IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Nostaljik Dnemde Yaamad Halde Muhabbete Girmeye alanlar
yedikeresekiz
mesaj 18.11.2008, 22:43:21
leti #1

Grup Simge

Grup: ye
leti: 65
Katlm: 30.07.2007
ye No: 341

ncelikle tekrar herkese merhaba younluktan ve vr zvr sebeplerden uzun sredir yazamamtm. yle balklama bir giri yapaym dedim.
bu tipler bir ortamda konu eskilerden alnca yalar o dneme msait olmad halde muhabbete katlmak iin sadan soldan duyduklar eylerle mevzuya girmeye alrlar. fakat syledikleri eylerin yaanmaml annda ortamdaki yal kiiler tarafndan anlalr. ancak byklk gerei pek bozuntuya verilmez. tecrbesiz kiinin syledikleri pek nmesenmeyerek kendisine gerekli cevap verilir. yal kiiler onun bilemeyecei konular zellikle aarlar. tecrbesiz kii bir iki ey daha syleyip sendeleyerek mevzuya devam etmek isteyince bir sre sonra otomatikman kendi kendine ekilir.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 19.11.2008, 12:42:21
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,624
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

mazi yekpare bir kavram olmasna ramen maziyi oluturan unsurlarn arasnda gelecek kuaklar iin de her dem taze olanlar vardr. bunlardan ilk aklma gelen arklar trkler ensturmantal eserler ve filmler. geri bir filmi gsterime girdii zaman sinemada izlemekle, yllar sonra banttan izlemek ayn ey deildir. bu arada "banttan" diye bir tabir kullandk, bizden nceki kuak ne derdi bilmiyorum ama imdiki nesil CD den yada DVD den diyebilir. teknolojik gelime kullanlan kavramlara varncaya kadar etkili oluyor.

benim dedem kahveyi kendisi kavurup, tp piirirken, ben kahve deirmenini hi kullanmadm. hep tlm toz kahve satn aldm. muhtemelen benim olum da sadece hazr kahve iecek. en sonunda kuak da farkl yntemlerle olsa da kafein alm olacak. imdi benim dedemle kahve deirmenleri hakknda yaptm sohbet ne kadar eksik kalrsa olumla yapacam cezve modelleri hakkndaki konuma da o kadar eksik kalacak. yine de kahve ierken kahve hakknda konumaktan vazgemeyeceiz.

laf ok uzamayalm, ukalalk yapmaya kalkmadktan sonra bu insanlar sevimsiz bulmuyorum. zira ben de kendimden byklerle gemiten bahsetmeyi severim ve faydal bulurum.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
Candy
mesaj 19.11.2008, 14:25:48
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Kk byk farketmeksizin herkesin birbirinden renecei eyler olduu dncesindeyim.. smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
DarKKingS
mesaj 20.11.2008, 23:02:35
leti #4

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 260
Katlm: 24.12.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 1,653
Ruh Halim:

Bu foruma girmekteki ama insanlarn kaybettikleri ocukluu yada yitirdikleri akrabalarn burdaki satrlarda yada insanlarda bulmasdr. buraya gelen her insan ' evet hatrlyorum benimde bir hikayem var ' diyerek ye olmutur ki
byle insanlara son derece azarlar bir seviyede tip yada tipler diyerek hitap etmek ho bir davran olmasa gerek bu arkada bunu yazarsa ben onun hakknda ne dnrm peki!! onun iin tartmak deil dosta arkadaca konumak en gzeli

--------------------
Bu halinin adi eli belimde bunu dokuyan cocuk kor oldu 5000 dolar halinin fiyati oda cocugun ameliyati icin

+Quote Post
alikusu
mesaj 21.11.2008, 01:42:03
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

bazen byle tiplerle karlarm yani utanmasalar anababalarnn dnn bile hatrlacak olurlarda yok deve dememek iin kendimi g tutmam patdadanak derim biggrin.gif ..
bu gibi durumlarda atma karde din kardeiyiz veyahutda ufak atta civcivlerde yesin gibi deyimleride yeri gelmi demekdir laugh.gif
ama bu bal okuyunca acdm onlara ben sad.gif
hem yazk ne var onlarda anlyomu gibi yapp dinliyorlar ya yada bir ekilde mazi muhabbetinin bir ucundan yakalamaya alyorlar ya ..
yaa yazkdr gnahdr onlarda sevelim, onlarnda can var sad.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
rainbowbrite
mesaj 25.07.2011, 14:37:40
leti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 29.06.2011
Nereden: bi yer ite...
ye No: 58,055

