IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Elm Sokanda Kabus, Freddy Krueger
sahaf
mesaj 02.06.2007, 12:30:00
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

80'lerin olmazsa olmazlarindan idi elm sokagi kabusu
Ben en ok freddy nin renk renk olan izgili kazagina hastaydim ve tabii ki yanik yz ve biak gibi tirnaklariyla tam bir karizmaydi, ve hatirlarsaniz kurbanlarini hep uykuda ziyaret ederdi ve kk kizlar bir sarki sylerdi uyuma uyuma ve evine dn freddy diye, oda biseyler sylerdi babana gel kk domuz diye birde ocuklari ldrmeden evvel palyaoluk yapar dalga geerdi komik herif. 5-6 blm vardir ekilen serisi.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 03.06.2007, 11:20:52
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Efsanevi seksenlere damgasn vuran korku filmimiz springwood kasabas'nn elm sokanda geer. Freddy'nin kabuslar bu snrlar iindedir. Burda yaamyosanz yrttnz. Hatta bir seride ciple kasabadan ktklarnda bunu gsterir bir sahne vard. Wes Craven'n senaryosunu yazd ve ynetmenliini yaptklarn daha ok severim. Kk kzlarn tekerlemesini yazaym. 1-2 senin iin geldi fredy (fredy senin iin geldi), 3-4 kapy iyice rt (kapn sk sk rt), 5-6 hemen yakala ha (yakala han) 7-8 bu gece artk geiz (yataa ge gireriz) 9-10 bu gece artk son (artk uykuya son) parentez iindekiler ve dndakiler olmak zere ocuklarn ip atlarken ki syledikleri tekerlemeler de deimitir.

--------------------

+Quote Post
Wham
mesaj 07.06.2007, 14:47:10
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 6

Evet efsane devam filmlerindendi bir ara starda dizi seklindede yayinlandi konusu hikayesi ok yaraticiydi Wes Craven dehasiydi...

+Quote Post
linea
mesaj 14.07.2007, 10:47:12
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Bir taraftan ip atlayan ( salincakta miydi yoksa ) bir taraftan da rpertici bir sesle tekerleme syleyenbeyaz elbiseli kiz ocugu vardi Ay kabus gibiydi yaa wacko.gif

Ingilizce tekerleme / alintidir

one two, freddy came for you
three four, you'd better lock the door
five six, grab a crucifix
seven eight, stay up late
nine ten, this is the end

Trke / alintidir

bir iki, bu gece senin iin geldi fredi
drt, kapini sikica rt
bes alti, hemen yakala hai
yedi sekiz, bu gece yine geiz
dokuz on, artik uykuya son

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 14.07.2007, 11:06:37
leti #5

Grup Simge

Elm Sokanda Kabus'un tm serisini izledim. Hatta ka defa oldu bilmiyorum. Gerek zel televizyon kanallarnda olsun gerekse DVD'de. p atlayan kzlarn syledii tekerleme televizyon kanallar ve DVD'sinde sylenii farkldr. 3 Haziran 2007'de yazdm yazmda da belirtmitim. DVD'yi karan irket ve zel televizyon kanallarnda ki eviri farkllndan dolay tekerleme'nin sylenii hepsinde farklyd.

--------------------

+Quote Post
alpino
mesaj 14.07.2007, 18:41:39
leti #6

Grup Simge

leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Freddy vs. Jason'i da seriye ilave edersek toplam 7 film ve TV dizisi ile tum zamanlarin en onemli korku karakterlerinden biri idi Freddy Krueger.
Sitemizin konseptini bozmadan 80ler sonuna dek cekilmis 5 filminin trailer'i ve dizisininkini (her ne kadar ulkemizde 1990 yilinda gosterildiysede dizi 1988 yapimidir ve ozellikle ilk bolumu yada pilot filmi de diyebiliriz karakterin fanatikleri tarafindan cok onemsenmektedir cunku Freddy'nin nasil ve neden bu hale geldigi anlatilirdi) asagidaki linklerden izleyebilirsiniz.

