 15:31:23
İleti #2

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
Nereden: Istanbul
Üye No: 290

hangi filmin kahramaniydi bu kurt köpegi co hatirlamiyorum ama birzamanlar bütün köpeklere co ismi veriliyordu bu dizi yüzünden.

--------------------
Bir zamanlar fkir ama gururlu hayatlar vard hani....

+Quote Post
mesaj 26.07.2007, 15:55:21
İleti #3

Grup:
Üye No: 0

Iste bu forumun en iyi tarafi bu.. birden mazideki merak uyandiran bir konu sak diye anlam kazaniveriyor..

Mesela ben küçükken köyde Allah rahmet eylesin bir Ali Amca bu Ali Amcanin da Co adli bir köpegi vardi.. Bu yasli basli adamin bu ismi nerden buldugunu hep merak ettim , bir keresinde anneme sormustum.. Annemde televizyondan demisti ama ben Küçük evdeki Co oldugunu sanmistim..

Belki 20 yil vardir bu konu hiç aklima gelmemisti.. Eyvallah semavi, makbule geçti

+Quote Post
Mrbom
mesaj 26.07.2007, 16:41:41
İleti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: stanbul
Üye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Sahibini arayan bir köpegin maceralarini anlatirdi...

run joe run

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
raymond
mesaj 26.07.2007, 16:52:23
İleti #5

Grup Simge

Nereden: Ktahya
Üye No: 172

Harikasin mrbom !
Bir taraftan hafizamin beni yaniltmamis olduguna sevinirken, diger taraftan unutulan bu eski dostu görmek ziyadesiyle mutlu etti beni...
Bu arada, dizinin 1974-1976 yillari arasinda 19 bölüm olarak NBC'de yayinlandigi bilgisine ulastim, bizdeki yayini daha sonra tabii...
Dizide Joe'nun bütün aksiyonlari, Alman kurtlarina karsi hafiften bir hayranlik beslememe vesile olmus, fakat gerçek yasamda bu cinsle pek anlasamamisimdir...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
soner1971
mesaj 02.09.2007, 12:08:15
İleti #6

Grup Simge

Nereden: Mersin
Üye No: 181

Supersiniz arkadaslar,

Bu konuyu okumamistim. Bir an sanki o devre gittim, Raymond arkadasim anlatirken.

Önce olaylari hatirlardi zihninde, Genelde yakala onu Joe diye seslenirdi sahibi.

Hepinize tesekkürler.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 02.09.2007, 12:33:12
İleti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Ankara
Üye No: 12

Diziden aklimda kalan saldir joe, kos joe, atil joe gibi komutlar. Seksenlerde bu dizinin etkisi ile gördügüm her alman kurdu Joe idi. Her iskoç çoban köpegi (colie)yi de lassie sanmam gibi biggrin.gif Bahçeli evimizde bir müddet kurt köpegi de beslemistik. Ölen köpegimiz Tarzan dan sonra belki yerini doldurmasi için alinmisti. Bizim kurt köpeginin ismi kont'tu. Dizi bizi epey etkisine almis demek ki konta, joe gibi hadi atil kont, atil joe, sunu getir, bunu getir der ama bizim köpek nafile. biggrin.gif ocuk kafamizla kuzenlerle egitmeye çalistik ama sonuç sifirdi.Nerden bilelim o köpegin yetistirilmesini profosyoneller tarafindan yapildigini biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 07.10.2007, 13:22:00
İleti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

Deminden beri joe diye ariyordum konuyu burada buldum nihayet.
Sahibi polis çavus 'u  ....... idi neydi ya? Devamli birilerine yardim eder ve sahibini aramaya devam ederdi.o macera senin bu macera benim durmadan akardi olaylarin içine.
Aklima kazinan bir sahne su sekilde idi. joe yi tel örgülü bir yere kapatirlar ve joe yine eski sahibini hatirlar ve baslar tel örgünün altini kazmaya. telin altini kendi geçecegi kadar kazdiktan sonra oradan tüyerek yeni maceralara dogru kosmaya baslardi.

Bulmusmuydu sahibini acaba...

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 27.12.2007, 14:18:10
İleti #9

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(sahaf)
Deminden beri joe diye ariyordum konuyu burada buldum nihayet.
Sahibi polis çavus 'u ....... idi neydi ya? Devamli birilerine yardim eder ve sahibini aramaya devam ederdi.o macera senin bu macera benim durmadan akardi olaylarin içine.
Aklima kazinan bir sahne su sekilde idi. joe yi tel örgülü bir yere kapatirlar ve joe yine eski sahibini hatirlar ve baslar tel örgünün altini kazmaya. telin altini kendi geçecegi kadar kazdiktan sonra oradan tüyerek yeni maceralara dogru kosmaya baslardi.
Bulmusmuydu sahibini acaba...

bende bir bölümde üstüne atilan bir agdan kurtuldugunu hatirliyorum.belkide o bu bölümdür.ayrica kivircik saçli bir genci kurtardigi bir bölümüde hatirliyorum.disleri ile çekmisti onu çok güçlü bir köpekti joe.
tabi ben ona jo derdim jo'yum benim smile.gif

mesajimin yarisi çikmamis tekrar yazayim bari.ah evet agladim gercekten bu konuyu görünçe.kedileri sevdigim kadar köpekleride severim ve bunun en büyük sebebi jo'dur. ben jo'nun sahibinin asker oldugunu ve jo ile çok gurur duydugunu hatirliyorum. ama jo yüksek rütbeli bir subayin önünde sahibini utandiracak bir sey yapiyordu(açilis jenerigine baktim birini isiriyor) bu sebeblede kendisine iyi davranan sahibinden o güne kadar görmedigi bir sey olan ceza aliyor aliniyor ve kaçiyordu.sahibi askerlikten istifa ediyor ve jo aramaya basliyordu.ama jo her zaman bir adim önde idi sahibinden .insanlara yardim eder kimseye baglanmaz(küçük çocuklara bile)çekip giderdi.

--------------------

+Quote Post
yzbasi hakan
mesaj 20.01.2008, 22:37:46
İleti #10

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: stanbul
Üye No: 1,651

"Sari ve siyah renkli Alman kurt köpegi.. Joe diye çagrilinca geliyor. Sahibi avus Kori'ye (Okunusu böyleydi) saldirmakla suçlaniyor..." bu cümlelerle baslardi film...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 24.08.2019 - 06:42:05
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net