IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Charade, 1963
okseybilenkiz
mesaj 13.08.2008, 22:03:40
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

orjinal ad:Charade (1963)
yn:Stanley Donen
oyuncular:Audrey Hepburn,Cary Grant,Walter Matthau,James Coburn,George Kennedy
bizde:tren ismiyle biliniyor okas

Regina eiyle anlayaamayan ve ondan ayrlmay dnen gen bir kadndr.bu konu hakknda dnmek iin tatile kar,orda tant bir adamdan holanr.tatil dn ise onu byk bir spriz beklemektedir.kocas ile paylat lks daire tam takr kuru bakrdr laugh.gif adam ne var yok satm parayda pula evirmitir(kelime oyunu deil mim koyun szme)ama kamaya vakit bulamam bir kazam bir cinayetmi belli deil lvermitir.regina cenazede tuhaf adamla tanr.ly kendi metodlar ile kontrol eden bu adamlar regina'y tehdit ederler ve kocasnn elindeki parann onlara ait oldugunu sylerler .bu srada regina tatilde tant adam tekrar grr.adam regina'ya yardm etmeye pek heveslidir ama amerikan gizli servisinde alan baka bir adam'da regina'y Peter Joshua / Carson Dyle / Alexander Dyle / Adam Canfield / Brian Cruikshank yada ad neyse ite bu adama kar uyarr.film ilerledike iin iinde nazi altnlar(evet yine onlar)oldugunu regina'nn kocasnn dierlerini aldatp altnlara kondugunu greniriz..

film iin hitchcock'un ekmedii en iyi hitckcock filmide denir.bizim kanallarn demirba filmlerindendir.1960'l yllarda ok gzde olan avrupada geen macera filmlerinin (bu filmde mekan paristir) en gzellerinden biridir.filmin dm pulularn ogunlukta oldugu bir mekanda zlr.regina einin kendi kendine postalad bir zarf stndeki pullar yznden en sevdii arkadann ogluna verir.ocukta bu drt pulu daha fazla pulla takas eder.regina uyanmtr ama koleksiyonu filatelist dkkan kapayp evine gitmitir.onlarda peinden tabi.ama adam namuslu biridir bir hrsz deil.
-onlar grr grmez benim olamayacak kadar deerli olduklarn anlamtm.yinede ksa bir srede olsa onlara sahip oldum bu mutluluk bana yeter.
-ok mu degerliler?
-degerlide sz m.ok ok degerliler.mesala u kralie victoryann tahta k iin baslm.ama en degerlileri sonuncusu ters baslm dnyada bir ei yok o tek bana hepsinden pahal.aln onlar
-ocuga pullar vermisiniz parasn demek isteriz
-bakalm neler varm.250 adet pul hepsine be frank verin yeter.
stanley donen'in birde 1966 yapm Arabesque filmi vardr oda londrada geer.ok ho bir filmdir smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
oldkid
mesaj 14.08.2008, 12:16:25
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Filmin Henry Mancini imzal mziide hakikaten unutulmazlar arasndadr.

ktunnel zerinden youtube versiyonu...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
linea
mesaj 03.02.2009, 22:28:21
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Filmin sonunda esas kzmz canmz cierimiz Audrey Hepburn, Cary Grant'n filmdeki isimlerini sayar, ( isimleri hatrlamyorum okeybilenkzdan kopya ekiyorum laugh.gif ) ''Peter , Carson , Alexander , Adam ,Brian ya da her kimsen seni seviyorum'' gibi bir cmle kurar, bilhassa mziini duyduumda beni ocukluuma nlayan ook sevimli bir filmdir, yanl hatrlamyorsam bahsettiim final sahnesi Pretty Woman'da da grlr.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
oldkid
mesaj 17.11.2009, 07:13:51
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Bugne kadar izlediim onca film arasnda en gldm sahnelerden biri bu filmdedir. ldrlen einin cenaze treninde sadece Audrey ve yardmcs vardr. Srayla 3 erkek ieri girer. Galiba birincisi naa imdikler, ikincisi ine batrr, ncs azna ayna tutup nefes buusu kontrolu yapar. Hepside "evet lm" ifadesiyle cenazevinden karlar.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
kltrmantar
mesaj 21.03.2015, 21:56:34
leti #5

Grup Simge

Grup: ye
leti: 37
Katlm: 31.12.2014
ye No: 139,483

Psikiyatrlar derneinin depresyon tedavisi iin nerdii filmlerdendir J o derece elenceli, kafa datan, macera, entrika, cinayet, ak, komedi ne ararsan var olan bir filmdir bu, 70 lerde ve 80 lerde trt de seyrettiimi hatrlyorum ama yakn zamana kadar da eitli kanallarda ylda 3-4 kez gsterilirdi, stelik hepsinde de etin Tekindor (grant), Glseren grtunca (hepburn) ve ferdi merter (walter matthau ) seslendirmesiyle…coburn un sesi de kulaklarm da ama ismen bilmediim biri, George f. Kennedy ise (emin olmamakla birlikte ) kaya akarsu,,, filmin en unutulmaz sahneleri ise herkesin srayla pul pazarnda mevzuya uyandklar sahne ile “ok ey bilen kz” n repliklerini verdii zere pul koleksiyoncusunun pullarn deeri ve onlara ksa bir sreliine de sahip olmann bile kendisine yetttiini syledii sahnelerdir, gzel mziini de unutmamak gerek bu arada…son olarak ben filmin bizdeki adnn "saklamba" olduunu hatrlyorum…

+Quote Post
FilmAvcs
mesaj 29.06.2015, 00:15:51
leti #6

Grup Simge

leti: 67
Katlm: 13.12.2014
ye No: 139,469

Hayatmn bir ksm bu filmi izlemekle geti,ne yapaym,ben byleyim,sevdim mi tam severim,defalarca izlerim,geen senede Todd Haynes n Im Not There-Beni Orada Arama sna takmtm,milyon kez kusana kadar izledim.Geenlerde kltrmantar nn bahsettii etin abili,Glseren ablal dublaja rasladm nette hoop hemen arakladm, ardndan alternatif bir dublaj daha vard onu da gmlettim sonra sra geldi orjinal dvd sine neyse ki oda diyaner de varm bilahare asln da heybeme koydum,imdi rahatm,ne zaman istersem seyrediyorum.

+Quote Post
FilmAvcs
mesaj 29.06.2015, 00:28:30
leti #7

Grup Simge

leti: 67
Katlm: 13.12.2014
ye No: 139,469

pardon benim izlediim etin abili dublajda Audrey Hepburn Tlay Bursa seslendiriyormu fakat dier sesler ayn,Walter abiyi yine Ferdi Merter konuuyor.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 15.09.2019 - 07:32:05
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net