CEMBER MUTFAKTA
CEMBER MUTFAKTA

MUTFAK SOHBETLERİ VE TARİFLER

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Oylama 0
Şu aydaki girişler Nisan 2009

ZEYTİNYAĞLI BAKLA

Tarafından yollandı çember, 16.04.2009, 11:21:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Baklayı pek herkes sevmez, buruk bir tadı vardır.. Dereotu ve yoğurtla lezzeti artar, limon ve un sayesinde kararmaz, göze hoş görünür..

Malzemeler:
Yarım kilo bakla
2 yemek kaşığı...
Daha fazlası...

Şu aydaki girişler Mart 2009

PATLICANLI PARMIGIANA

Tarafından yollandı çember, 30.03.2009, 08:49:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Bu İtalyan yemeğini televizyondaki yemek yarışmalarından birinde gördüm.. Uzun yıllar İtalya'da yaşamış bir erkek yarışmacı konuklarına hazırlıyordu.. Kullanılan malzemeler ve yemeğin görünümü...
Daha fazlası...

ÇERKEZ TAVUĞU

Tarafından yollandı çember, 12.03.2009, 03:34:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Yarın misafirlerim gelecek.. Bugün onlar için bir çerkez tavuğu yaptım.. Tarif tamamen anneme ait, aslı bu mudur bilmiyorum ama o çok muhteşem yapar; benimki de fena olmuyor.. Gayet pratik ve kolay...
Daha fazlası...

Şu aydaki girişler Şubat 2009

YOĞURTLU PATLICAN SALATASI

Tarafından yollandı çember, 09.02.2009, 20:37:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Sebzelerin kralı patlıcan bence.. Herşeyi çok nefis oluyor ve her yemeğe yakışıyor.. Hele közlenmişinden yapılan salatası.. Ne yazık ki 20 yaşıma kadar patlıcanın da nefasetinden habersizdim.....
Daha fazlası...

Şu aydaki girişler Ocak 2009

MÜCVER

Tarafından yollandı çember, 02.01.2009, 18:07:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Yeni yılda en sevdiğim zeytinyağlı mücver ile başlayım istedim.. Ispanak gibi kabağı da sıcak yemek olarak etli ya da kıymalı yiyemem, boğazıma takılır kalır.. Sevmediğim sebzeleri ya başka...
Daha fazlası...

Şu aydaki girişler Aralık 2008

YAPRAK SARMASI

Tarafından yollandı çember, 24.12.2008, 05:32:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Yaprak sarmasını çok severim.. Yapılışı bayağı zahmetli ve zaman alıyor ama lezzetli olursa tadına doyum olmuyor.. Küçükken annemin yaptığı sarmaların kıymetini bilmez, ağzıma sürmezdim.. Tıpkı...
Daha fazlası...

Şu aydaki girişler Kasım 2008

GARNİTÜRLÜ ENGİNAR

Tarafından yollandı çember, 10.11.2008, 22:34:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

Bugün 10 Kasım.. Ne zaman zeytinyağlı enginar pişirsem aklıma Atatürk'üm gelir.. Ve hasta yatağında enginar istemesi.. Ama o enginarların gelişini görmeye ömrünün vefa etmeyişi.. Bugün bu tarif...
Daha fazlası...

CEVİZLİ KABAK

Tarafından yollandı çember, 08.11.2008, 22:30:00 in ZEYTİNYAĞLILAR

En iyi bildiğim, en cankurtaran zeytinyağlılarımdan biri bu.. Üstelik sadece yemeklerde değil, çay sofralarında da salata niyetine ikram edilebiliyor.. Arkadaşlarımın bana gelirken ''bize...
Daha fazlası...

Resmim

0 Kullanıcı(lar) görüntüsü

0 Misafir(ler)
0 Üye(ler)
0 Gizli üye(ler)

Blogumda Turlayın

Twitter Şu Anda Ne Yapıyorum

En son Ziyaretçiler

2 Nov 2019 - 20:06

14 Apr 2019 - 14:48

9 Jun 2015 - 1:12

24 Mar 2015 - 11:26

11 Feb 2013 - 10:06

Google İle Paylaşılan Maddeler

NEDEN MUTFAKTAYIM..

Yemek, pasta, börek yapmayı eskiden beri çok severim.. Ama çalışırken yeterli vaktim olmuyordu.. Şimdilerde mutfağa istediğim kadar zaman ayırabiliyorum.. Mis gibi yemek kokuları bana hep annemin mutfağını ve çocukluğumu hatırlatır.. Mutfak benim için güven ve sevgi demek.. Evin en sıcak yeridir bana göre.. O yüzden yemeği ortam uygunsa mutfakta yemeyi ve uzun mutfak sohbetlerini çok severim.. Burada kendimin, annemin ve halamın tariflerini, şunu şunla karıştırsam nasıl olur acaba diyerek ortaya çıkardığım çeşitleri mutfak sohbeti yaparak anlatacağım..

Yaşasın mutfak keyfi..

MEYVALAR

Meyva resimlerini çok seviyorum.. Bu kiraza bayıldım..

Bu çilek resmine de..

Ve bu limonlara da..

SENEYE GÖRÜŞMEK ÜZERE

IPS Driver Error

IPS Driver Error

There appears to be an error with the database.
You can try to refresh the page by clicking here