IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yabanc

Blm Kurallar

Bu blmde mazide kalan yabanc mziklere dair hereyi yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Ennio Morricone
alpino
mesaj 19.06.2007, 01:36:49
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Gelmis gecmis (bana gore degil tum hayranlarina,sinema ve muzik otoriterlerine gore) en buyuk en muhtesem sinema muzik kompozitorudur.10 Kasim 1928 Roma/Italya dogumlu muzisyen ayni zamanda efsanevi yonetmen Sergio Leone'nin ilkokul sinif arkadasidir.Simdiye dek muziklerini yaptigi dizi ve filmlerin sayisi inanilmazdir.(Gormek isteyenler buyursun Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. ).79.Oscar odullerinde (2007) kendisine onursal Oscar odulu verilmis ama simdiye dek o oscarlarin pek cogunu almasi gereken nadir muzisyenlerden biridir.
Onun hangi melodisi kimin diline dusmezki gun icerisinde.Simdiye dek yaptigi en iyi seyin The Good,The Bad and the Ugly oldugunu zannedenleriniz varsa cok ama cok yaniliyor.Bunu en buyuk ictenligimle soyluyorum.Evet bu soundtrack muhtesemdir,kusursuzdur.Ama The Untouchables ama Once Upon A Time In America ama The Mission ama Le Professionel ama Exorcist II:The Heretic ama Revolver ama For a Few Dollars More ama Once Upon a Time in the West ama Bugsy ama Two Mules For Sister Sara gozardi edilebilirmi,unutulabilirmi? Ve bu "ama"lar o kadar cok ki...Her bir film-dizi-tiyatro muzigi bir digerinden guzeldir...
Tum 70 ve 80ler (ozellikle Cuneyt Arkin filmleri) Yesilcam filmlerinde onun o kadar cok muzigini dinledik ki bunu bizzat Morricone'nin kendisine soylesek herhalde kucuk dilini yutar
79.Oscar odul toreninde heykelcigi alip o zafer edasiyla kaldirisi ve gururla kendisine ayakta alkislayan izleyicilerini selamlamasi unutulmazdi...

Kisisel web sitesi icin (Filmografisine bakarken yorulacaksiniz benden soylemesi)

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Son olarak buradan Morricone hayrani olan mazicilere duyurulur.Eger talebiniz olursa su ana dek edindigim yaklasik 60a yakin soundtrack'lerini (ki her gecen gun artiyor) seve seve burada sizlerle paylasabilirim.Isteyenler burada yazsin veya bana ozel mesaj atsin yeterli olur...

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
kazuki
mesaj 19.06.2007, 16:45:53
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 171
Katlm: 14.06.2007
Nereden: Gaziantep
ye No: 134

evet bana gre isinin en iyi uzmani...ayrica kill bill filminin mzikleride bu byk ustaya ait oldugunu biliyormuydunuz..

--------------------
BEN BIR SEKSENLER OCUGUYUM:

+Quote Post
Mrbom
mesaj 23.09.2007, 03:58:54
leti #3

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Ennio Morricone (10 Kasim 1928, Roma) zellikle film mzikleri ile nl bir Italyan bestecidir.

20. yy'in en taninmis ve elestirel takdir grms film mzisyenlerindendir. Mziklerini yaptigi film ve televizyon dizilerinin sayisi 500' geer. Bestecinin alismalari elektronika'dan rock'a, konerto'dan avant-garde caz'a kadar ok genis bir yelpazenin iinde yer alir. Bunlarin yalnizca %30'u Western tarzinda olmasina ragmen, en ok bu isleriyle n kazanmistir. Morricone'nin kalabalik olmayan, rafine mzik tarzi bilhassa Iyi, Kt, irkin (Sergio Leone, 1966) ve Once Upon a Time in the West(Sergio Leone, 1968) gibi klasik spagetti westernlerinde kendini gsterir. Daha yakin zamanlarda, Misyon (The Mission,Roland Joff, 1986), Dokunulmazlar (The Untouchables, Brian DePalma, 1987), ve Cinema Paradiso (Giuseppe Tornatore, 1988) gibi filmlere yaptigi mziklerle konusulmus ve iyi elestiriler almistir.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
duman
mesaj 23.09.2007, 07:49:29
leti #4

Grup Simge

Grup: ye
leti: 92
Katlm: 23.08.2007
ye No: 445

ok gzel klipler yapmissin eline saglik smile.gif Bir Zamanlar Amerika'da filminin mzikleri de onundur.Kaseti vardi bende.

--------------------
hergn birgn gemeyor.

+Quote Post
ember
mesaj 23.09.2007, 11:19:31
leti #5

Grup Simge

leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Muhtesem klipler ve mzikler.. Sitemiz iinharika bir tanitim olmus.. Emegine saglik sevgili mrbom..

Western beni ocuklugumun Aydin sinemasina gtrd.. Daha henz televizyon yokken, kis geceleri gittigimiz, iyi-kt-irkin'i ve daha bir sr kovboy filmini izledigim Aydin sinemasina.. 'Hadi devlerinizi bitirin, aksam sinemaya gidecegiz' derdi annem.. smile.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
alikusu
mesaj 24.09.2007, 02:36:10
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Klipler  harika  olmus  MRbom ellerine  yregine  saglik , resimler  bir  harika  mzikler  mthis elizabeth ve montgomery cliff resmine bayildim  mutlaka  bir  yerleden  bulmam lazim
resimler  tablo gibi  her biri  bir  digerinden gzel 

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Hatira
mesaj 27.10.2007, 12:05:36
leti #7

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 15.10.2007
ye No: 637

Yukarida,yapilan gzel islere kk bir katkimiz olsun.Yesilam,zellikle My Name Is Nobady Filminde Fazlaca Yararlanmistir.

--------------------
istanbu

+Quote Post
oldkid
mesaj 03.08.2008, 17:57:02
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
ye No: 318

Alm m diye baktm bir kii. E harfinde yoktu, dolaysiyle katyorum. Uzak ara gelmi gemi en byk mzisyenlerden biri... yi kt irkin filminin mzii herhalde bu kainatda en bilinen tndr. (belki bond ya da grevimiz tehlike rakip olabilir) Son oscarlardan birinde bir anlamda mehur ettii Clint Eastwood tarafndan takdim edilmi ve layk olduu zere ayakta alklanmtr...

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
sahaf
mesaj 05.10.2012, 10:30:16
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,167
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Am bir abimizdir.

1969 ylnda Alain Delon'lu Sicilyallar etesi filmi iin yaplm.

Ennio Morricone - the sicilian clan

Buda tam klasik olan versiyonu

Veee

Ennio Morricone-Chi Mai / Le Professionnel

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
80kua
mesaj 06.07.2020, 23:09:25
leti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 430
Katlm: 20.02.2014
ye No: 139,368

kendisini yitirmiiz yaprak dkm sryor sahaf sad.gif haberi aada

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Ennio Morricone-La Muerte Tenia Un Precio
0 Mrbom 1,520 22.09.2007 - 20:30:47
G?n: mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 12.08.2020 - 16:37:22
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net