IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Oyuncaklar - Oyunlar

Blm Kurallar

ocukluumuzun tm anlam oyunlarmz ve oyuncaklarmz bu balk altna.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Bisiklet
esmeralda
mesaj 08.04.2008, 13:48:28
leti #1

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 141
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Yalova
ye No: 64

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alikusu
mesaj 08.04.2008, 14:12:52
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

bu bisiklet olayda her ocuun ryasdr. Benim hi bisikletim olmad hi heveslenmedim ilk bisiklet deneyimimde yere kapaklanp dizlerimi ve kollarm haat edince bir daha binmeye cesaret edemedim . birde bykannem kz ocuklarnn bisiklete binmesine ok kzard rolleyes.gif burda bahsi abes kaacak bir sebepden mtevellit blush.gif bisiklet katiyetle kullanlmamas gereken bir oyuncak olarak kald ocukluumda..
byynce denemek isteyip yine ayn ekilde yere kapaklannca bisiklet macerasna ilelebet son verdim sleep.gif .

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 08.04.2008, 14:28:20
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

benimde tam tersi alkuum babaannem bisiklete binmemi isterdi.bu yzden bana bir bisiklet alnd ama ben kesinlikle binmeyi reddettim.nk dmekten ve sakatlanmaktan ok korkuyordum(yine bu sebebten aaa kamadm,trabzandan kayamadm hatrlatrm)bisiklet kmrl boylad.ne kimseye verildi nede atld.ve bende bir defa bile denemedim onu yle heba oldu gitti.imdi pimanm ama elden ne gelir

--------------------

+Quote Post
1980
mesaj 08.07.2010, 18:59:45
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,191
Katlm: 17.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 143
Ruh Halim:

1985 ylyd zannedersem Beldesan Kaptan marka bisiklet alnmt..Ne gzel gnlerdi be...Peh ....

+Quote Post
november76
mesaj 06.10.2010, 17:40:56
leti #5

Grup Simge

leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Benim de hi bisikletim olmad, biz ocukken kyde kzlarn bisiklete binmesi ya da onlara bisiklet alnmas diye birey sz konusu bile olmazd. Ama bu beni durdurmaya yetmemiti tabii, erkek arkadalarn bisikletlerinde srmesini rendim. Sonra da erkek kardeimin bisikletine ortak oldum. smile.gif

Sonra devran dnd kzlar da bisiklet sahibi oldu. Bizim ufakla bir bisiklet alnd, tabii aramzda 10 koca yl var.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
superisi
mesaj 06.10.2010, 19:53:24
leti #6

Grup Simge

leti: 2,677
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Ben 2 ablam 4 yandayken ikimize 1 adet 3 tekerlekli yeil bisiklet alnmt. Tabi ki biz srekli kavga ediyor bisikleti paylaamyorduk. Bunu gren bir Alman gen kz halimize zlm ve krmz gzel bir bisiklet alp gelmi. Almancay ok bilmeyen annem ne demek istediini anlayamam. Kz anneme szlkte hediye kelimesini gsterince zar zor anlamlar. Ne var ki ablamla mutluluumuz uzun srmedi bir gece bisikleti darda unutmuuz ve bisikletimiz alnd. Yine kaldk 1 bisiklete bulursam fotolarmz ekleyeyim.

Trkiye'ye dnnce abimin bisikletine binmeye baladk ve bisikletten bir daha hi inmedim. yle ki 4-5 kz bir olup ete gibi aa mahallelere gidiyor tozu dumana katyorduk. Bir ka kere kpek takld peimize sad.gif Korkarm bisiklete binince zerime havlayarak gelen kpeklerden..

