IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Darbe, 1984
okseybilenkiz
mesaj 21.08.2011, 09:54:29
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ad:Darbe (1984)
yn:Nuri O. Ergn
oyuncular:bahar ztan,salih gney,nilgn sarayl,blent bilgin,bar altayl

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

gen bir kar koca ok istedikleri halde ocuk sahibi olamazlar.umutlar gen kadnn hamile kalp l bir ocuk dourmas ile en azndan koca iin biter.karsna sezdirmeden ayn hastanede doum yapm bir baka kadnn ocuunu para ile satn alr.dier aileye ocugunuz l dodu denirken iftimiz kadnnda haberi olmadan bakasna ait bebekleri ile hastaneden kar. ama yllar sonra
darbe'nin konusu ok bildik.herhalde yeilamda byle bir iki film saylr ama aslnda yle deil. darbe'nin konusu ekildii yldan ok deil bir yl filan nce lkemizde byk skandallara sebeb olan bir olay temel alr.
bebek ticareti olarak hatrladm ama ne bu ii yapan doktorun nede bu doktora ait doum kliniin adn bir trl karamadm bu olay meydana ktktan sonra yaplan aratrmalarda doktorun bu ii sadece yurt iinde deil dnya apnda yapt grenilmi insanlar dehet iinde kalmt.
mazimizin unuttuum bu ksmn tamamlayacak arkadalarn yardmlarn bekliyorum smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 26.03.2012, 14:00:43
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz @ 21.08.2011, 10:54:29) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
ad:Darbe (1984)
yn:Nuri O. Ergn
oyuncular:bahar ztan,salih gney,nilgn sarayl,blent bilgin,bar altayl

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

gen bir kar koca ok istedikleri halde ocuk sahibi olamazlar.umutlar gen kadnn hamile kalp l bir ocuk dourmas ile en azndan koca iin biter.karsna sezdirmeden ayn hastanede doum yapm bir baka kadnn ocuunu para ile satn alr.dier aileye ocugunuz l dodu denirken iftimiz kadnnda haberi olmadan bakasna ait bebekleri ile hastaneden kar. ama yllar sonra
darbe'nin konusu ok bildik.herhalde yeilamda byle bir iki film saylr ama aslnda yle deil. darbe'nin konusu ekildii yldan ok deil bir yl filan nce lkemizde byk skandallara sebeb olan bir olay temel alr.
bebek ticareti olarak hatrladm ama ne bu ii yapan doktorun nede bu doktora ait doum kliniin adn bir trl karamadm bu olay meydana ktktan sonra yaplan aratrmalarda doktorun bu ii sadece yurt iinde deil dnya apnda yapt grenilmi insanlar dehet iinde kalmt.
mazimizin unuttuum bu ksmn tamamlayacak arkadalarn yardmlarn bekliyorum smile.gif

Balkta Darbe ismini grnce Kadir nanr ve Nilgn Akakoca'l Darbe filmi zannettim ama deilmi. Neyse bo kmayalm bari balktan. Bu bebek ticareti o yllarda ''Doktorlar ebekesi'' diye ses getirmi kamuoyunda. kalorifer dairesinde gml bebek cesetleri bulunmutu. Ben o yalarda iken olay tam kavrayamamtm ve kk ocuklar satyorlar zannediyordum, meer yeni doan bebekleri satyorlarm sonunda benim anlamam salanmt bu olay. Biraz aratrdm milliyet arivden buldum kliniin adn .Boazii Klinii imi ve 1982 ylnda patlak veriyor bu olay. ebekeyi yneten kii asker kkenli olan Oktay Cumhur Akkent imi. Bumuydu aradmz acaba??? Daha fazla detay ve ayrnt iin milliyet arive bakabilirsiniz.

Edit: lifelines arkada konu baln am bu doktorun

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts 400 Darbe
1 Mrbom 1,418 20.03.2015 - 23:01:24
G?n: kltrmantar

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:22:09
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net