IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bisiklet Hrszlar
Mrbom
mesaj 28.12.2007, 01:33:02
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Dnya sinemasinin dnm noktalarindan biri olarak kabul edilir...Filmin kisaca konusu;Bisikleti alinan bir adam ve ogluyla beraber roma sokaklarinda bisikleti bulma abasi...ocukken izlememe ragmen olduka etkilemisti beni...Benimde bisikletim alinmisti ondan olsa gerek biggrin.gif

--------------------
Play it again,Raphael
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
lifelines
mesaj 28.12.2007, 02:05:06
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Filmdeki Italyan baba film afisi asarken bisikletini aldirmisti.Filmde baba  umutsuzluk, kk oglu ise umuttu.Acaba bu film siyah beyaz degilde renkli olsaydi o fakirligi,aresizligi,kk ocugun duygularini o kadar gzel yansitabilirmiydi?
Bazi filmler sadece siyah beyaz olmali.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 28.12.2007, 02:14:16
leti #3

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

fransiz elestirmen''andre bazin'' bisiklet hirsizlarini '' en muhtesem komnist film ''sayar.amerikalilar ise en iyi yabanci film oscarini ona verirler.amerikan sansrclerini tek rkten kk ocugun sokaga isemesidir biggrin.gif
baba duvara gilda filminin afislerini yapistirir.ok bilinen ykdr bir amerikali yapimci film ncesi de sica'ya mali yardim teklif eder tek sart basrolde nl bir amerikali aktrn oynamasidir.ama de sica ve senarist cesare zavattinin byle seylere hi ihtiyai yoktur.lmsz bir basyapit

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 28.12.2007, 19:12:51
leti #4

Grup Simge

leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

ne acayip bir hzndr kardesim. adam alinan bisikleti iin yardim istediginde onunla alay etmisler sen ayagindaki pantalonu da aldirirsin demislerdi. oglu bisikletin seri numarasini biliyordu diye hatirliyorum. bisiklet paracilarini dolasirken bu numarayi kontrol ediyorlardi.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
Hatira
mesaj 04.01.2008, 12:12:28
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 15.10.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 637

aldirdiklari bisikletin yerine, bir bisklet almanin abasi ve Yakalanan Baba'nin; oglunun yaninda dstg zor durum ve kk ocugun hikiriklar....

--------------------
istanbu

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 03.04.2010, 22:32:53
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Seyrederken ok zldm hatrlyorum. Babann aresizlii, fakirlik, oluyla bisikleti aramalarn boa k ve ikisinin yorgun argn akam karanlnda sokakta yryleri, ocuun babay takip edii. Bunlar aklmda kalanlar. Nasl sona erdiini hatrlamyorum. nsann iini yle kanatmt ki mutlu sonla bitiyor olsa dahi bunu bile farkedememiim demek ki.

+Quote Post
el_maquinista
mesaj 21.04.2011, 22:06:52
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 426
Katlm: 26.03.2008
Nereden: istanbul
ye No: 2,630

Sanrm bisikleti son i gn yani Cuma gn aldryordu baba ve haftabana kadar bulmas gerekiyordu, sadece haftasonu vard elinde, filmde babann aresizliini yanstmadaki etkileyiciliinin yannda ocuun da ok yetenekli olduunu dnyorum, ok masum bir yz vard, bir lokanta sahnesi vard bizdekilere benzeyen, yan masada zengin bir ailenin hi de sempatik olmayan ocuunun yedii eylerden yiyordu bizim ufaklk neeyle, filmde bir de enteresan bir falc kadn vard, merakla ksmet bekleyen bir adama sen ok irkinsin tarz syledii bir sz vard, enteresan bir gerekilik de o sahnedeydi, aklmda kalm..Sinemann bysn en net ekilde gsterdii muhteem filmlerden biri..

--------------------
O gnler bir daha gelmeyecek...

+Quote Post
Mrbom
mesaj 21.04.2011, 23:37:03
leti #8

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
ye No: 47
Ruh Halim:

Filmden kk bir ayrnt;Bisikleti aradklar gn Roma'da Roma-Modena ma oynanacaktr...Nedense Roma'da yaamalarna ramen halkn aa tabakas Modenay desteklemektedir...Faist Roma ve halkn takm Modena biggrin.gif

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Bisiklet
12 esmeralda 4,032 18.08.2011 - 03:41:52
G?n: loreyeno

RSS Basit Grnm Tarih : 17.09.2019 - 21:38:01
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net