IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Türkiye-K.İrlanda (Ekim 1983)
1980
mesaj 05.02.2012, 03:45:04
İleti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 143
Ruh Halim:

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
marginal
mesaj 05.02.2012, 11:48:13
İleti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Istanbul
Üye No: 74,149

canlı olarak seyretmiştim, son pozisyonu kaçıran whisteside 1965 doğumlu, bir sene önce ispanya 82de en genç oyuncuydu, kirlanda yine bizi geçip gitmişti dünya kupasına... tabii gücü bize yetmişti... çok kızardım o zamanlar bizim oyunculara, ruhsuz ve korkak olarak nitelendirirdim hepsini, hatta seksenlerde onlara kızıp, flroyada yaşayan yugoslav ve ispanyollar vardı, florya bilge kağan lisesinde hem futbol hem basketbol maçı yapardık, hiç yenilmedik. neden? çünkü hırs doluyduk, bizim de iki el ve iki ayağımız var bilincindeydik.. taaa mustafa denizl gelene kadar türk sporcusuna bunu aşılayan olmadı...

3-0 lık neuchatel maçından sonra, arkadaşlarım benimle hep dalga geçti, elimzde milliyet gazetesi futbolcularla yapılan söyleşi, golleri atab iki kahramanımız uğur, tanju ve belki bir iki kişi pasları veren prekazi olabilir, 5-0 diğerleri de 4-0 diyordu... ertesi gün yine aynı gazeteyi aldık ve şu şekilde bir söz vardı.

Alma Denizli'nin ahını, çıkar beş tane beş tane...

Maçı internet ortamına ben attım, şimdilerde linkler duru mu sağlam olarak bilemem, ama istenirse buradan yine paylaşıırm. Maç görüntüsü elinde olan varsa baksın, maçın başlama düdüğü ile maça isviçreliler başlayacak, Galatasaraylı futbolcular, seksenlerin spikerlerinin tabiriyle orta yuvarlağın kendi alanına bakan diliminin hemen dibindeler, ama diğer futbolcular gibi pikniğe gider havasında değiller, adeta 100m sprinterleri gibi, eğilmişler ve vahşi doğadaki vahşi kedilerin avını yakalamak için yattığı pusu misali topu gözlerine kestirmişler hakemin başlama düdüğüne konsatre olmuşlardı. işte o sahne maçın sonun anlatıyordu bana kalırsa
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 20.08.2019 - 04:48:24
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net