Filmler ve trailer'lari sirasi ile (trailer'lari izlemek icin filmlerin isimlerinin uzerine tiklamaniz yeterlidir);

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Ve dizisinin introsu;

alpino2007-07-15 08:16:32

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
november76
mesaj 14.07.2007, 18:50:46
leti #7

Grup Simge

leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Ilk film sanki hepsinden daha rktcyd ve ilkinde artik herkesce bilinen Johnny Depp de oynuyordu, basroldeki kizin erkek arkadasi rolnde veee bir gece uyurken yataginda Freddy'ye yem oluyordu....

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
raymond
mesaj 15.07.2007, 07:17:36
leti #8

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Gnmzn bilgisayar destekli gerilim-korku filmlerinden ok ok daha st seviyede bir seriydi... Ayni seyi izgi filmler iin de rahatlikla syleyebilirim... Klsik usulle hazirlanmis izgi filmlerin tadi bir baskaydi...
Freddy Krueger rolndeki Robert Englund'u (d.1947) "Ziyaretiler"deki (1984-1985'de ekilip yayinlanan, bizdeki yayini bundan 3-4 yil sonrasini bulan ve orijinal adi "V" olan su meshur dizi) sevimli haliyle yadirgamistim... Zir o bizi Freddy tarzi rollere alistirmisti...
Elm Sokagi serisi, bir karakterin bir role bu kadar iyi oturabilecegine iliskin mstesna rneklerdendir...
Nusret ETINEL de, bu karakteri basariyla seslendirmistir, ki dikkat ettiyseniz kendisi izgi filmler de dahil olmak zere birbirinden farkli yapimlardaki farkli karakterleri ayri ayri tonlarda seslendirme yetenegi bakimindan sayili sanatilardandir... Sanatiyi ya da sesini hatirlayamayip merak eden arkadaslar, "Bizim Evin Halleri"ndeki Sadan'a (Nusret etinel) dikkat etsinler... smile.gif Yeri gelmisken... Ayni yapimda Sadan'in karisi Fsun'u oynayan Pervin nalp, "Ahmet'in Gnlg"nde anne rolndeydi (baba da Seluk Yntem idi)... Yine Sadan'in kayinvalidesi rolndeki Meral NIRON "Voltron"daki cadinin sesiydi... Ismet rolndeki Hlya GLSEN IRMAK da "Clmentine"in...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 15.07.2007, 11:33:29
leti #9

Grup Simge

QUOTE(november76)
Ilk film sanki hepsinden daha rktcyd ve ilkinde artik herkesce bilinen Johnny Depp de oynuyordu, basroldeki kizin erkek arkadasi rolnde veee bir gece uyurken yataginda Freddy'ye yem oluyordu....

lk film serinin en gzellerinden biri idi bencede. Belki korku sinemasnn duayyenlerinden olan elm soka kabusunu'nun fikir babas, yaratcs Wes Craven'n ynetmesi ve senaryoyu yazmas etken olabilir belki. Bu kii'nin aklma gelen baka filmlerinden "lk" lemesini de sylemeden geemeyeceim.

--------------------

+Quote Post
alikusu
mesaj 15.07.2007, 12:01:29
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

korku filmlerinden nefret ediyorum hele bu freddy psikopatik yaratigindan en bir ok nefret ediyorum onun yznden gnlerce annemi uykusuz biraktim sabaha kadar uykusuz geen gecelerimin sebebi anlamiyorumki insanlar niye byle filmler seyrediyor.
beni kandirmislardi ok korkun degil hatta komik yerleri bile var diye sad.gif
ama arkadaslarimida pisman etmistim benimle bir daha korku filmi seyretmediler smile.gif
hepsini igliklarimla psikopata baglamistim laugh.gif kendimi seviyorum yaa he he he:))

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.09.2019 - 14:03:22
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net