IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

15 Sayfa V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Garip Sorular
sahaf
mesaj 18.03.2011, 13:49:15
İleti #11

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(leventveziroglu @ 20.02.2011, 18:54:13) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Mezar Taşınızın üstüne ne yazisin istersiniz?

Buyrun uzanın yanıma öyle ayakta kalmayın flaugh.gif

iki insan birbirlerini ölesiye seviyor ve intihar edip ölmeye karar veriyorlar, bi şekilde bir intihar çeşidi seçiyorlar. fakat biri ölmeyip hayatta kalıyor sizce taksirlide olsa ölüme sebebiyet verdiğinden cinayetten yargılanmalımı?

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
alikusu
mesaj 18.03.2011, 13:58:03
İleti #12

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

şimdi buradaki sorulara tek tek yanıtmı yazacağız ?
yoksa ,
aman adam sende , bir soru sor sıyrıl aradanmı diyeceğiz ? biggrin.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
superisi
mesaj 18.03.2011, 14:02:55
İleti #13

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: izmir
Üye No: 532
Ruh Halim:

iki insan birbirlerini ölesiye seviyor ve intihar edip ölmeye karar veriyorlar, bi şekilde bir intihar çeşidi seçiyorlar. fakat biri ölmeyip hayatta kalıyor sizce taksirlide olsa ölüme sebebiyet verdiğinden cinayetten yargılanmalımı?

Bana kalırsa yargılanmamalı. Ölen kişi kendi isteği ile ölmeye karar veriyor. Zor bir soru gerçekten.. Eğer hayatta kalan kişi, ölenin kendisini öldürürken seyredip hiç bir şey yapmamışsa ölüme sebebiyetten yargılanabilir. Bilemedim.. ntihar şekline bağlı bence.. Eğer iki sevgili beraber uçurumdan atlamışlarsa bunda hayatta kalanın suçu olmaması gerekir.

Bu arada mezarınızdaki son sözlerle ilgili bir konu başlığımız var. Bulursam ben de yazayım bari.. "Ölürsem kabrime gelme istemem" laugh.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
ntetik73
mesaj 19.03.2011, 13:55:26
İleti #14

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Denizli
Üye No: 4,255
Ruh Halim:

GARP soru sayılırmı bilmiyorum ama okula gitmek için formanı veya önlüğünü giymişsin evden çıkmışsın.tam da okul saati mahallenin teyzelerinden biri kapısının önünde çekirdek çitlerken ''okulamı gidiyorsun kızımmm'' derdi..ben buna çok sinir olurdum....''nereye gidiyor gibi görünüyorum teyzeee'' demek isterdim hep ama diyemezdim tabiii...

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 20.03.2011, 11:21:35
İleti #15

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Izmir
Üye No: 1,854

Herseyi sorgulamaya cesaretiniz varmi?
Cocuk yastan beri bircok sey ögretiliyor yada empoze ediliyor bizlere..
Bu konularin icersinde kapagini acamiyacaginiz kutucuklar,sayfasini acmaya korktugunuz konular varmi?
YOKSA HER KONUYU SORGULAMAYA CESARETINIZ VARMI? Buraya yazmasaniz bile bu soruma samimi bir cevap vermeye calisin lütfen...

--------------------

+Quote Post
hale
mesaj 26.03.2011, 10:05:43
İleti #16

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Istanbul
Üye No: 101

QUOTE(leventveziroglu @ 20.03.2011, 11:21:35) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Bu konularin icersinde kapagini acamiyacaginiz kutucuklar,sayfasini acmaya korktugunuz konular varmi?
YOKSA HER KONUYU SORGULAMAYA CESARETINIZ VARMI? Buraya yazmasaniz bile bu soruma samimi bir cevap vermeye calisin lütfen...

bunu okuduktan sora kendi kendime "acaba neyi sorgulayamam" diye sordum... hala dusunuyorum.

