IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Amansz Yol, 1985
okseybilenkiz
mesaj 30.04.2008, 18:00:20
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

Amansz Yol (1985)
yn:mer Kavur
oyuncular:Kadir inanr,Zuhal Olcay,Yavuzer Cetinkaya,Mine ayrolu

yllar nce daha iyi bir yaam iin sevdii kadn brakp giden hasan zengin olmak istemi bunu isterken kendini ierde(hapishanede)buluvermitir. sevdii sabahat ise onu beklemek yerine hasan'n en iyi arkada yavuz ile evlenmitir .ama sabahatn yapt tek hata bu deildir.birazda kocasnn itelemesi ile sabahat aile btesine bedenini satarak katkda bulunur.yllar sonra iki sevgili tekrar karlar. yavuzun ba beladadr .hasandan karsn ve kzn istanbuldan gtrmesini ister bylece yarm kalm bir akn iki kahraman ve kk bir ocuk istanbuldan mardine dogru yola karlar.bu yoluluk eski bir ak alevlendirebilir mi?belki ama sabahat yolun bir yarsnda kayplara karr....

kadir inanrn oyunculugunu pek sevmem.bu filmdeki oyunculuu genellemenin dnda tabiki.kadir inanr zellikle sabahatn onlar brakp gittii andan itibaren kk kz canlandran ayrolu ile ylesine uyumlu bir ikili oluyor ki o yllarda syledii(beni antalyada sevmezler bu rolmle bile dl alamadm)demesinin sebebini anlyorsunuz.imdi ne hakknda konutuklarn unuttum (sanyorum bir hikaye anlatyordu kk kza)ama ikisinin gece yol alrken konutuklar ok gzel bir sahne vardr filmde,hznl ve unutulmazdr.

artk aramzda olmayan(1944-2005)mer kavur ve krebe ile balayan birlikteliklerini bu filmde devam ettiren Bar Pirhasan 'n senaryosu ile 80'lerdeki trk sinemasnn en gzel filmlerinden biri.zuhal olay ise ihtiras frtnasndan iki sene sonra yeilama bu film ile dnmt

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 10.11.2011, 15:48:07
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Filmde bitmek tkenmek bilmeyen o yolculuk olduka sinir bozucuydu. Geri bu bir yol filmiydi. Kk bir oyuncu olan Mine ayrolu sevimlilii ile gz doldurmutu ve bir ara oyuncak bebeinin derdine dmt. Kadir abi ise alldk oyunculuunun dnda bir oyunculuk sergilemiti. Zuhal Olcay'n pelerine taklan kiilerin ara lastiklerini indirdii sahnede heyacanlandm hatrlyorum ilk izlediim zamanlar niye ise. Zuhal Olcay' bu filmde izlediimde kendisine hayran kalm ve sigarann bir kadna ancak bu kadar gzel yakabileceine kendimce karar vermitim smile.gif .

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
80kua
mesaj 23.04.2016, 23:07:04
leti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 398
Katlm: 20.02.2014
ye No: 139,368

Bu film Zuhal Olcay a ilk en iyi kadn oyuncu altn portakaln getirmiti . htiras Frtnas ile en iyi yardmc kadn oyuncu dln almt aradan geen 2 ylda en iyi kadn oyuncuya gei ... Cidden ok zor ve etrefilli bir rold kendisininki...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.09.2019 - 13:42:55
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net