2 tekerlekli bisiklete binmeyi zor rendim ben. Ablamn yardmyla bindikten sonra ablam arkamdan kotururdu unsure.gif ineceim zaman beni arkadan tutar indirirdi. Defalarca retmeye alt ama nafile. Bir gn evimizin yanndaki karakolun askerleri ablamn haline zlm olacaklar ki beni altrdlar. evir pedallar ne bak yapacaksn derken kendi bama binip frene basp inmesini rendim 5 dk. da demek ki asker disiplini gerekiyormu bana laugh.gif

Bisikletle en sevdiim ey daha nce yazmtm. Uurumdan aa brakmakt kendimi. Bir arkadam o kadar dmt ki dizlerinden ameliyat olmutu. Bir arkadam da yar yaparken dm dileri krlmt. Ben ise bir ka diz yaras ve kol izikleriyle atlattm.

Bizim ablamla sevdiimiz eylerden biri de 4-5 km uzaktaki ileye bisiklet ile gidip dnmekti. Akam gne batarken ok ho olurdu. Bazen konuurken glmekten bisikletlerimiz birbirine taklr derdik laugh.gif Allahtan halimizi kimse grmezdi. nk yol trafie kapal idi. Hava alan yolu diye balamt. imdilerde ald trafie.

Kuzenimiz de geldiinde bisiklete yalnayak biner (bileinde de halhal) aa kylerdeki akrabalarmz ziyaret eder dnerdi habersiz.

Bir de abim beni bisikletinin arkasna atar, sevdiinin mahallesine gider, evinin nnden geerdik. Yalnz hain abim bisikleti yalpa yalpa kullanr, o kadar yere yaklatrrd ki korkardm dmekten ama hi drmedi abim beni.

Bisiklet ile eve ekmek getirmeyi sevmezdim. Sepetin tutacaklarn bisikletin koluna geirirdim ama sepet ar olunca dengem bozulurdu. Sepet dizime arpar holanmazdm.

Son senelerde vitesli bisikletler knca heveslendik aldk ama hi holanmadm hala arada Denizli'ye, ilemize gidince eski bisikletime binip yle bir tur atyorum. Yalnz rzgar arkadan esiyorsa fazla uzaklamyorum. nk dnte rzgara kar pedal evirmek artk beni yoruyor smile.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
RENK
mesaj 07.10.2010, 08:51:57
leti #7

Grup Simge

leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Kkken yapmaktan en holandm ey bisiklete binmekti.
Yaz gelip de okullar tatil olunca bizim evin nnden narlk meydanna kadar olan alan (yaklak1 km) zincirler ile trafie kapatlrd ocuklara zarar gelmesin diye ve biz de o mesafe arasn evimizin bahesi giibi gvenli bir ekilde kullanrdk.

(imdi dnyorum da ne gzel dnlm zamannda)

Tabii bu alanda rahat rahat yry yapmak , ip atlamak ve bisiklete binmek balca yapmay sevdiimiz eylerdi.Gnde 15 kez dn babam dn bu alanda bisiklete binerdik ve hepimiz o zamann modasna uygun tayt giyerdik nk profesyonel bisikletilerde tayt giyiyorlardsmile.gif)

eneme 5 diki atlmas ile neticelenen bir vukuatmda var tabii... bisiklet tepesinde son srat giderken bir PTT ukurunun kapana taklyor bisikletim ve bisikletim arkada kalyor bense ne frlyorum ve asfalt yolda srklenirken enem yarlyor ve alaya alaya eve gidiyorum , annem apar topar elinden her i gelen eczac amcaya , Sahil Eczanesi'ne gtryor beni (gn ar olmam gereken kan inelerimi de kendisi yapard saolsun) bende baryorum tabi bu arada '' Kemal amca bak diki atarsan bir daha senle konumam , anne diki attrrsan bak bir daha seninle konumam'' diye...

Neyse 5 diki atlyor ve biz eczaneden eve doru ilerliyoruz.Ama iyi ki var o dikiler,bugn bile ok az izi kalan o dikilere baktka hayatmn en mutlu gnleriydi dediim gnlerim aklma gelir...

