IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Rio Bravo
Mrbom
mesaj 23.12.2009, 16:29:04
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Ynetmen Howard Hawks

Oyuncular John Wayne ,Dean Martin ,Ricky Nelson ,Angie Dickinson

Kk bir Amerikan kasabasnda erif John T. Chance, blgenin gl adamlarndan birinin olunu adam ldrmek suuyla tutuklar. Zengin toprak sahibi olunu kurtarmalar iin adamlarn yollar. Tm kasaba abluka altna alnr.

erif'e kasabay savunmasnda alkolik Dude ve eski bir erif yardmcs olan Colorado Ryan yer alr. Tm kasaba erif'ine yardm etmek iin onun yanndadr.

Alnt

Rivayete gre High Noon'un filminin tamamen tersi olarak ekilmi...Filmde zellikle Dean Martin dktrm...Nedenide sanrm o yllarda grd alkol tedavisi yani roln hi yadrgamyor...Filmde mariachi'lerin ald mzikten baka bir konuda katilin arks diye bahsetmitim...Biraz aratrdm ismi EL DEGUELLO...Meksika ordusu Alamo kuatmasnda devaml bu paray alp Amerika'llar moral olarak ypratmlar...

--------------------
Play it again,Raphael
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
oldkid
mesaj 23.12.2009, 22:33:02
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

ok zorladm hafzam ama bu filmdemiydi emin olamadm. John Wayne'nin muhteem bir geri geri at sr vardr. Bilenler bilir, ok zor bir harekettir. Merak ettim imdi. Alp izlemeliyim...

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 11.01.2010, 01:07:21
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

aslnda daha nce yazaktm ama bu geri geri atla gitme numarasn bende hatrlayamadm iin filmi bir defa daha izlemeden yazmak istemedim.

filmi bende ou kii gibi ilk defa trt'nin pazar sabah kuanda izlemitim.zellikle dean martin'in canlandrd karakterin durumu iime dokunmutu.zaten filmin en gzel sahnelerinden biri olan bar sahnesindede ona gvenerek erif yardms yapan arkadana kendini ispat etmek istemesi ama kasaballarn alaylarna maruz kalp bir iki istemesi unutamadm bir karedir.kendisine iki almas iin bir teklik verilir (daha dogrusu tkrk hokkasna atlr bu teklik)arkada onu zntl gzlerle izlemektedir.bara yaklar ve kendisini batan karmak iin konduu aikar bira bardana bakar(ben izlemedim ama the thing filmindeki kan testi sahnesini john carpenter rio bravo'nun bu sahnesinden etkilenerek ekmitir.zaten kendisi sk bir rio bravo hayrandr.13.karakola saldr rio bravo'nun gncel bir versiyonudur)......sonrasn izleyin sahne kahramanlarmzn ilk zaferi ile biter.
son olarak rio bravo severler arasnda ynetmen tarantino ve can arkada rodrigez'de vardr.

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Bravo Dergisi (Yabanc)
1 sea1764 1,507 13.09.2009 - 04:03:16
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Bravo
7 Mrbom 2,537 28.02.2009 - 21:28:06
G?n: alpino
No New Posts Bravo Dergisi (Yerli)
1 ember 1,406 28.02.2009 - 21:22:05
G?n: alpino

RSS Basit Grnm Tarih : 15.09.2019 - 07:32:36
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net