QUOTE(DarKKingS @ 21.11.2008, 00:02:35) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Bu foruma girmekteki ama insanlarn kaybettikleri ocukluu yada yitirdikleri akrabalarn burdaki satrlarda yada insanlarda bulmasdr. buraya gelen her insan ' evet hatrlyorum benimde bir hikayem var ' diyerek ye olmutur ki
byle insanlara son derece azarlar bir seviyede tip yada tipler diyerek hitap etmek ho bir davran olmasa gerek bu arkada bunu yazarsa ben onun hakknda ne dnrm peki!! onun iin tartmak deil dosta arkadaca konumak en gzeli

bi gn insan virgl kaybetti;o zaman zor ve uzun cmlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya balad;cmleleri basitleince dnceleri de basitleti.Sonra nlem iaretini kaybetti;alak bir sesle ve ses tonunu deitirmeden konumya balad.Artk ne bieye kzyor,ne de bir eye seviniyodu.Hibirey onda en ufak bir heyecan uyandrmyodu.
bi sre sonra da soru iaretini kaybetti ve soru sormaz oldu.Hibiey onu ilgilendirmiyodu;ne evren,ne dnya,ne de kendisi umrundayd.Bika yl sonra iki nokta stste iaretini kaybetti ve olaylarn nedenlerini bakalarna aklamaktan vazgeti.mrnn sonuna doru elinde yalnz trnak iaretleri kalmt.Kendine zg tek dncesi yoktu.Yalnz bakalarnn dncelerini aktaryodu.Dnceyi unuttu ve bylece son noktaya eriti.

KANT,IMMANUEL 'in gzel bi yazsyd.Paylamak istedim:)
nsanlarn noktalar,virglleri,nlem ve soru iaretlerini heppp kullanmalar dilei ile...hayat ileriye doru yaanrken,geridekilerin varlyla anlalabilir...onlardan faydalanabilmesinin tek yolu,onlarn iyi taraflarn ,nasl yakalyacan bilmesidir...sayg ve sevgiyle yakalayabilen tm gnllere selam olsun:)

--------------------
hayal bi admsa,gerek de o aslnda...admsz...tesiz...

+Quote Post
Adore
mesaj 25.07.2011, 15:04:35
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

"Benim babam senin baban dver" tadnda bir konu alm.

ncelikle gemite yaamak ile gemii yaatmak arasnda bir seim yapmak istiyorum..

Gemite yaam bir insann hatralarn kaydederek, gelecek kuaklara tayan kii, bence daha hayrldr.

Bunu yapanlar da aratrmaclar, yazarlar ve gazetecilerdir.

Bu bakmdan..

Anilarim.net, hem gnmz, hem de gelecek iin nemli bir kaynaktr..

nsanlar yaad gnlerin, anlarn kymetini asla bilemezler..

lerleyen yalarda da "keke o gnlere dnebilsem" diye hayflanrlar..

Doru olan, o gnleri anarak glmseyebilmek, yeni nesillere anlar aktarmaktr.

Hayat geri saramazsnz ama, yaadklarnz gelecek kuaklara aktarabilirsiniz.

Eer ahit olmadmz bir olay anlatyorsak, bunu kullandmz dille belli ediyoruz.

Anlar ve hatralar, kutsal emanetlerdir..

Kim aktarrsa aktarsn, herkesin kabul olmaldr.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Nostaljik Dans Grubu
4 ember 3,692 09.09.2014 - 11:20:09
G?n: sahaf
No New Posts Nostaljik Eya Satmann Pf Noktalar
8 PROTOSS 4,816 12.09.2011 - 20:56:04
G?n: sahaf
No New Posts Nostaljik Sigaralar
7 Mrbom 3,152 15.07.2011 - 10:08:55
G?n: loreyeno
No New Posts Nostaljik Resimler
1 ember 1,755 24.05.2011 - 11:30:54
G?n: ember
No New Posts Nostaljik Grntl Soru
9 bAyTaNgO 4,731 14.04.2010 - 21:32:52
G?n: mavimars

RSS Basit Grnm Tarih : 25.06.2019 - 16:08:37
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net