IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Giyimler - Takilar

Blm Kurallar

Eski gnlerde kullandmz giysi ve taklar hakkndaki yazlarnz bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Ynden Astronot Balklar
sea1764
mesaj 30.07.2007, 13:08:29
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 20.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 152

Aya ilk insanin ayak bastigi 1969 yilindan sonra, astronot basliklarindan esinlenerek moda olan ocuk basliklari vardi. Hemen her ocugun en az bir adet ynden astronot basligi olup, bunlar esitli renklerde ve genelde -astronotlarda olsa olduka komik kaacagi kesin- tepelerinde birer ponpon ihtiva ederlerdi. Tek paradan mtesekkil bu teknolojik(!) koruyucularin n kismindaki aik blmnden, giyen ocugun gzleri ve burnu gzkrd. Agiz kismini tamamiyla rttgnden dolayi, ayrica kaskol sarilmasina gerek kalmazdi. Baslik kafaya sikica yapistigindan, ikarildiklarinda salar ipislak ve sekilsiz grnmlerini bir sre korurlardi.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
november76
mesaj 30.07.2007, 13:28:27
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Evet benim de vardi yle basliklarim vardi rengarenk hatta zerine renkli iplik ve igneyle desen de yaparlardi. Ayni renk ve ipten rme hirka ya da yelege de ayni deseni yaparlardi takim olurdu.

Ama benimkiler agzimi rtmezdi, boynumun altindan baglanan bir rme ipi vardi ama tabii kulaklari da rterdi. O sapkayla resimlerim var, ne kadar komik grnyor simdi.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
ember
mesaj 30.07.2007, 21:55:09
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Benim de beyaz renk vardi, annem rmst.. Biz ona kar basligi derdik ama sanirim ayni seyden szediyoruz.. Benim o baslikla ok ilgin bir anim var.. Ilkokul 1 ya da 2. siniftaydim.. O zamanlar akil gazinosu vardi Istanbul'da.. Assolisti Yasar zel'di ve kadrosundakilerden biri de evet-hayir oyunu ile meshur Erkan Yola'ti.. Mahalleden komsularla otobsle oraya pazar matinesine gidecektik.. O sabah sol kulagim davul gibi sis uyandim.. Kabakulak olmustum .. Hafif atesim de vardi.. Ama rezervasyon yapilmis, ondan da nemlisi artik bir kere heveslenilmis ya, annemde bir burukluk oldu.. Komsulara ne yapsam ne etsem diye sordu.. Onlar da bisey olmaz giydir kar basligini sicak kabakulaga iyi gelir dediler.. Ve beni o halde gazinoya gtrdler.. O zamanlar akil sobaliydi (tevellt eski benim ).. Annem ilacimi verdi, basligimi takip sobanin yanina oturttular beni.. Erkan Yola'in yarismasini ve Yasar zel'i gayet net hatirliyorum.. Izleyebildim yani.. Ve ne oldu biliyor musunuz, benim sismis kulak o sicakta, kar basliginin da etkisi ile o gn indi.. ok hafif atlattim kabakulagi o baslik sayesinde . Ama simdi annem ah genlik hasta ocugu alip gazinoya gittim ben diye hayiflaniyor..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 24.08.2007, 19:12:35
leti #4

Misafir Yazar

Benimde vardi byle basliklarim ama biraz sikintili biri oldugum iin soguktan donsam bile takamazdim bunlardan.bere takardim daha ok...

+Quote Post
linea
mesaj 25.08.2007, 14:45:48
leti #5

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Kar basligi beni taa ilkokul ikinci sinifa gtrd. Benim hi olmadi ama sinif arkadaslarimdan Mustafa'nin vardi bu basliktan, simsiyah hem de. Aslinda zeki bir ocuk olmasina karsin ok sessiz sakin, kendi halinde oldugu iin bazi zalim arkadaslarimiz tarafindan deli mistik diye agirilirdi. Bir ka arkadas toplasip, Mustafa Mistik, arabaya kistik, mum yaktik, ... baktik ( noktali yeri animsayamadim ) biimindeki maniyle gya dalga geerlerdi. O kk yregimle ok zlrdm.

Ekleme: Noktali yeri sevgili Cember doldurdu sagolsun, seyrine imis. Tekrar tesekkr ederim buradan

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
soner1971
mesaj 25.08.2007, 16:09:32
leti #6

Grup Simge

leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Benim bu tr den yoktu ama agabeyim askerden haki renkli bir kar basligi getirmisti.

Harika isitirdi. Yalniz tek kusuru acayip kasindirdi. Buna halk arasinda yn daliyor derdik.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
alikusu
mesaj 25.08.2007, 16:42:34
leti #7

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Benim vardi ama agiz kismi aik ene altindan bagcikli, tepede ponponu vardi kosarken o ponpon bir saga bir sola sallanirdi ve ok hosuma giderdi donig doing diye tepemde pompomla kosmak
sonra kardesim giydi onu ve hala saklar annem o basligi

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
elvina
mesaj 02.09.2007, 22:00:25
leti #8

Grup Simge

leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

oldum olasi sevmemistim bu basliklari..asla aldirmadim ama ogu erkek arkadasimda vardi...zaten sapka falan takmayi sevmezdim birde yle her tarafi kapali bisey kabus gibi gelirdi...

+Quote Post
cedrus
mesaj 28.01.2008, 20:41:31
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 108
Katlm: 25.01.2008
ye No: 2,121

bu gn giyene  herhalde gizli bir operasyona katilacak gz ile bakilir.resmen kar basligi gibi bir sey.ev makinelerinde dokutulurdu.

+Quote Post
lifelines
mesaj 12.01.2009, 02:20:47
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Tarif edilen Astronot Balk,resimdekinin ayns olmal.Fakat bu balklarn tepesinde pon pon olmazd.
Resimdeki baln aynsndan krmz renkte benimde vard.

Not:Bu resmi Kk Ayegl dergisinde buldum.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.10.2019 - 06:54:42
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net