IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Elin Temel
one of the 80's
mesaj 28.02.2012, 22:55:15
leti #1

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 178
Katlm: 24.12.2011
Nereden: stanbul
ye No: 103,448

Sesini ok sevdiim TRT'nin usta spikerlerinden biridir Elin Temel. Ben kendisini 1989'da yaynda olan Gn Balyor program ile 90'larda yaynlanan Politika Kulvar programndan hatrlyorum daha ok.

1965 ylnda TRT'de Eitim ve Kltr Yaynlar Daire Bakanlnda greve balayan Temel, Ankara niversitesi D.T.C.F ngiliz Filolojisi blmn bitirmi, birok radyo ve tv programnn prodktrln ayn zamanda sunuculuunu da yapm ve Ankara Radyosu Prodktrlnden emekli olmu.
imdi zel bir eitim merkezinde diksiyon, sunuculuk ve seslendirme dersleri vermekteymi.

Yapm olduu seslendirmelere ve sunmu olduu programlara ilikin forumumuzda ismi gemekle (1989- Kk Hanm dizisi) birlikte;
1979'da Sabahtan Sabaha programn her cumartesi gn,
Eurovision Trkiye Elemelerini ,1980 yl ve ncesinde Konuklarla Sylei program, Tatil Gn Al programnda o gn tv'de seyircilerin neler izleyeceini Canan Ouz, Kenan Onuk ile sunmu.

Tv ve radyoculara destek amal Pears adl bir ampuan reklamnda "Size iyi bir haberim var." sloganyla yer alm.

imdilerde ise, bizim zamanmzdaki Karnca Ailesi ve Orman izgi filmi gibi midir bu yeni Karnca Ailesi bilmiyorum, orada karncalardan birine sesini vermekte olduu bilgisine ulatm.

--------------------
Umut, uyankken grlen ryadr.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
lifelines
mesaj 28.02.2012, 23:52:20
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Elin Temel, ok sayda radyo programnda sunuculuk ve yapmclk yapt. Ayrca; Tv'de yarma, aktel programlar
ve bir dnem Gler Kazmac ile birlikte Gn Balyor programn da sunmutu.

70 sonu 80 ba, televizyonda ilgin bir yarma olan Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. 'in sunucusuydu.

Aadaki fotoraf 1973 ylnda radyoda, Hafta Sonu programnn yapmcs olduu dnemden.

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Temel Reis (izgi Film)
0 lifelines 1,687 20.01.2013 - 23:08:23
G?n: lifelines
No new Temel Reis
21 badman70 7,888 20.03.2008 - 18:11:40
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:07:14
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net