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik

+Quote Post
sahaf
mesaj 11.10.2010, 14:22:57
leti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,167
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bizim mahallede bisikleti mustafa diye bir adam vard.buradan bisiklet kiralardk biz..malesef satn alma gcmz az olduu iin ilk bisikletim kiralama yntemi ile olmutu diyebiliriz..ama ne zaman okulu brakp fabrikada almaya baladm ilk iim bisiklet almak olmutu.tahminim 17 yalarnda falandm.markasn bile tam hatrlamyorum bisan vb ama bisikleti mustafa abiyi hatrlyorum. wink.gif

Bisiklet kiralama demiken birde futbol sahalarnda crzi bir cret karlnda motorsiklet ile saha turu yapardk bazen..mobiletler,puch lar yeni kmt daha..zellikle puch motosikletler grn ile ok ilginti.bisiklet gibi bir motorsikletdi incecikti.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
superisi
mesaj 22.04.2011, 09:28:31
leti #9

Grup Simge

leti: 2,677
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

QUOTE(superisi @ 06.10.2010, 19:53:24) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Ben 2 ablam 4 yandayken ikimize 1 adet 3 tekerlekli yeil bisiklet alnmt. Tabi ki biz srekli kavga ediyor bisikleti paylaamyorduk. Bunu gren bir Alman gen kz halimize zlm ve krmz gzel bir bisiklet alp gelmi. Almancay ok bilmeyen annem ne demek istediini anlayamam. Kz anneme szlkte hediye kelimesini gsterince zar zor anlamlar. Ne var ki ablamla mutluluumuz uzun srmedi bir gece bisikleti darda unutmuuz ve bisikletimiz alnd. Yine kaldk 1 bisiklete bulursam fotolarmz ekleyeyim.

Fotoraftaki Karakedi'dir smile.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Adore
mesaj 15.07.2011, 08:48:25
leti #10

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

60'l yllard, sokamzdaki 3 apartmann sahibi olan Levent amca, ocuklar Kaan'a bisiklet almt..

O yllarda ta deli sokaklarda bisiklet kullanmak zor olduu iin bo arsalardan birinde tur atyor, ara sra binmemiz iin bize de veriyordu.

Zaman iinde bisikletin bir ok eidi olduunu renmitim..

rnein Yeilky'de 1970'lerde gen kzlarn bisiklete bindiini, bisikletlerin kz ve erkek bisikleti olarak ayrldn renecektim.

Kzlara bisiklete inme-binme kolayl salamas yannda eteklerinin almamas iin farkl bir yaps vard..
Kz bisikletine bir erkein binmesi alay konusu olabiliyordu.

Sepetli bisikletlerle alverie giderdi kzlar..

O yllarda da strech benzeri darack, siyah orap-pantalon karm bir eyler giyiyorlard.

Erkek bisikletleri onlara oranla ok kabayd smile.gif

Kimi bisikletler de "balon lastik" tryd, kilolular iin yaplm olabilir.

Pedal ters evirerek fren yapma kolayl salayan "contra" bisikletler vard..

imdi bisikletle seyahat eden var m bilmem ama ben 16-17 yalarnda deliler gibi bisiklet srerdim.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Bmx Bisikletleri ve Dierleri
lk Bisikletiniz
41 yunusca 25,924 21.07.2012 - 19:10:52
G?n: Adore
No New Posts Ayak Ayaa Bisiklet evirmece
1 Adore 1,437 04.04.2012 - 15:33:39
G?n: ntetik73
No New Posts Tekerlekli Bisiklet
1962
3 okseybilenkiz 1,275 22.09.2011 - 13:47:49
G?n: sahaf
No New Posts Tekerlekli Bisiklet
13 sea1764 5,531 08.09.2011 - 21:18:24
G?n: slope
No New Posts Velesolex - Motobisiklet
1 Adore 2,060 20.07.2011 - 17:26:29
G?n: leventveziroglu

RSS Basit Grnm Tarih : 12.08.2020 - 06:24:46
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net