IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
A Place in the Sun, 1951
okseybilenkiz
mesaj 11.07.2011, 21:49:08
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

orjinal ad:A Place in the Sun (1951)
trke ad:insanlk suu
yn:George Stevens
oyuncular:Montgomery Clift, Elizabeth Taylor,Shelley Winters
eser:Theodore Dreiser'in romanndan ikini evrim

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

dreiser'in romannn ikini ve daha ok bilinen evrimi.
bir tara delikanls olan George Eastman byk ehire zengin akrabalarnn yanna gelir.umudu ve dnesi onlar tarafndan iyi karlanmaktr ama amcas ve yengesi onu souk karlar.yinede akrabalklarnn hatrna ona fabrikada bir i verir.kk bir pansiyondada kendine oda bulan george bylece hayatn rutinine kendini kaptrr.fabrikada birlikte altklar saf bir kz olan alice'lede arkada olur.ikisinin arkadal ilerler.gen kz bir bebek beklediini syler george.ite o gnlerde amcas yeeninin fabrikada canla bala altn grp ona dahi iyi bir i verilmesini salar.sonuta bu ocuk z yeenidir.onunda yava yava aileye girmesi gerekir diye dnr.kar koca gen adam evde verdikleri bir toplantya arr.ite bu davet george iin sonun balang olacaktr.
davette sosyetenin en gzel kz angela ile tanan george umutsuz bir aka der.gen kzda onu sevdiini itiraf edine george iin hayal ettii eylerin kapsda alm olur ama ya alice bebek bekleyen alice.evlenelim diye tutturmutur.george onu ldrmeyi dnr ama dnmek yapmak deildir george bunu yapamaz ama zavall alice yinede lecek su george'un stne kalaaktr.

romann birini evrimi 1931 tarihini tayor ve ok iyi bir uyarlama
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
bu ilk evrimi o srada amerikada olan sovyet ynetmen Sergei M. Eisenstein'a teklif etmiler. Eisenstein erkek karekterin fazla sevimli oldugunu bu ekilde bu filmi ekmeyeceini sylemi.gerektende george filmlerde ok sempatik halbuki romanda iten pazarlkl ve zayf karekterli biri olarak izilmitir.
birde ikini filmde liz'in davet sahnesinde giydii bir staraplez elbise vardr ki zamannda ok moda olmu her gen kzn sahip olmak istedii bir eye dnmtr

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Adore
mesaj 11.07.2011, 22:06:35
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bu filmi grm olmay dilerdim.
Konusu ok ilgimi ekti.
Benzer konuda filmler de var ama, bu tr hikayelerde genellikle ehre, kasabaya, eve, iftlie ve/veya bir yerlere gelen tiplerin etrafnda ak, yasak ak ve pheli lmler olur.
Liz Taylor, Alice mi yoksa Angela m bilmiyorum.
Umarm Angela'dr.
O'nu film icab bile l olarak grmek istemezdim.

ocukluumuzda, arka mahallelerden birinde gen bir kz lmt..
Neden ldn tam olarak bilmiyorum ama..
Gnlerce kyda-kede biraraya gelip bu olay konuurduk.
Karanlk yerleri tercih etmez, kelere geldiimizde temkinli olurduk.

Tvbe tvbe.
Sanki imdi, o sokan kesinden dnmeye hazrlanyormuum gibi havaya girdim.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 11.07.2011, 22:26:38
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(loreyeno @ 11.07.2011, 23:06:35) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Bu filmi grm olmay dilerdim.
Konusu ok ilgimi ekti.
Benzer konuda filmler de var ama, bu tr hikayelerde genellikle ehre, kasabaya, eve, iftlie ve/veya bir yerlere gelen tiplerin etrafnda ak, yasak ak ve pheli lmler olur.
Liz Taylor, Alice mi yoksa Angela m bilmiyorum.
Umarm Angela'dr.
O'nu film icab bile l olarak grmek istemezdim.

liz zengin kz bu filmde ve lmyor ama yine Montgomery Clift' ile oynad hayat aa filminde lyordu ok zlmtm sad.gif ama insan bu filmde en ok zavall alice zlyor.onuda Shelley Winters canlandryor ki benim en ok sevdiim kadn oyunulardan biridir o .

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:23:50
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net