IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Atlar da Vururlar, 1969
okseybilenkiz
mesaj 06.04.2008, 20:37:00
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

orjinal ad:They Shoot Horses, Don't They? (1969)
yn:Sydney Pollack
oyuncular:Jane Fonda,Michael Sarrazin,Susannah York,Gig Young,Bonnie Bedelia,Bruce Dern
eser:Horace McCoy'un(romanndan)

robert stdyolar dolap i arar.ynetmen olmay umut eder.daha dogrusu olacandan phesi yoktur,taki gloria'y tanyana kadar gencecik ama ruhu yal gloria.kzda aktris olma fikrindedir.zehir imi lmemi hastanede yatarken okudugu sinema dergileri ona bu fikri vermitir.robert'i ikna eder ve bir dans maratonuna katlmaya karar verirler.ama gloria beraber dans ettikleri yzlerce saat boyunca robert'e lmek istediini syleyip durur.lm kendisi iin daha iyi olacaktr,yle gvensiz,yle tavizsiz,yle olumsuzluk ve acmaszlk doludur ki.sonunda robert kz iin gercekten iyi olann lmek olduguna inanr.gloria ondan kendisini vurmas istediinde onu dinler.kt niyetle deil,herhangi bir duygu ilede deil sadece zdrabn dindirmek iin.merhametten ldrr.

''atlar da vururlar'' ilk izlediimde gercekten ok ufaktm.izlememe nasl izin verildi bilmiyorum ama ben filmin sonunu getirememitim.o kadar ok agladmki babaannem filmin sonunu izlememe izin vermedi ve ben gloria'nn bana gelecekleri sezsemde akibetini gremedim.ancak yllar sonra(1990larn banda )finali izleyebildim.

filmin u zelliindende bahsetmeden olmaz merakls iin :filmde bol bol''flash-forward''lar var.bu geri dn(flash-back)ynteminin kart.kullanldg daha nceden bilinmiyorsa eger seyirciyi artabilir. robert'i parmaklklar arkasnda yada mahkemede yarglanrken izleriz alakasz sahnelerde.zaten biraz kak bir tip olan kahramanmzn hayali deildir bunlar.gelecekte olacaklara bir atftr.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mavi
mesaj 24.04.2008, 09:26:01
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Bu fimi izlediimi hatrlyorum fakat kk bir yata izlediim iin detaylarn hatrlayamyorum muhtemelen doksanlarda yaynlandnda izledim.Mahkeme sahnesi senin yazdklarn okuyunca gzmn nnde canland bir an iin.OLduka etkileyici bir filmdi.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
Hatira
mesaj 22.01.2009, 20:32:41
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 15.10.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 637

Amerikann yokluk yllarn anlatan,tek gayeleri yarmayla hayatlarn kurtarmaya alan insanlarn, bu amalarna ulama iin gsterdikleri abalarn "At-nsan" eksinde gnmzle de paralellik kurarak anlatan Klasik ve gzel bir film...

--------------------
istanbu

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
2 kullanc bu bal okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Atlar Masada Yaryor
2 sahaf 1,412 28.09.2011 - 21:34:47
G?n: Mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:27:04
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net