+Quote Post
MMXESEN
mesaj 26.03.2011, 16:13:40
İleti #17

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: Batum, Gurcistan
Üye No: 6,070
Ruh Halim:

Hukukcu olan varsa buyursun cok ilginc bir konu:

Taksir (kusur) oldugu zaman olume sebebiyetten yargilanmasi gerekir ama cinayetten yargilanmasi olaya gore degisebilir. Soyleki: Intihar fikrinin kimden cikmis olmasi, ortak kararmi yoksa bir tarafin asiri istegi ve israri sonucu gerceklestigi dusunulebilir. Diyelim ki A kisisi sevdigi B kisini israr yoluya birlikte intihar etme fikrini kabul ettirmistir; (ettirmisse zaten yargi konusudur) sectikleri yol bogaz koprusunden elele tutusarak altamaktir. A kisisi B kisinin atlamaktan once fikrini degistirebilir suphesiyle "Biiiir,ikiiiii..." deyip B kisini elinden cekerek atlarsa da kasit aranabilir bence. Yani üce kadar saymayip B kisini elinden cekerek altarsa suc islemis olur. B kisisi hayatini kaybederse fiil gerceklesmis olur. A kisisi sag kalirsa yargilanir, sag kalmazsa konulacak elle tutulacak bir sonuc cikmayan bir konu senelerce konusulabilir.

+Quote Post
Candy
mesaj 26.03.2011, 17:31:39
İleti #18

Grup Simge

Nereden: Ankara
Üye No: 1,499
Ruh Halim:

QUOTE(leventveziroglu @ 20.03.2011, 11:21:35) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Bu sorunuza hemen açık yüreklilikle cevap vereyim; "Kesinlikle hayır"

nsan bir muammadır.Bir sürü soru ile gelir ve çoğuna cevap bulamadan gideriz.Bazılarımız fazlaca sorgulamaz.Hayat ona ne sunduysa yaşar sadece.Yıllar geçtikçe bu yaklaşım biçiminin daha az yorucu ve daha çok mutlu edici olduğunu kavrıyorum.Ama korkarım benim için artık çok geç.Zira çok evvellerden sormaya,sorgulamaya başladım.Dönülmez bir yolculuk gibi tıpkı.Her soru beraberinde başka soruları getirdi.Pandoranın kutusu açıldı bir kere.O kutunun kapağını araladığıma bin pişmanım.Sonra sorunuzda olduğu gibi bu sorular beni cesaretimi kıracak noktalara götürdü.ünkü bazı soruların muhtemel cevapları canımı çokça yakacak cinstendi.Bu yüzden evvelden sorduğum,halen sormakta olduğum ve hatta soracağım bütün soruları unutmaya karar verdim.Bir sabah uyandığımda aklımda hiçbirşey olmamasını diledim.Sorusuz,sorgusuz ve de yorumsuz.Bu dileğim henüz gerçekleşmedi,halen unutmaya çalışıyorum.smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
sahaf
mesaj 27.03.2011, 01:01:27
İleti #19

Grup Simge

Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(MMXESEN @ 26.03.2011, 16:13:40) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Taksir (kusur) oldugu zaman olume sebebiyetten yargilanmasi gerekir ama cinayetten yargilanmasi olaya gore degisebilir. Soyleki: Intihar fikrinin kimden cikmis olmasi, ortak kararmi yoksa bir tarafin asiri istegi ve israri sonucu gerceklestigi dusunulebilir. Diyelim ki A kisisi sevdigi B kisini israr yoluya birlikte intihar etme fikrini kabul ettirmistir; (ettirmisse zaten yargi konusudur) sectikleri yol bogaz koprusunden elele tutusarak altamaktir. A kisisi B kisinin atlamaktan once fikrini degistirebilir suphesiyle "Biiiir,ikiiiii..." deyip B kisini elinden cekerek atlarsa da kasit aranabilir bence. Yani üce kadar saymayip B kisini elinden cekerek altarsa suc islemis olur. B kisisi hayatini kaybederse fiil gerceklesmis olur. A kisisi sag kalirsa yargilanir, sag kalmazsa konulacak elle tutulacak bir sonuc cikmayan bir konu senelerce konusulabilir.

Hukukçu yok galiba aramızda, ama vicdanımızda yargılayabiliriz. zaten vicdanımızda olmasa bile toplum olarak her konuda herşeyi herkesi yargılamaya bayılırız. O yüzden derim ki asalım.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
alpino
mesaj 27.03.2011, 10:49:45
İleti #20

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
Üye No: 41
Ruh Halim:

QUOTE(MMXESEN @ 26.03.2011, 17:13:40) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Her halikarda taraflardan biri icin ... yoluna gitti niyazi diyebiliriz. Ey ask! Sen nelere kadirsin tongue.gif

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

15 Sayfa V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No new Garip Olaylar
155 leventveziroglu 39,586 12.12.2013 - 18:21:31
Gn: leventveziroglu

RSS Basit Görünüm Tarih : 24.08.2019 - 22:14:12
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net